Pierwszy mój - czyli koper 900 RS

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Dan
Posty: 27
Rejestracja: 2018-03-09, 23:22
Lokalizacja: Cz-wa

Pierwszy mój - czyli koper 900 RS

Post autor: Dan »

Cześć
Po długich poszukiwaniach sprzętu i czytaniach forów, już jest u mnie taki sprzęt, pewnie znany copperhead 900 od firmy crosman.
Może zbyt entuzjastycznie podchodzę bo sprzęt nie najwyższej półki ani nie leżał koło średniej. Jak na koper przystało, przeszedł... agrotuning i nie mam porównania z serią bo już go takim nabyłem od kolegi z forum (1rwszy właściciel) który zamówił go z poprawkami i opcjami jak: ślizg tłoka i prowadnica z ertalonu- cokolwiek to jest potrzebne do wzrostu tejże roślinki- brak dzwonienia sprężyny?
Na razie zbieranie plonów podoba mi się bardzo :-)
Na pierwszym, i jak na razie jedynym strzelaniu, próbowałem ustawiać stałe przyrządy i strzelać do mało widocznej butelki, papierowego kubka i pudełka po kuracji uzdrowiskową wodą. Jako że teren był wyśmienity to polubiły go bardzo.. mrówki i założyły tam kolonie.... Więc chodziłem prawie ciągle. Stałem się prawie pracowity jak one :lol:
Wiem, że to wbrew kanonom strzelać do tarcz z pozycji kucającej i ustawiać przyrządy lub z pozycji stojącej to lipa ale w miarę się to udało jak na takie warunki.
Z nabytku jak na razie bardzo się cieszę. Nie oczekuje wiele od niego.
Tru-glo jakoś zasłaniają mi tarczkę.. no ale jak się nie ma co się lubi.. :P

Jest BSA S3-9x32WR ale na razie nie montuję bo założyłem, że najpierw chce postrzelać bez niej, na otwartych

Śrut który mam obecnie to słowacki ktk 4.5mm z zaokrągloną główką, takie w czarnym pudełku z tworzywa z żółto-białymi napisami. Czy inne byłyby lepsze pod względem celności? Jeśli tak to jakie najlepsze? Szukałem ale chyba zbyt słabo.

Warto ją rozebrać i przesmarować? Na razie z zewnątrz potraktowałem ja brunoxem :-)

Zastanawiam się też cicho nad wymianą lunety na coś z MD i AO

Też chce ustawić przyrządy lepiej.

Postaram się wrzucić fotki


"Zdjęcie zawiera lokowanie produktu"
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pierwsza tarczka (traktuje to na luzie nie jak wyniki dla nie wiadomo czego ;-)
Obrazek

Obrazek
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Dan pisze:Śrut który mam obecnie to słowacki ktk 4.5mm z zaokrągloną główką, takie w czarnym pudełku z tworzywa z żółto-białymi napisami. Czy inne byłyby lepsze pod względem celności?
Zdecydowanie inny śrut poprawi skupieni :mrgreen: myślę że warto kupić JSB Exact 4,5 pokusiłbym sie na próbę nadkaliber 4,52 .
Skoro to wersja RS domyślam się ze od Eres czyli poprawiony , nie wiem jaki ma przebieg bo to ważne czy rozbierać i smarować, jeśli potrafisz i masz czym to droga wolna.
Dan
Posty: 27
Rejestracja: 2018-03-09, 23:22
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Dan »

zbisz41 pisze:
Dan pisze:Śrut który mam obecnie to słowacki ktk 4.5mm z zaokrągloną główką, takie w czarnym pudełku z tworzywa z żółto-białymi napisami. Czy inne byłyby lepsze pod względem celności?
Zdecydowanie inny śrut poprawi skupieni :mrgreen: myślę że warto kupić JSB Exact 4,5 pokusiłbym sie na próbę nadkaliber 4,52 .
Skoro to wersja RS domyślam się ze od Eres czyli poprawiony , nie wiem jaki ma przebieg bo to ważne czy rozbierać i smarować, jeśli potrafisz i masz czym to droga wolna.
No to przemyśle czy 4,5 czy 4,52. To w sumie c powoduje większe sprężenie czy dopasowanie się bdb do lufy?
A przebiegu ma około 3,5 paczki. Czyli warto? Tak sobie sam odpowiadam, że tak :-P
Co prócz podstawowych narzędzi i zapału majsterkowicza wystarczy do operacji? :-)
Dzięki za odzew i pomoc
Pozdrawiam
Crosman Copperhead 900 RS 4.5mm
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Jak masz parcie na rozebranie to patrz:

https://youtu.be/KsKLtAiAIDc

Potem umyj wszystko i przesmaruj .
Na forum jest wszystko opisane jaki smar do czego :D

http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=180
Dan
Posty: 27
Rejestracja: 2018-03-09, 23:22
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Dan »

