Crosman Copperhead .177 czy Hatsan Striker Edge

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Michał próbowałeś kiedyś dorobić prowadnicę sprężyny u tokarza? Nie po znajomości, tylko idziesz do warsztatu i zlecasz wykonanie. Ja próbowałem kilka lat temu, poniżej 300zł panom nie chciało się nawet podejść do maszyny, na dzień dobry życzyli sobie rysunek techniczny, a jak dowiadywali się, że to ma być z tworzywa stwierdzali, że tego się nie da zrobić.
Nie mam pojęcia ile przegląd "powinien" kosztować, czy powinien być tańszy w przypadku wiatrówek za 300zł, a droższy tych za 3000zł. Zwykle w tych tanich jest więcej roboty, więc może powinien być droższy tych tanich?
No i jeszcze jedno warto też uświadomić sobie, że nie płacimy tylko za pracę, ale za wiedzę jak tę pracę wykonać.
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

wiatq, nie wiem czy to do mnie pytania ?
Aby zacząc dyskusje napisz ile twój przegląd zerowy kosztuje a ile tuning , wtedy mamy jakiś punkt odniesienia . Oczywiście przykłady na popularnych wiatrówkach np HW97/77 TX200, Hatsan któryś z dobrym spustem .
Twoja oferta zerówki to jednak dość spory zakres , z tego co czytam i sam przerobiłem (jako klient) zerówka to mycie , przesmarowania i powiedzmy poprawka korony .
Wszystko ponad to już tuning .
kamazek
Posty: 25
Rejestracja: 2015-12-20, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kamazek »

Kolego kuszotke, nie mogę napisać do Ciebie PW, bo wyłączyłeś taką możliwość.
Chętnie napiszę wszystko, co wiem na temat poprawienia copperheada ( wiem naprawdę dużo, bo zaczynałem z nim przygodę ze strzelaniem), a nie chcę wdawać się w dyskusje z Szanownymi przedmówcami :), bo oni chyba o tuningu promu kosmicznego rozprawiają ;)
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

kamazek pisze: bo oni chyba o tuningu promu kosmicznego rozprawiają
:noniemoge:
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Ja nie bedę pitolił się w jakieś kosztorysy itp. Jak już powiedziałem dla mnie to zdzierstwo !!! Za przeglad kasować taką kase ! Ale kij z tym jak kogoś stać to niech płaci !.
Kamazek,a co tu wiecej dodawać czy radzić ? Jak na forach już dawno było to setki razy przerabiane,omawiane i by było mało sesje zdjęciowe wklejane !!! Wiec trochę własnej inicjatywy i wszystko się da ogarnąć ! Bez tego tuningu promu kosmicznego ;)
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Potrzebuję "słabą" sprężynę z prowadnicą do Crosmana Vantage. Ktoś coś?
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Slaviowa powinna pasować, jak ma być najsłabsza to ta oryginalna czeska do 630/631. Sprawdź jeszcze wymiary, ale na 90% powinno być dobrze.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Przemku, miałeś rację. Dzisiaj w sklepie Militaria.pl , przymierzyłem się do Striker'a i jest to całkiem składny karabinek. Musiało mi się pomylić z innym, który trafił mi się ręce.
Otwarte przyrządy, to coś co nie pasuje do karabinka charakterze snajperki , bo się z nich zwyczajnie nie korzysta. Mam SWD w ASG i pomimo posiadania przez niego otwartych , to nie mogę się do nich złożyć.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Spoko Włodziu :D ... tu masz rację ... są po prostu karabinki , które nie powinny mieć w ogóle otwartych . Natomiast SWD je miało jako alternatywę w sytuacji gdy nie zdążyłeś założyć optyki .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
malmoss
Posty: 2
Rejestracja: 2017-12-09, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malmoss »

Na początek jak najbardziej może imo być, najważniejsze by się wprawić w strzelanie i załapać bakcyla, jak to osiągniesz to dołączysz do takich dyskusji jak wyżej :mrgreen: :mrgreen: :lol: