SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Naprawa, Tuning, Renowacja » HW40 rysy na tłoku
HW40 rysy na tłoku
Autor Wiadomość
WooDeN 
Adrian

Wysłany: 2018-09-20, 23:36   HW40 rysy na tłoku

Witam,

Ponieważ swoje HW40 zakupiłem niedawno i wystrzeliłem dopiero jakieś 2 setki śrutu, zdziwiony byłem bardzo pojawiającą się - wyraźną rysą na tłoku.

Trochę lektury w "internetach" i informacja że "ten typ tak ma". Decyzja - rozebrać, wyczyścić, sprawdzić co się dzieje...

Po wyciągnięciu tłoka i tulei przetarłem wszystko z zewnątrz i w środku... nie znalazłem nic co by mogło powodować tą rysę. Nie wiem czy to jakiś problem z osiowością przy pracy, czy może nadmiar smarowania tłoka zbierał się w czasie na dolnej powierzchni, co powodowało wypchnięcie tłoka do góry...?

Chociaż sam tłok był ledwo wilgotny...

Na dzień dzisiejszy lekko przesmarowana uszczelka z tłokiem, tak żeby nic nie pływało i poskładane...

Powiedzcie czy dobrym pomysłem będzie w przyszłości wypolerowanie tej rysy i dorobienie drugiej uszczelki żeby się lepiej tłok prowadzał? Czy zamontowanie drugiej uszczelki na tych ok 2 cm faktycznie coś da?

Pytanie mam odnośnie smarowania:

do tłoka, czy taki olej silikonowy się nada?

Aby wyciągnąć cylinder trzeba było rozebrać spust. Nie czyściłem go za bardzo bo chciałem żeby jakieś smarowanie zostało, a nie było nic pod ręką żeby po wszystkim inny smar uzupełnić.

Mam gdzieś jeszcze puszkę smaru rowerowego do supportu, myślicie że nada się do smarowania elementów spustu???
Spust mam w planie jeszcze raz rozebrać i może zrobić jakieś polerki.

Poniżej kilka fotek z całej operacji i schemat HW40 znaleziony na innym forum.

Wyciągnięty tłok:

Tak wygląda złożony mechanizm spustu...:

... a tutaj w kawałkach:

I schemat:

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Naprawa, Tuning, Renowacja » HW40 rysy na tłoku