Jeśli chodzi o śrut to poczytałem dosyć jak na razie o tych tzw nadkalibrach. Ponoć to zależy wszystko jakiego stopu użyją, jaka matryca...a te 51,52 czy 53 to nie jakiś powiększony kaliber.
Choć po obejrzeniu testów śrutów jsb Exact jestem skłonny wybrać 4.51 ze względu na wyniki/wykonanie śrutu prawdopodobnie będzie lepsze niż o oznaczeniu 4,52.
Piszą, że to i tak loteria, nie raz zależna od powyższych czynników co się trafi, także ten teges.. trzeba zaryzykować :-)
Chętnie bym "przytulił" po około 20szt każdego oznaczenia Exact'ów ale tak nie sprzedają. Chyba że ktoś miałby nadmiar żeby odsypać po te kilkanaście sztuk z 4 oznaczeń czy nawet jednego (żeby przetestować) i wysłać pocztą którą bym opłacił? :mrgreen:
Crosman Copperhead 900 RS 4.5mm
Awatar użytkownika
Abad
Posty: 234
Rejestracja: 2018-02-04, 17:41
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: Abad »

Możesz na początek kupić taki np. zestaw: https://kolba.pl/pl/product/9663,srut-d ... mm-350-szt
Walther CG90
Anschutz LG Match 380
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Dan, w copperku każdy exact będzie latać ok , raczej jednej dziurki na 50 m nie zrobisz :mrgreen: i na pewno odpuść sobie na tym etapie matryce itp . Moim zdaniem szkoda kasy na tester jak możesz prawie 2 paki kupić normalnego .
Trudno doradzać bo kasa to ciężki temat ;) , ale tak czy siak bedziesz chciał strzelać więc śrut musisz kupić 8-) , u mnie jeszcze w miarę dobrze latał crosman poitend .
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cayin »

Dan pisze: Chyba że ktoś miałby nadmiar żeby odsypać po te kilkanaście sztuk z 4 oznaczeń czy nawet jednego (żeby przetestować) :mrgreen:
Moim zdaniem szkoda zachodu.
Przepraszam jeśli Cię nie doceniam ale coś mi się zdaje, że jak na razie to nie za bardzo będziesz w stanie ocenić jakość śrutu, bo żeby to zrobić to zakładając że sprzęt nie "sieje" to na chłopską logikę mówiąc w lekkim cudzysłowie najpierw musisz być pewien, że jakość Twoich strzałów (powtarzalność) jest wyższa niż jakość śrutu.
Jak na razie proponowałbym po prostu postrzelać i potrenować ale jak chcesz się bawić to tylko dobrze.
Chyba każdy przeszedł ten etap ......... i skończył na Exact-cie :mrgreen:
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Jak nie jęczy, brzęczy, zgrzyta, skrzypi, sprężyna nie siadła to nie grzeb w nim.
Jeśli chodzi o śrut to do większego przerobu bez parcia na robienie jednej dziurki w tarczy na pewno warto spróbować H@N Logo Club i podobno Oztay Dome.
Dan
Posty: 27
Rejestracja: 2018-03-09, 23:22
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Dan »

Cayin pisze: Jak na razie proponowałbym po prostu postrzelać i potrenować ale jak chcesz się bawić to tylko dobrze.
Chyba każdy przeszedł ten etap ......... i skończył na Exact-cie :mrgreen:
"Exact... is my life" jak to w piosence drugi człon śpiewa gościu :-D :gwizdze:

