Wiatrówka 50m Tarcza

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Strzelałeś z karabinka? Miałeś jakąś długą wiatrówkę?
Kup cokolwiek na co cię stać, co się spodoba, będzie wygodnie się z tego strzelało i po prostu zacznij strzelać po przepuszczeniu przez lufę dwóch pudełek śrutu będziesz wiedział więcej niż po dwóch latach czytania internetów. Za 200-300 pln można kupić Crosmany będące kopiami Gamo 440, poniżej nich już nie ma co schodzić, drożej Hatsany, Slavie (obecnie Peruny), HW, Diany, Walthery (Therrus, LG...), Air Arms'y , większość PCPów, z każdej da się strzelać na 50m, każdą po pewnym czasie będziesz chciał zmienić, żeby spróbować czegoś innego. Może pewnego dnia doznasz objawienia jak @soda, a jak nie, to będziesz gonił króliczka, aż do końca swoich strzeleckich dni, co też jest przyjemne.
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Mądrego to i warto poczytać.
Prawda. Mój karabinek ma w sumie tylko regulację baki, za to w kilku płaszczyznach.
2 lata strzelam i jeszcze w sumie jej nie ustawiłem idealnie.
Ba ostatnio go dociążałem aby trochę zmienić punkt ciężkości, ten proces też trwał i trwał. ;)
Co do optyki, mam teraz taką jaką mam, ale tylko dlatego że nie mam kasy na lepszą.
Bardzo lubię tą którą posiadam, ale ma ona wiele za uszami, z lepszą byłoby mi prościej.
Hiszpan ma rację, to raczej proces który dopiero po wydaniu na karabinek się zacznie ;)
Fakt, że proces ten da się rozwlec w czasie, więc nie będzie tak bolało finansowo ;)
Da się z Hatsana 55, 90 , 95 . Da się z Crosmanów , Da się ze Slawii634/Perun 734. Wszystko poniżej 1000 zł .
Hiszpan ma rację, ale jeszcze odpowiedziałbym sobie na jedno pytanie.
Czy chcesz strzelać tylko rekreacyjnie, czy czasem też tak trochę sportowo do tarczy?

Hatsany mają taką osadę bardziej.... myśliwską.
Slavia/Perun ma osadę sportową bardziej.

O co mi chodzi, strzelając z podpórki, czy leżąc, to nie takie może istotne, ale w postawie sportowej to istotnie ważna sprawa,
gdzie osada sportowa bardzo bardzo pomaga (jednocześnie nie przeszkadza w rekreacji).

Pozdrawiam
soda
Awatar użytkownika
WooDeN
Posty: 99
Rejestracja: 2018-09-02, 21:54
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: WooDeN »

witeg pisze:Strzelałeś z karabinka? Miałeś jakąś długą wiatrówkę?
Kup cokolwiek na co cię stać, co się spodoba, będzie wygodnie się z tego strzelało i po prostu zacznij strzelać ...
Witku naprawdę dziękuję za posta...


Proszę jeszcze Was o opinię na temat Beeman QB78...

- kaliber: 4.5 mm,
- zasilanie: dwutlenek węgla,
- prędkość początkowa: 220 m/s, (według producenta 650fps co da ok 200m/s)
- rodzaj śrutu: ołowiany,
- maksymalny zasięg: około 50 m...

200m/s przy wylocie da radę dopchnąć sensownie/celnie śrut do tych 50m? (pomijając zmianę mocy ze względu na co2 i niską temp...)

Podoba mi się karabinek z tym ładowaniem w stylu KBKS, a jak będzie zajawka to by był materiał do modyfikacji... wersję polimer czy drewno wybrał bym już macając jedno i drugie...
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Wolałbym QB79 - to samo tylko brzydsze, ale na butle do paintballa i od biedy można przypiąć butlę na sprężone powietrze. Kiedyś się nawet przymierzałem, jednak teraz jeśli już koniecznie miałbym kupić coś bezodrzutowego jak najtaniej to by było SPA/Artemis/Kandar PR900W.
Awatar użytkownika
WooDeN
Posty: 99
Rejestracja: 2018-09-02, 21:54
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: WooDeN »

QB79 nie znalazłem nigdzie w PL nowego...
PR900W też się przewija w myślach... ale QB78 pozwoli mi rozłożyć koszt w czasie:

dla QB78 zakup ~500zł +tanie co2 i strzelam...
+luneta ~500zł
+poprawki / ewentualnie przeróbka na PCP.


dla PR900W zakup ~700zł +pompka ~600zł i strzelam... (lub zamiast pompki butla z przetoczką ~600-1000zł)
+luneta ~500zł
+poprawki / ewentualnie tuning