Kupno pierwszej wiatrowki...dylematy

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

pprzemo66
Posty: 12
Rejestracja: 2018-04-07, 09:18
Lokalizacja: Poznan

Kupno pierwszej wiatrowki...dylematy

Post autor: pprzemo66 »

Witam wszystkich
Chcę poradzić się Was, którą wiatrówkę na CO2 powinienem wybrać.

Będzie to moja pierwsza wiatrówka i jej przeznaczeniem będzie strzelanie z kilku/kilkunastu metrów do puszek i ewentualnie do tarczy choc wiem ze do tarczy to sluza inne wiatrowki ;) , chcę aby wiatrówka była w solidna/malo awaryjna. Przede wszystkich szukam wiatrówek na metalowe kule bądź śrut. Poza tym szukam pistoletów, a nie strzelb. Przeszukałem forum i przeczytalem wiele tematow dzieki czemu moje wybory sa zminimalizowane. Strzelał bede w pomieszczeniu odległosc do tarczy ok 6m [Na dworze raczej nie mam gdzie szczelac no chyba ze lasek] dlatego pewnie moze pasc sugestia srutu ołowianego jako ze mniej rykoszetuje. Wlasnie obawiam sie rykoszetow wiec dlatego zainteresowalem sie srutem ołowianym i replikami ktore ich uzywaja bo w 1 wersji zanim poczytalem forum spodobal mnie sie APX.

Zastanawiam się nad:


colt python 357 2.5 wersja budzetowa
sig sauer p250
sig sauer p226
gamo c15
beretta apx
Umarex sa9
CZ 75 Compact



Z przyborow do czyszczenia wybralem..dylemat
do konserwacji i smarowania
smar silikonowy na uszczelki

Srut:
Gamo pro hunters 4
Gamo pistol cup


Prosil bym o pomoc forumowiczow.Srodki do 500zl ale wolał bym najtaniej w wybranym zakresie.
Czy faktycznie srut olowiany mniej rykoszetuje od kulek?
Awatar użytkownika
daNeczek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 197
Rejestracja: 2014-08-11, 21:31
Lokalizacja: z Rynku na wyspie

Post autor: daNeczek »

najpierw poczytaj, który z wybranych przez Ciebie modeli "szczela" twoim śrutem . Większość z tych modeli lubi BB 4,46
Wszystko już było - rzekł Ben Akiba
pprzemo66
Posty: 12
Rejestracja: 2018-04-07, 09:18
Lokalizacja: Poznan

Post autor: pprzemo66 »

daNeczek pisze:najpierw poczytaj, który z wybranych przez Ciebie modeli "szczela" twoim śrutem . Większość z tych modeli lubi BB 4,46
Oczywiscie czytalem dosc dokladnie.


colt python 357 2.5 wersja budzetowa - kulki BB i srut- 280zl i plastki
sig sauer p250 -lufa gwintowana srut[kulek bb sie nie uzywa ze wzgledu ze szkoda gwintu]
sig sauer p226 - j/w
gamo c15 /j/w
beretta apx kulki BB
Umarex sa9 -kulki BB
CZ 75 Compact - kulki BB

Problem dotyczy rykoszetow z uwagi na male pomieszczenie 6m dlatego wachalem sie pomiedzy coltem ktory ma mozliwosc strzelania srutem i bb ale jest plastikowy i nie koniecznie mozliwosc strzelania 2 rodzajami srutow przeklada sie na moc strzału i jako taka celnosc[roznica fi srutow i lufy-przedmuchy i strata gazu]
Gdy jeszcze nie wiedzialem ze kulki tak rykoszetuja ze moga kuku zrobic chcialem kupic umarex APX choc oprocz masy filmow opini bylo brak ale cena w promocji ciekawa 299 i fajnie lezy w dloni choc zamek luznawy.
sig sauery wciskano mi w mili....pl jako super i bezawaryjne a cz75 compact mialem w rece i mi sie podobal ;) i brak blow beck co przeklada sie na celnosc a ruchomy zamek ma -przeladowanie nim co daje malutka doze realizmu.
Umarex SA9 ma dobre opinie na forum no i cene cho mnie sie jedynie w nim nie spodobala muszka z kolorowym patyczkiem. :D
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Kupno pierwszej wiatrowki...dylematy

Post autor: Ślubek »

pprzemo66 pisze:zanim poczytalem forum spodobal mnie sie APX.
W takim razie kup Berettę. To Tobie, a nie nam Twoje strzelanie ma sprawiać frajdę.
pprzemo66 pisze:Czy faktycznie srut olowiany mniej rykoszetuje od kulek?
Tak, zderzenie ołowianego śrutu z kulochwytem to zderzenie (głównie) niesprężyste. Energia kinetyczna śrutu, pod wpływem uderzenia, przekształca się w energię cieplną i śrut się rozpryskuje na boki.

