Jaką wiatrówkę kupić ?

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Jacek_1
Posty: 4
Rejestracja: 2018-11-07, 14:57
Lokalizacja: Lublin

Jaką wiatrówkę kupić ?

Post autor: Jacek_1 »

Witam, to mój drugi post na tym forum po przywitaniu.
Chcę kupić wiatrówkę PCP. Moja wiedza na temat wiatrówek, to tyle, ile przeczytałem w internecie od bardziej doświadczonych ode mnie.
Chciałbym prosić o poradę wszystkich, którzy znają się na wiatrówkach lepiej ode mnie, co kupić.
Kryteria:
1. PCP
2. 16 J
3. Rodzaj strzelania: Rekreacyjnie do tarczy, w najśmiejszych snach, może kiedyś jakieś FT.
4. 4,5 mm
5. Cena: Było by super jeśli w 8 tyś zmieściła by się wiatrówka i luneta.
6. Waga: Możliwie najniższa.
7. Wygląd. Nie jakoś specjalnie bardzo mi na tym zależy, ale fajnie było by, żeby ta wiatrówka, możliwie najmniej przypominała broń myśliwską, a możliwie najwięcej sportową.
Teraz trochę więcej...
Pierwotnie oscylowałem między czymś z AA, a Weihrauchem HW 100T (S, za bardzo przypomina dubeltówkę albo inny sztucer), ale pooglądałem sobie filmy na YT z zawodów FT i tam dominują głównie chyba 4 firmy:
Walther,
Anchutz,
Steyr
Feinwerkbau
Czy wg Was, za pieniądze o których pisałem wyżej (wliczając lunetę za ok. 2 tyś), da się kupić coś sensownego od jednego z 4 wymienionych producentów ? Sensownego tzn. od dobrej jakości wykonania po dostępność i jakość serwisu w Polsce.
A może jeszcze jakaś alternatywa ?
Będę wdzięczny za wszelkie rady.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3685
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Jeśli interesuje Cię strzelanie do tarczy, to lunetę możesz sobie darować. Albo zakup zaplanować na później.
Natomiast do PCP będziesz potrzebował jeszcze butlę i przetoczkę.
No i przyda się znajomość punktów w okolicy, w których można nabić butlę. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

No wybór jest ogromny w cenie powiedzmy ok 5 tyś PLN za sam karabinek . Tu jest jedna kwestia strzelanie do tarczy chyba rekreacyjnie skoro planujesz FT (a nie HFT?).
Dodać trzeba ze karabinek do FT jest duzo droższy , znaczy osprzęt stopki,haki palmresty i luneta z dużym powiększeniem plus kolo plus super .
Za 5-6 tyś szukałbym Steyr LG 110 , jakiś Wlather LG400 itp oczywiście pisze o używkach ;) .
Ale radziłbym wybrać sie gdzieś na zawody, gdzieś gdzie koledzy strzelają i pooglądać pogadać pomacać przymierzyć .
Poczytać i popytać w sieci warto , mieć jakieś wstępne pojęcie co z czym sie je ....ale w realnym świecie łatwiej i lepiej to sie ogarnie .
W Lublinie i okolicach jest silna prężnie działająca grupa strzelecka , fajni ludzie i pewnie chętnie pomogą .
Jacek_1
Posty: 4
Rejestracja: 2018-11-07, 14:57
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Jacek_1 »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi i rady.
Ze względu na pieniądze, chyba skończy się to na pierwotnym pomyśle, czyli HW 100 T. Nada się to do FT jakby co ?
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Powiem że nie widział w FT HW100 ...fajny karabinek choć ostatnio na forach dużo piszą o jego czasem kapryśnym trafianiu ;) czyli jest dość wybredny.
Jak tak sie popatrzy na listy startowe to ogólnie HW100 jest mało w zawodach, osobiście ostatnio nie rzucił mi się żaden w oczy.
Prędzej Air Arms ale te PCP z górnej półki .
Na najbliższe zawody na które sięwybieram jest zapisanych chyba 12 zawodników FT...steyr i walther plus jeden AA FTP900...
Jacek_1
Posty: 4
Rejestracja: 2018-11-07, 14:57
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Jacek_1 »

Jeszcze raz, bardzo dziękuję za odpowiedzi i sugestie.