No mam tak, że lubię testować jak jest tylko możliwość :-) stąd taka moja prośba jeśli ktoś mógłby się troszkę podzielić śrutem w małej ilości, ktoś chętny? :-)
witeg pisze:
Jak nie jęczy, brzęczy, zgrzyta, skrzypi, sprężyna nie siadła to nie grzeb w nim.
Ciekawość mnie ciągnie i chęci są ale wielkiego parcia nie mam żeby zaglądać. To dopiero zajrzeć jak jej coś będzie czy po iluś tam śrutach? Po prostu chce mieć ją na długo :-)
Crosman Copperhead 900 RS 4.5mm
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Dan pisze: ktoś chętny? :-)
Może ktoś ale raczej nie :D bo kolego musiałbyś mieć przynajmniej tych 50 śrucin żeby lufa sie przyzwyczaiła do danego rodzaju ...tak to już jest
Cayin pisze:i skończył na Exact-cie
To naprawdę jest święta prawda ....możesz testować nikt nie broni ...ale po co ? :chgw:
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Co do śrutu - zgodnie z zasadą, że układ jest na tyle mocny co jego najsłabsze ogniwo, obstawiam, że Logo Club jeśli podpasuje lufie, to dłuuugo nie będzie cię w celności ograniczał. :)
Jak działa to nie psuj. :) Przegląd rutynowo raz w roku. Jak łapki świerzbią , to sobie kup coś do poprawek. ;)
Dan
Posty: 27
Rejestracja: 2018-03-09, 23:22
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Dan »

zbisz41 pisze:
Dan pisze: ktoś chętny? :-)
Może ktoś ale raczej nie :D bo kolego musiałbyś mieć przynajmniej tych 50 śrucin żeby lufa sie przyzwyczaiła do danego rodzaju ...tak to już jest
Cayin pisze:i skończył na Exact-cie
To naprawdę jest święta prawda ....możesz testować nikt nie broni ...ale po co ? :chgw:
Tego nie wiedziałem :-? Dzięki. Może dziabne tego logo club. Coś wybiorę ;-) w większej ilości :!

A co do rozbiórki, to już dwa lata nie był ruszany od kąd wyszedł spod ręki Eresa. Stąd moje przemyślenia o tym żeby to zrobić.
Crosman Copperhead 900 RS 4.5mm
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Dan pisze: jeśli ktoś mógłby się troszkę podzielić śrutem w małej ilości, ktoś chętny? :-)
Mam trochę różnych śrutów 4.5mm, podeślij na pw adres, to Ci je wyślę. W sumie i tak chciałem je komuś przekazać do testów.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Dan
Posty: 27
Rejestracja: 2018-03-09, 23:22
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Dan »

Ślubek pisze:
Dan pisze: jeśli ktoś mógłby się troszkę podzielić śrutem w małej ilości, ktoś chętny? :-)
Mam trochę różnych śrutów 4.5mm, podeślij na pw adres, to Ci je wyślę. W sumie i tak chciałem je komuś przekazać do testów.
Dziękuję koledze za zestaw, prawie jak świąteczny :-D

Na pierwszy ogień poszedł śrut H&N sport barracuda 10.65gr


Obrazek
Przestrzeliłem z 15-20 sztuk żeby ustawić stałe. Cel: 10m tarcza.
No i w sumie zacząłem z przykuca strzelać:

Obrazek
Potem zabawiłem się trochę i z tej pozycji strzeliłem do puszki na gałęzi, zawieszonej na 1.80m na odległości 25m. Po naniesionej poprawce... Trafiona :-D
Potem na ok 27m strzeliłem podpierając się na górce piachu w tekturową rolkę po papierze... Wiadomo do czego :mrgreen: efekt:

Obrazek

Końcówka śrutu jest zaokrąglona jakby w kształcie szpicu. Daje wyrwę w kartonie czy plastiku :-)
Potem jeszcze na szybko 9/10 strzałów na stojąco. Komary namierzyły mnie szybko i rozpoczęły atak ;-)


Obrazek

W porównaniu do powyższego w temacie KTK, barracuda wciska się w port ładowania znacznie ciężej. Trochę na wcisk. KTK łatwiej się ładuje.

Ogólnie stwierdzam, że muszę mieć więcej tego miotacza :-D dobrze się sprawdził

Na koniec strzelania, gdy już słońce było prawie za horyzontem, zza krzaków wyleciał lisek żeby się spojrzeć na mnie chwilę i uciec ;-)
Crosman Copperhead 900 RS 4.5mm