Uderzenie stalowej kulki to zderzenie (w większości) sprężyste - kulka nie odkształca się, a odbija z prędkością niewiele mniejszą od tej sprzed zderzenia.

Najlepiej przed rykoszetami zabezpieczają śrutochwyty ostrosłupowe - śrut odbijając się od ścianek wpada w zbiorniczek na końcu - nie ma jak się odbić z powrotem. Na 6 m taki śrutochwyt będzie akurat.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
pprzemo66
Posty: 12
Rejestracja: 2018-04-07, 09:18
Lokalizacja: Poznan

Re: Kupno pierwszej wiatrowki...dylematy

Post autor: pprzemo66 »

Ślubek pisze:
pprzemo66 pisze:zanim poczytalem forum spodobal mnie sie APX.
W takim razie kup Berettę. To Tobie, a nie nam Twoje strzelanie ma sprawiać frajdę.
pprzemo66 pisze:Czy faktycznie srut olowiany mniej rykoszetuje od kulek?
Tak, zderzenie ołowianego śrutu z kulochwytem to zderzenie (głównie) niesprężyste. Energia kinetyczna śrutu, pod wpływem uderzenia, przekształca się w energię cieplną i śrut się rozpryskuje na boki.

Uderzenie stalowej kulki to zderzenie (w większości) sprężyste - kulka nie odkształca się, a odbija z prędkością niewiele mniejszą od tej sprzed zderzenia.

Najlepiej przed rykoszetami zabezpieczają śrutochwyty ostrosłupowe - śrut odbijając się od ścianek wpada w zbiorniczek na końcu - nie ma jak się odbić z powrotem. Na 6 m taki śrutochwyt będzie akurat.
Czytajac te forum czesto mozna przeczytac ze najwazniejsze jest bezpieczenstwo ,stad moje pytania a gdybym miał je w nosie to bym bez wachania sobie kupil np: beretke ale kulki bardzo lubia wracac ;).Dlatego tez w przykladowych wiatrowkach jest rewolwer na kulki i srut,srut uzywany by byl w pomieszczeniu do kartonu wypelnionego stropianem papierem,szmatami itp z tarcza na wierzchu a za kartonem plyta drewniana.Kulki gdybym chcial na dworze postrzelac np.lasek nad jeziorem.Jedynie zastanawia mnie jak wiatrowka/rewolwer przystosowana do 2 typow srutow i patrzac na fi srutow/kulek moze byc umownie nazwijmy celna na miare trafienia w puszki.?Lufa chyba gladka/gwintowana? ciezko cos znalesc..
Awatar użytkownika
mtx
TROLL
TROLL
Posty: 47
Rejestracja: 2015-10-30, 16:01
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: mtx »

http://airgun-hunting.pl/viewtopic.php? ... 42#p238542 - tu jest do sprzedania bardzo fajna zabawka, 450zł z kaburą, ładownicami, dodatkowym magiem + naboje CO2 i kulki. Myślę, że warto podpytać co i jak. Cena atrakcyjna.
Dla jasności ogłoszenie nie jest moje i nie mam nic wspólnego ze sprzedającym.
pprzemo66
Posty: 12
Rejestracja: 2018-04-07, 09:18
Lokalizacja: Poznan

Post autor: pprzemo66 »

mtx pisze:http://airgun-hunting.pl/viewtopic.php? ... 42#p238542 - tu jest do sprzedania bardzo fajna zabawka, 450zł z kaburą, ładownicami, dodatkowym magiem + naboje CO2 i kulki. Myślę, że warto podpytać co i jak. Cena atrakcyjna.
Dla jasności ogłoszenie nie jest moje i nie mam nic wspólnego ze sprzedającym.
Dziekuje za informacje.