GL też potrafi - Hatsan 55S

Moderator: Hiszpan63

bjudas
Posty: 258
Rejestracja: 2007-11-14, 17:27
Lokalizacja: Ostrołęka

GL też potrafi - Hatsan 55S

Post autor: bjudas »

Jakiś kawałek czasu stał u mnie Hatsan 55S - miał być GW, a wyszło jak wyszło..
Z wyglądu jest calkiem ładny, ale pierwsze strzelanie to była trgedia - diesel jak z komina, a odrzut do teraz pamiętają moje zęby. Korzystając z wolnego wieczoru rozebrałem go na części, nie powiem, trochę się z tym namęczyłem(głównie ze śrubą kostki lufy, ale wielki śrubokręt z podbijakiem i młotek, załatwi każdą śrubę). Wszystko było podtopione smarem - widok tłoka:
Obrazek
Nie dziwię się, że dieslował i kopał..
Przesmarowałem wszystko, zebrałem do kupy i przed chwilką skończyłem strzelanie..
Odległość 10 metrów, śrut Kolter Sport, 5 strzałów: :shock:
Obrazek
Takiego skupienia się nie spodziewałem, dalsze serie nie były, aż tak idealne, ale też całkiem przyzwoicie.. I niech teraz ktoś mi powie, że woli gwintowaną chinkę, niż turecką armatę w GL :D
Pomimo, że tragedii nie ma, to i tak Hatsan pójdzie za pare dni pod młotek :| Muszę skupić się na renowacji innych wiatrowek, a to kosztuje. Zresztą i tak z 10 sztuk nie dam rady strzelać :)
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Naprawdę ładnie to wygląda.
Strzelałem z gładkiego Harrego z nowym typem tłoka - było znacznie gorzej -choć, nie oszukujmy się - strzelec ze mnie marny.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
bjudas
Posty: 258
Rejestracja: 2007-11-14, 17:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: bjudas »

Na prośbę kolegi Rlyeh dodaję mały opis i fotki :)
Hatsan 55S to chyba jedna z najpopularniejszych wiatrówek, więc nie trzeba jej, aż tak dokładnie opisywać :) Przedstawiany tutaj karabinek, jest w wersji GL..
Większość oddadzą fotki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Różni się on modelu 60 mniejszym kalibrem, a od modelu 70 – drewnianym łożem – reszta jest identyczna. Drewno jest nie powiem, całkiem ładne, lecz zbyt delikatne. Łatwo się rysuje i odkształca. Nie podoba mi się w tym karabinku też zbyt duża obecność tworzyw sztucznych.. O ile w kwestii przyrządów celowniczych i osłony spustu da się to znieść, to w przypadku spustu, oraz korka korpusu, uważam, że to przesada – Slavia jaka jest, taka jest , ale tego w niej nie ma..
Jest to jednak wdzięczne urządzenie – wymaga sporo pracy, ale potrafi się też odwdzięczyć przy strzelaniu. Karabinek stosunkowo lekki, po wymianie prowadnicy, zmiękczeniu spustu, oraz zniwelowaniu siły odrzutu, staje się przyjemnym sprzętem. Trudno znaleźć w jego przedziale cenowym inną wiatrówkę oferującą tyle co on i to pozostaje główną przyczyną jego popularności :)
bjudas
Posty: 258
Rejestracja: 2007-11-14, 17:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: bjudas »

KbUr35 pisze:Naprawdę ładnie to wygląda.
Strzelałem z gładkiego Harrego z nowym typem tłoka - było znacznie gorzej -choć, nie oszukujmy się - strzelec ze mnie marny.
Ze mnie właśnie też marny i dlatego ten wynik tak mnie zdziwił :)
Ja 90% czasu poświącanego wiatrówkom spędzam głównie przy ich aspektach technicznych i pracy nad nimi - na strzelanie brak czasu :D
Awatar użytkownika
bastek_34_WALCZ
Posty: 455
Rejestracja: 2007-10-08, 19:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: bastek_34_WALCZ »

ja dostałem w 60-ce już nową kolbę a'la slavia, cały hatsan już nie to co było (wykonanie można mierzyć mikrometrem)
Awatar użytkownika
elgregor
Posty: 59
Rejestracja: 2007-11-18, 22:32
Lokalizacja: już nie midland

Post autor: elgregor »

bastek_34_WALCZ pisze:ja dostałem w 60-ce już nową kolbę a'la slavia, cały hatsan już nie to co było wykonanie można mierzyć mikrometrem)
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?p=7290#7290

Znaczy się cóś takiego?(chodzi o kolbę)
Hej Gerwazy,daj gwintówkę...

Z każdym dniem nieustannie zwiększa się grono osób, które mogą pocałować mnie w d**ę

H 100 stg-stg+alchemia+PP 3-9x40,ch-b4(?)+tasco4x20+genialne pomysły na tuning
Awatar użytkownika
bastek_34_WALCZ
Posty: 455
Rejestracja: 2007-10-08, 19:01
Lokalizacja: Wałcz

No właśnie takie coś...

Post autor: bastek_34_WALCZ »

No właśnie takie coś, zawsze widze na hatsanach te rowki podłużne, u mnie jest radełkowanie jak w Slawii troche byłem zdziwiony
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Właśnie przyjrzałem się kolejny raz fotkom i zwróciłem uwage na coś, co zawsze pomijałem. To jest ten stary, legendarnie twardy rodzaj spustu? W moim egzemplarzu konstrukcja jest inna, a jak wiadomo jest parę (dwie czy trzy) "generacji" Hatsanów.
Awatar użytkownika
krystianwie
Posty: 40
Rejestracja: 2007-10-28, 13:10
Lokalizacja: Gniezno/Poznań

Post autor: krystianwie »

bjudas pisze:Karabinek stosunkowo lekki, po wymianie prowadnicy, zmiękczeniu spustu, oraz zniwelowaniu siły odrzutu, staje się przyjemnym sprzętem. Trudno znaleźć w jego przedziale cenowym inną wiatrówkę oferującą tyle co on i to pozostaje główną przyczyną jego popularności :)
Należałoby jeszcze dodać że jest to wersja ze starym mechanizmem spustowym. Nowe, obecnie produkowane, to w porównaniu niebo a ziemia. Poza tym tłok to także stara konstrukcja - ciężka i kopiąca. Jeżeli karabinek ten zrobił na Tobie tak pozytywne wrażenie, to nowe wersje tym bardziej przypadłyby Tobie do gustu :)
Moździerz PCA Walthera