Luneta na pcp do 500 zł

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
cga1
Posty: 117
Rejestracja: 2009-05-20, 21:19
Lokalizacja: Czarna Dąbrówka

Luneta na pcp do 500 zł

Post autor: cga1 »

Jak wyżej. Po długiej lekturze wszelakich tematów stwierdziłem że wiem mniej niż przedtem ;)
W skrócie potrzebuje lunety w granicach cenowych +- 500 zł do strzelania do 50m.
Nie mam wielkiego doświadczenia w lunetach więc nie wiem czy potrzebuje AO i jakie powiększenie, wiec wszelkie sugestie i porady są wskazane :)
Slavia 630 rocznik 76
Łucznik 87
Umarex 850 pcp
SIG SAUER MCX pcp
Umarex sa 10
CZ 75
Dan Wesson 8
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

1) Hawke Vantage 4-12x40AO
2) Kandar 4-16x40 AOME (Gold) wazne złote napisy
Awatar użytkownika
cga1
Posty: 117
Rejestracja: 2009-05-20, 21:19
Lokalizacja: Czarna Dąbrówka

Post autor: cga1 »

Właśnie myślałem nad tym hawke i nad DOC, lunety firmy kandar jakoś nie przemawiają do mnie. A jak z jakością obrazu w hawke ?
Slavia 630 rocznik 76
Łucznik 87
Umarex 850 pcp
SIG SAUER MCX pcp
Umarex sa 10
CZ 75
Dan Wesson 8
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Mam 2 szt Hawke tę co ci pisałem i drugą HAWKE Varmint SF 4-16X44
Dla mnie na rekreacyjnie do 50 m obie pasują .
Dobrze wykonane i obraz w miarę ...co tu pisać na zawody pewnie nie ale do ogródka czemu nie :D
A DOC...hm najkrócej u mnie był ...pływający krzyż brak AO tylko x9 ...
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Może poszukaj Delta Optical Entry 3-9x40AO? Mam taką z krzyżem MilDot i na Bemowie z ok. 50 m (gugiel twerdzi że 46 m :^) ) trafiałem Diablikem zakrętki od butelek PET.

A co do Twoich pozostałych pytań:
1. Tak, potrzebujesz AO. W Vortex Diamondback nie mam i aby osiągnąć ostry obraz zarówno celu jak i krzyża muszę zmniejszać powiększenie na niższych odległościach. A lunetę musiałem założyć na przesuniętym montażu - tak, aby maksymalnie odsunąć ją od oka i uzyskać ciemną obwódkę obrazu (umożliwia utrzymanie oka w osi optycznej lunety).
2. Do strzelania w dzień w zupełności wystarczy obiektyw 40 mm. Co więcej, lunetę z takim obiektywem posadzisz na małym lub średnim montażu
3. Do strzelania na 50 m w zupełności (moim, oczywiście nieskromnym :^) zdaniem) wystarczy powiększenie x9. Przy x12 obraz już coraz bardziej lata i trzeba naprawdę dobrej optyki, aby zauważalnie nie tracił jasności przy 40 mm obiektywu. Chociaż, skoro masz 23 lata to może Tobie latać nie będzie ;^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 876
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Od jakiegoś czaso mam Delta Optical Entry 4-9x40 AO MilDot na niskim montażu i z moją Stokrotką świetnie się spisuje. Ale ja nie mam duzego doświadczenia w lupkach...
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
cga1
Posty: 117
Rejestracja: 2009-05-20, 21:19
Lokalizacja: Czarna Dąbrówka

Post autor: cga1 »

delte entry miałem na slavi w wersji bez AO była całkiem dobra ale myślałem że przez parę lat technika się trochę rozwinęła :) http://www.sztucer.pl/i4529_luneta_celo ... l_dot.html
a z takim wynalazkiem znad żółtej rzeki ktoś miał do czynienia ?
Slavia 630 rocznik 76
Łucznik 87
Umarex 850 pcp
SIG SAUER MCX pcp
Umarex sa 10
CZ 75
Dan Wesson 8
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

cga1 pisze:... z takim wynalazkiem znad żółtej rzeki ktoś miał do czynienia ?
Heh, wieżyczki regulacyjne typu "Snajper" i pokrętła, którymi można regulować bez specjalnych narzędzi, np. zwykłą monetą :^)

Coś tu nasi żółci przyjaciele pokręcili. Bo albo wieżyczki taktyczne, regulowane/resetowane palcami, albo monetą/wkrętakiem, po odkręceniu osłon...
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
cga1
Posty: 117
Rejestracja: 2009-05-20, 21:19
Lokalizacja: Czarna Dąbrówka

Post autor: cga1 »

i fakt faktem trochę za wielka, ale zastanawia mnie ta boczna paralaksa, co już wydaje mi się wygodnym wynalazkiem
Slavia 630 rocznik 76
Łucznik 87
Umarex 850 pcp
SIG SAUER MCX pcp
Umarex sa 10
CZ 75
Dan Wesson 8
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Na moje nieszczęście miałem do czynienia z kilkoma ( o wiele za duzo ;) ) lunetami z Chin .....szczerze nie polecam .
Jak pisałem ten Kandar w wersji Gold ma w miarę do ceny dobry obraz i cienki krzyż. Mozna go spotkać u Eres a ekipa z serwisuwiatrowego ma go na swoich tańszych sprzęt i chwali .
Oczywiście pisze o lunetach do szeroko pojętej rekreacji nie zawodach, o lunetach do 500 PLN.
Zdylu
Posty: 3
Rejestracja: 2017-04-05, 12:05
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Post autor: Zdylu »

Witam, nie będę zaśmiecał działu, więc zapytam tutaj.
Planuje kupić pierwszą "pecepkę" mianowicie artemisa pr900w po tuningu i rozglądam się za lupką powoli :)
Nie chcę wydawać dużo kasy, powiedzmy do 300zł, ale im mniej tym lepiej. Obecnie mam też lunetke PP 3-12 AO na Hatsanie 90 i jestem z niej bardzo zadowolony. Nic ponad tą nie wymagam.
Ma być nówka i z polskiego sklepu/Allegro.

Pozdrawiam i miłego dnia :)