Beeman P17 prawie HW40

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Kilka dni minęło i pistolet działa jak malina .
Tak więc mała uszczelka narobiła zamieszania :lol:
Pistolet wart swej ceny .
Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Re: Beeman P17 prawie HW40

Post autor: Grossus »

Piszę tutaj by nie tworzyć nowego wątku o tej wiatrówce.

Czy ktoś podejmował próby tuningu spustu?
Pierwszy stopień jest ok: miękki ale wyczuwalny.
Niestety drugi jest krótki (to jeszcze jest ok), twardy i prawie zaraz pada strzał.
Naczytałem się, ale też przetestowałem na sobie i najlepiej jak mam spust jednooporowy, względnie dwuoporowy, ale za to gdy ma już padać strzał to nie, że siłę nacisku mam ciągle zwiększać, ale zmniejszać. Oczywiście drugi opór jest większy niż pierwszy, ale pod sam koniec drugiego oporu spust robi się coraz twardszy. Spust ma posiadać opór, ale na samym końcu ma wręcz się ześlizgiwać z zaczepu, a nie że muszę przykładać coraz większą siłę. Dosłownie widzę, jak pod sam koniec pistolet mi schodzi z linii celowania. Co wypolerować lub którą sprężynkę i jak dogiąć/wymienić?
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
Siwy471
Posty: 7
Rejestracja: 2021-11-07, 22:47

Re: Beeman P17 prawie HW40

Post autor: Siwy471 »

Ja tak trochę z innej beczki odnośnie uszczelki tłoka. Wyczytałem na forum ze uszczelka tłoka może być 20x2.5 viton zamiast 2.65 i kupiłem ta 2.5 a różnica jest taka że gorzej spręża powietrze. Na chrono śrut miałem crosman pointed i na uszczelce viton 20x2.5 cały czas 96m/s do 104m/s, zmieniłem uszczelkę na 2.65 i na tym samym ołowiu mam 122.3 do 123.4m/s. Testowałem po 10 strzałów. A więc różnica jest wyczuwalna przynajmniej u mnie. A apropo gdzie przez internet dostanę uszczelkę 20x2,7?
MaR_sc
Posty: 47
Rejestracja: 2019-03-05, 19:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Beeman P17 prawie HW40

Post autor: MaR_sc »

Obrazek

Nie znam się, więc się wypowiem:
Otworz pistol jak przed strzalem, zaznacz pisaczkiem na tloku ile wystaje z cylindra. Nastepnie zalej (pozbądź się) robaczka ktory blokuje sworzeń tloka pod lufą i wymontuj dziada. Zmierz suwmiarką glebokosc i szerokosc pierwszego rowka uszczelki.
Potem znajdź jakies fajne imadlo, przez deseczki zapnij na nie wiertarke (ino żeby uchwyt łapał przynajmniej do fi12) i wetknij tam tłoka. Drapnij kątówke z tarczą do cięcia 1mm, uruchom obie maszyny i natnij wstępnie rowek 2-4mm od wczesniej dokonanego maznięcia pisaczkiem, zostaw jakies drobne nadmiary, do wymiaru dojedzie się na spokojnie malenkim iglakiem kwadraciastym. Na koniec drobny papier scierny 240/500 żeby pozbyc się zadziorów i delikatnie załamać krawędzie.
Dobrze jeszcze skontrolować otwór dolotowy w cylindrze i wygladzic go zeby przypadkiem nie ciął uszczelek. Potem zalozyc uszczelki, posmarować i zlepić do kupy.

W tak sprofanowanym p17 przybyło całe 7m/s i spadł rozrzut predkosci. Robota zajela ponizej 10min bo juz wiedzialem jak 'zatokarkować' wiertarke a narzedzia na garazu zawsze pod ręką 😁 Kolega nawet nagrał jak dokonuje tego dzieła 🤣
Żyj jak snajper - do wszystkiego trzymaj odpowiedni dystans...

AR2079b pcp
HW45 Black Star
QB78
QB57
Artemis CP2
Baikal MP654k Makarov