Twinmaster Sport

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Twinmaster Sport

Post autor: daras »

Otrzymałem z Vmax2 pistolet do testów marki Twinmaster Sport, a że mam podobny to postanowiłem od razu zrobić zdjęcie porównawcze. Pierwszy od góry jak widać Twinmaster Combat CO2 poniżej Twinmaster Sport PCP.

Obrazek


W obu walizeczkach mamy ten sam pistolet, a różnica polega tylko na wyposażeniu i tak w walizeczce Twinmastera Sport prócz anatomicznej rękojeści (jak to producent łanie nazywa) mamy jeszcze Kartusz PCP, redukcję do napełniania bezpośrednio z butli i adapter CO2. W ofercie innych sklepów widziałem jeszcze na wyposażeniu kompensator gazów i dociążnik
lufy, być może ta wersja którą miałem była troszkę okrojona.



Rękojeść regulowana prawa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kartusz PCP

Obrazek

Redukcja

Obrazek

Adapter CO2


Obrazek

Jak już skończyłem podziwiać, to zabieram się do napełnienia kartusza.
Ładuje go do 200 bar i zabieram sie za strzelanie.
Obrazek

Teraz pomiar prędkości i mocy

Obrazek

Po wystrzelaniu 1 magazynka, czyli 8 sztuk śrutu moc nam się stabilizuje

Obrazek

Po dziesięciu magazynkach czyli 80 sztuk śrutu spada nam troszeczkę moc bez widocznych oznak na tarczy

Obrazek

Po 140 strzałach moc spada do 2,7 J jednak przy strzelaniu na dystansie 6 metrów objawia się to tylko tym że otwory już nie są ładnie wycinane tylko rozdzierane, jednak ciągle strzelał w ten sam punkt.

Obrazek

Po oddaniu 160 już spadek jeszcze można było strzelać ale tarcze wyglądały coraz paskudniej. Jednak jeśli bym strzelał z

Teraz test imadełkowy na skupienie.
Pistolet w imadło

Obrazek

Strzelam dwa magazynki śrut JSB Straton, można powiedzieć że w jeden punkt

Obrazek

Teraz 8 strzałów z wolnej ręki śrut Crosman Wadcutter i jestem w szoku jeszcze nie wystrzelałem takiej tarczy nigdy.

Obrazek
guntuning.com
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

no, no robi wrażenie. Dobrze, że w lidze z tego nie strzelasz :p ;)
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

To fakt :P
A troszkę więcej szczegółów , cena ? Pisałeś, że w walizce dostajesz w sumie to samo przy sporcie i combacie, różnica polega tylko na tym , że w tym pierwszym jest kartusz, redukcja, adapter Co2. Czyli że z combata można zrobić PCP, stosując kartusz ? Czy się mylę ?
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Czyli że z combata można zrobić PCP, stosując kartusz ? Czy się mylę ?
Dokładnie Czarek nie mylisz się i nie z Combata a już z Actiona możesz zrobić wersję Sport. Wszystkie elementy są osobno do kupienia. Ja kupiłem właśnie Actiona i dostałem gratis rękojeść Combata cena jest różna ja zapłaciłem 750 zł plus oczywiście gratisy do tego i to takie prawdziwe a nie takie które są w zestawie.
guntuning.com
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Tak, fajnie ale kartusz może kosztować dużo kasy i pewnie tak jest.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Dokładnie kartusz kosztuje około 800 zł, czyli jest bardzo drogi.
guntuning.com
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Tak jest dlatego że w kartuszu jest regulator. Oczywiście tylko się domyślam. Pistolet jest skonstruowany tak, by mógł być CO2 i PCP. Bo własnie za regulatotrm panuje cisinienie 7MPa - 8MPa, tak jak bezpośrednio z CO2.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

Może lepiej Ci się strzelało z uwagi na zmianę wyważenia i rękojeść. Kicha, że kartusze są w takiej cenie, Hyena dobrze kombinuje :), tam musi być reduktor bo co2 ma ciśnienie robocze 70 bar. Sam za jakiś czas będę szukał pistola do figurek, wiem, że na pewno będzie to pcp i nie będzie to Twinmaster (cena kartuszy), również nie będzie to PCA bo ładowanie mi nei odpowiada ;).

Linia celowania w obu ma taką samą długość?
PFTA
Awatar użytkownika
White_Eagle
Posty: 331
Rejestracja: 2007-12-29, 20:18

Post autor: White_Eagle »

