Nowy pistolet spręzynowy do 500zł

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Tomasinho
Posty: 18
Rejestracja: 2016-04-20, 10:01
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Nowy pistolet spręzynowy do 500zł

Post autor: Tomasinho »

Witam, ponad 1,5 roku temu poleciliście mi świetną wiatrówką na początek. Teraz wracam z jeszcze większym zaufaniem i szukam pistoletu srężynowego do 500zł..

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi :)
Weihrauch HW 30S + tuning Hogana
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Chyba tylko Bajkał IZH 53. Tylko możesz być niezadowolony z celności, dobry strzelec będzie z niego trafiał, ale początkującemu dużo śrutu to zajmie.
W przypadku pistoletów jednak radziłbym PCA - Gamo PR45/Compact, HW 40, Zoraki HP 01, Crosman 1377.
Tomasinho
Posty: 18
Rejestracja: 2016-04-20, 10:01
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: Tomasinho »

Dziękuję za odpowiedź. Hmm, może niepotrzebnie odrzuciłem na starcie pistolety PCA... Z wymienionych, który jest najlepszy Twoim zdaniem? Przeglądając oferty trafiłem na tego HW, ale ciężko go kupić poniżej 550zł... :(
Weihrauch HW 30S + tuning Hogana
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Między Gamo, HW, Zoraki to bardziej kwestia indywidualnych upodobań, oczekiwań, dla mnie optymalne okazało się Gamo. Crosmana jak wziąłem do ręki wydał się taki..... odpustowy, ale są tacy co go chwalą, jak nie przeszkadza ci wygląd i wielokrotne machanie pompką to w budżecie się zmieścisz i będziesz miał możliwość strzelania z różną energią.
Tomasinho
Posty: 18
Rejestracja: 2016-04-20, 10:01
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: Tomasinho »

Podoba mi sie HW, ale jest plastikowy. Szkoda, że w tym budżecie nie ma drewna w zestawie. Zoraki odpada, ze względu na cenę.
Weihrauch HW 30S + tuning Hogana
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Tomasinho pisze: Podoba mi sie HW, ale jest plastikowy.
Tak to taki plastik ale inny , piekny i mocny :D
HW40 o taka prawdziwa klamka , wygladem blisko mu do replik ale celność u niego przednia .
Osobiście stawiam go nad Gamo PR45 , ale to MOJE subiektywne zdanie ;)
madraks
Posty: 88
Rejestracja: 2016-02-21, 18:37
Lokalizacja: Polska B

Post autor: madraks »

Eee tam mój HW nie jest plastikowy.....
Z własnego doświadczenia polecam Gamo Pr45,niedawno widziałem prawie nówkę sztukę na olx za 360 złociszy.
MP-61 Ultra
HW 45 Black Star .22(.177)
Remix24
Posty: 40
Rejestracja: 2017-02-09, 14:47
Lokalizacja: Pruszcz

Post autor: Remix24 »

Również polecam gamo pr-45. Co potrafi ten pistolet możesz zobaczyć na moich tarczach ligowych ppn6. Sam pistolet trafiałby celniej, ale ja mu przeszkadzam :D
Tomasinho
Posty: 18
Rejestracja: 2016-04-20, 10:01
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: Tomasinho »

Hmm, teraz będę musiał zdecydować, czy Gamo, czy HW... Rozumiem, że Gamo też jest w obudowie plastikowej? Mógłby się ktoś wypowiedzieć w temacie wykonania, który jest lepiej dopieszczony? :mrgreen:

I ostanie pytanie, ten pistolet widział Hiszpanie na oczy, czy tradycyjnie przeszedł przez Chińskie ręce?
Weihrauch HW 30S + tuning Hogana
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Gamo jest hiszpański, ma trochę metalu, ale większość to tworzywo. HW ma lepszy spust, Gamo lepiej się naciąga i ładuje, obydwa osiągają przebiegi liczone wiadrami śrutu.
Tomasinho
Posty: 18
Rejestracja: 2016-04-20, 10:01
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: Tomasinho »

Dziękuję pięknie. Mam materiał do przemyśleń. Jak kupię, to się na pewno pochwalę :)
Weihrauch HW 30S + tuning Hogana
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Gamo ma fajniejszy "celownik", HW ma fajniejszy spust. Oba wykonane są z plastiku, ale to plastik dobrej jakości. Najlepszym rozwiązaniem byłoby przymierzyć się do jednego i drugiego i wybrać ten "wygodniejszy". :)
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
Tomasinho
Posty: 18
Rejestracja: 2016-04-20, 10:01
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: Tomasinho »

No tak bym zrobił, tylko że w moim mieście nie ma żadnego sklepu stacjonarnego, a na forum nikt nie mieszka w mojej okolicy... Ta sama sytuacja była, gdy szukałem karabinka.
Weihrauch HW 30S + tuning Hogana
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

To rzuć monetą, albo kup to co się pierwsze trafi w lepszej cenie, czy w lepszym stanie. Co byś nie kupił, błędu nie zrobisz, z czasem i tak kupisz ten drugi. :lol: