Iż-38

Iżewska (Iż) / Bajkał, wszystko o Jeżykach

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

witboj
Posty: 123
Rejestracja: 2008-04-15, 13:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

Renowacja prawie zakończona. Czekam tylko jeszcze na nową skórzaną uszczelkę lufy. Dzisaj jednak nie wytrzymałem i postanowiłem postrzelać nawet bez uszczelki. Testy na serio zamieszczę w topicu o tym, co Iże potrafia. Mój, na skórzanej uszczelce ma 5J (141 m/s na Exact Express) - ale to jest wynik bez uszczelki lufy, czyli jest szansa, że pójdzie w górę trochę. Co ciekawe - najwolniejszy strzał miał 140,2 m a najszybszy 142,4 m... Śrut z pudełka jak leci. Stabilność po prostu powala... Rozmawiamy o karabinku bez uszczelki lufy!!! Z kolanka na 10 m wystrzelałem 1,2 x 1,5 cm w 10 strzałach, tak na szybko, z otwartych. I teraz najlepsze. Sprężyna jest oryginalna, co najmniej 30-letnia i po przebiegu co najmniej 30.000 ... ta od Hogana na razie w szufladzie.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

No i myślisz że mnie to dziwi? Już dawno nie, te karabinki to jedne z lepszych sprężynówek i gdyby nie spust to HW by się do nich umywało. Zresztą ja bym nie zamienił swojego Iża na żaden model tego producenta. :mrgreen:
guntuning.com
witboj
Posty: 123
Rejestracja: 2008-04-15, 13:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

Przyszła uszczelka, chyba pora na testy :-)

A co do HW- no akurat tutaj pozwolę się nie zgodzić. Ja tam uwielbiam HW :-)

Co nie znaczy, że Iż nie jest fajny, jak się nad nim popracuje!

[ Dodano: 2009-03-30, 16:45 ]
No więc po 100 strzałach przez chrono mogę stwierdzic, że odchylenie standardowe to 1,5 m, przeważnie kolejne 10 strzałów mieści się w przedziale +/- 2 m ale niestety trafiły się "popsute rodzynki" więc ostatecznie +/- 3m. I tak uważam, że jak na 30 letnia sprężynę (bo ciagle oryginalna) nie jest źle.
michalbike
Posty: 1
Rejestracja: 2016-04-11, 13:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: michalbike »

Cześć wszystkim!
Jestem nowicjuszem, choć forum śledzę od dobrych dwóch lat. Kilka dni temu posiadłem IŻa 38 :) Jestem z niego zadowolony, ale technicznie mam kilka pytań, ponieważ sama konstrukcja i wszelkie dane liczbowe mnie bardzo interesują. Nie tylko samo posiadanie tejże wiatrówki.

Do rzeczy: czy oryginalnie model ten posiadał osłonę spustu z tworzywa, nie zaś z metalu?
Co do muszki, element ten mam nieco odbiegający od piony, jest obrócony na lufie o stopień, może dwa. Czy jest to element wprasowany czy może z mniejszą siłą nasunięty i mogę go bezinwazyjnie przywrócić do pionu?

Z pozdrowieniami
Michał