Witam serdecznie.
Chciałbym napisać trochę o moim TwinMaster-ze.
2008.03.15 podjąłem decyzje (nie do końca przemyślaną) do nabycia drogą kupna TwinMaster-a. Sklep Incorsa w Warszawie. Oglądam, pytam, kupuje. Wersja ACTION-- na Co2 za 790zł. Dokupiłem 10 naboi CO2 (bombiczek) i szczęśliwy wracam do domu. Zakup TwinMaster-a męczył mnie już bardzo dawno, lecz moją podstawową bronią jest karabinek. Obecnie HW100T.
W domu strzelam około 100 śrucin i wymiana naboju CO2. Następne około 100zł i znowu wymiana naboju CO2. Koszt naboju CO2 to około 2zł. Liczę i okazuje się, że do każdej paczki śrutu (500 sztuk) będę musiał dołożyć, najmniej 10zł. Koszta strzelania mocno wzrosną. Mój humor zaczął mi się psuć. Przez cały weekend trawię temat. Podjąłem decyzję i w poniedziałek jestem w Incorsie o 11:00. Rozmawiam o rozbudowie do wersji PCP itd. I tutaj mój wielki szok. Nowy TwinMaster wersja PCP SPORT kosztuje 1990zł. Gdybym chciał przerobić swojego ACTION-a do wersji SPORT koszta, jakie musiał bym ponieść łącznie to 2400zł. :shock:
Nie rozumiem, dlaczego nowy SPORT kosztuje 1990zł a rozbudowa ACTION-a do wersji SPORT kosztuje więcej o 500zł.
Podjąłem decyzje i oddaje swojego nowonabytego ACTION-a na CO2.
Zaczynam myśleć nadal o TwinMaster-ze trzymając w ręku wersje SPORT za 1990zł. Podczas rozmowy i chęci zakupu dostaję bonus 200zł. Czyli, jak zapłacę 1800zł dostaję SPORT-a na PCP. Cena niska o 10% ale nadal dla mnie wysoka. Rozmawiam o możliwości zakupu SPORT-a bez drewnianej rączki, która kosztuje 450zł. Jest taka możliwość okazuje się :mrgreen:. Za taką cenę kupuje TWINMASTER SPORT wersja PCP. Wszystko pozostałem pozostaje przy rewolwerze. Dokupuje rączkę od COMBAT-a anatomiczną za 40zł, oraz przerabiam na miejscu na wersje magazynkową. Incorasa prowadzi pełen serwis TwinMaster-a. Łączny koszt, jaki musiałem ponieść to 1420zł. Kupiłem. Jestem zadowolony, że mam to co chciałem i za niewielkie pieniądze jak na PCP.
Prędkość Vo to 150m/s. Zauważyłem, że gdy mu nie przeszkadzam, to rewolwer strzela same 10. :mrgreen:
Wiem, że rączka drewniana to wspaniała rzecz, ale nie mam tyle kasy na wydanie a liczę, że ktoś może zrobi mi taką rączkę za dużo mniejsze pieniądze.
Dzisiaj strzelałem na 10m, 20m oraz i 30m. Na 10 i 20m to ok ale 30 m to trzeba dawać dużą poprawkę, lecz wiem, że ten rewolwer nie jest przeznaczony na tą odległość.
Z jednego ładowania kartusza w granicach 200 bar do 70 bar (zielone pole na kartuszu) oddałem 250 stabilnych na 10m strzałów. Czego chcieć więcej?
Dołączyłem do Klubu TwinMaster-a.
Trochę się rozpisałem.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Ja chyba bym kupił IŻ46-M za tą kasę. Ta długa lufa i ta długa linia celowania. No,no :?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Idąc dalej tropem Sporta mam pytanie, może dziwne, ale podobno nie ma takich pytań.
Strzelam w kategorii ppn10 z twinmastera action około 80 pkt. następnie sięgam na wyższą półkę i biorę w łapy twinmastera match. Czy niejako automatycznie strzelę lepiej, jeżeli tak to o ile lepszy wynik mogę osiągnąć?
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Powątpiewam w to ponieważ różnica w tych pistoletach jest w rękojeści i w napędzaniu śrutu. Mach to PCP a Action wiadomo CO2, jednak testowałem oba i różnicy w celności nie zauważyłem żadnej. Dodam jeszcze że strzelałem z imadła. :mrgreen:
guntuning.com
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Co do różnic dochodzi jeszcze kompensator (dłuższa linia celowania), w pełni regulowana szczerbinka, zupełnie inny system załadunku śrutu, a na deser, że tak powiem profesjonalny spust, no i ta cena 3000pln - incorsa.
Awatar użytkownika
piotrpek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 519
Rejestracja: 2008-02-05, 19:18
Lokalizacja: Wrocław okolice

Post autor: piotrpek »

Też uważam że obecnie ze wzgledów cenowych i oczywiscie jakosciowych jest to najlepsza pozycja na rynku :mrgreen:, a cena incorsy za action - 750pln jest najniższa (tyle co daras, chciał na allegro + trzy rękojeści i singiel magazynek).
White_Eagle dobrze kupił wersje pcp ale pewnie mial juz pompke albo butle do napełniania. Ja zbieram sie na kupno action, chyba na jesieni. Mysle tez o wersji pcp - ale to pozniej i niestety po wiekszych kosztach, a moze ktoś bedzie odsprzedawal.
Crosman 3576, 2xŁucznik KL.170, PRO77, Lider S-9, Sharp Innova 1210+Delta 3-9x40
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Zdecydowanie polecam.