HW40 rysy na tłoku

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
WooDeN
Posty: 99
Rejestracja: 2018-09-02, 21:54
Lokalizacja: Pyskowice

HW40 rysy na tłoku

Post autor: WooDeN »

Witam,

Ponieważ swoje HW40 zakupiłem niedawno i wystrzeliłem dopiero jakieś 2 setki śrutu, zdziwiony byłem bardzo pojawiającą się - wyraźną rysą na tłoku.

Obrazek


Trochę lektury w "internetach" i informacja że "ten typ tak ma". Decyzja - rozebrać, wyczyścić, sprawdzić co się dzieje...

Po wyciągnięciu tłoka i tulei przetarłem wszystko z zewnątrz i w środku... nie znalazłem nic co by mogło powodować tą rysę. Nie wiem czy to jakiś problem z osiowością przy pracy, czy może nadmiar smarowania tłoka zbierał się w czasie na dolnej powierzchni, co powodowało wypchnięcie tłoka do góry...?

Chociaż sam tłok był ledwo wilgotny...

Na dzień dzisiejszy lekko przesmarowana uszczelka z tłokiem, tak żeby nic nie pływało i poskładane...

Powiedzcie czy dobrym pomysłem będzie w przyszłości wypolerowanie tej rysy i dorobienie drugiej uszczelki żeby się lepiej tłok prowadzał? Czy zamontowanie drugiej uszczelki na tych ok 2 cm faktycznie coś da?


Pytanie mam odnośnie smarowania:

do tłoka, czy taki olej silikonowy się nada?
Obrazek


Aby wyciągnąć cylinder trzeba było rozebrać spust. Nie czyściłem go za bardzo bo chciałem żeby jakieś smarowanie zostało, a nie było nic pod ręką żeby po wszystkim inny smar uzupełnić.

Mam gdzieś jeszcze puszkę smaru rowerowego do supportu, myślicie że nada się do smarowania elementów spustu???
Spust mam w planie jeszcze raz rozebrać i może zrobić jakieś polerki.

Poniżej kilka fotek z całej operacji i schemat HW40 znaleziony na innym forum.


Wyciągnięty tłok:
Obrazek


Tak wygląda złożony mechanizm spustu...:
Obrazek

... a tutaj w kawałkach:
Obrazek

I schemat:
Obrazek