Czym się różni wróbelek - czyli pytanie do tych Co Wiedzą

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 876
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Czym się różni wróbelek - czyli pytanie do tych Co Wiedzą

Post autor: mc_iek »

Od kilku dni przeszukuję różne miejsca w internecie w poszukiwaniu informacji czym różnią się siatki celownicze "30x30" i "Multi-X". W opisach dostępnych na stronach sklepów sprzedających optykę strzelecką, przy obu rodzajach siatek celowniczych występuje ten sam opis ogólny, że najczęściej wykorzystywana przez snajperów USArmi i inne takie tam, ale tylko do "30x30" udalo mi się znaleźć opis idei, czyli 30 cali na 100 jardów. Nie znalazłem natomiast nic na temat idei "Multi-X". Czy CKW (Ci Którzy Wiedzą) mogli by objaśnić mi, prostemu kowalowi z maturo, w czym rzecz? :komp:

:sciana:
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
daNeczek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 197
Rejestracja: 2014-08-11, 21:31
Lokalizacja: z Rynku na wyspie

Post autor: daNeczek »

To proste: ma jedną nóżkę bardziej niż drugą :))
Wszystko już było - rzekł Ben Akiba
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

tarcza.pl Coś tutaj jest, reszta mi uciekła. Szukaj siatki celownicze.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 876
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

No właśnie poza opisem krzyża 30x30, czyli "duplex" nie ma nic więcej. Z obrazów siatek wynika, że 30x30 i Multi-X są bardzo podobne, jednak z jakiegoś powodu produkowane są lunety z krzyżem 30x30 i Multi-X.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Z tego, co widzę w guglu, Multi-X to nazwa handlowa krzyża duplex w lunetach Bushnell.
Marketing. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 876
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Ale juz takie Strike System, chyba podmarka ASG, oferuje lunety i z krzyżem 30x30 i Multi-X...
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Pierwsza z brzegu: https://www.militaria.pl/strike_systems ... p20611.xml :

"Krzyż Multi-X składa się z czterech grubych ramion przechodzących w środku krzyża w cienkie "włosy". (...) Druga nazwa, krzyż "30/30" bierze się stąd, iż krzyż jest tak skonstruowany..."

Jak już pisałem - marketing :^)

Małżonka kiedyś w sklepie ogrodniczym zastanawiała się, czy kupić "ziemię do kwiatów", czy "ziemię do roślin ozdobnych" (nie pamiętam dokładnie, ale było to tego typu drobne rozróżnienie). Było jeszcze kilka innych rodzajów ziemi. Sprawdzała parametry na etykietach i nie mogła się zdecydować. W końcu spytała sprzedawcę - czym to się różni?

Odpowiedział, że tylko opakowaniem - klient chce ziemię do kwiatów - dostaje do kwiatów. Chce ziemię do roślin ozdobnych? Dostaje do ozdobnych. Chce jakąś inną? Dostaje inną.

Wychodzi zadowolony, bo kupił co chciał. Sprzedawca też jest zadowolony, bo towar "schodzi". Normalnie, sytuacja win-win.

A roślinom to obojętne, jeśli tylko pH się zgadza. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 876
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Znaczy ja to rozumiem i dopuszczam taką sytuację, że jest to ten sam "krzyż". Tylko do "Duplexa" znalazłem opis "ideologoczny", a do "Multi-X" nie. Dzięki za info. Mam lupkę z "Multi" i byłem ciekaw o co chodzi?
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
kjedroska
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 864
Rejestracja: 2016-10-02, 09:18
Lokalizacja: Pszów

Post autor: kjedroska »

Kontrola jakości 30x30 go odrzuciła, bo nie ma tych 30 cali na 100 jardów.