SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Sprzęt i testy sprzętu » Testy sprzętu » Nowy Śrut Oztay Dome
Nowy Śrut Oztay Dome
Autor Wiadomość
Filo 
Włodzimierz

Wysłany: 2017-10-05, 18:45   

wiatq napisał/a:

No to jeśli ma byc poniżej 2 cm to - oczywiście nie namawiam, ale szybki test u mnie dał takie wyniki (

Ten test jeszcze o niczym nie świadczy, jeśli się nie potwierdzi na kilku innych sprzętach . Mam AR2079A, która daje porównywalne wyniki na Exact'cie i kilku innych śrutach i na KTK . Jak łatwo się domyślać, mam do niej kilka pudełek KTK, który gorzej się sprawdza w kilku innych moich karabinkach .

wiatq 

Wysłany: 2017-10-05, 18:59   

Filo napisał/a:
wiatq napisał/a:

No to jeśli ma byc poniżej 2 cm to - oczywiście nie namawiam, ale szybki test u mnie dał takie wyniki (

Ten test jeszcze o niczym nie świadczy, jeśli się nie potwierdzi na kilku innych sprzętach . Mam AR2079A, która daje porównywalne wyniki na Exact'cie i kilku innych śrutach i na KTK . Jak łatwo się domyślać, mam do niej kilka pudełek KTK, który gorzej się sprawdza w kilku innych moich karabinkach .

No pewnie że nie ... ale mój test i kolejnych i kolejnych killka testów na innych sprzętach da jakiś zbiorczy wynik - przecież o to chyba chodzi. Przecież nie chodzi o to żeby jedna osoba przegoniła śrut przez powiedzmy 5 czy 10 karabinków i potem żeby wszyscy jej uwierzyli, ale żeby społeczność jaką jest forum poskładało swoje testy co zainteresowanym da odpowiedź czy warto.
Z resztą dlatego też zacytowałem testy o których pozyskałem informacje od człowieka którego za dobrze nie znam, nie znam warunków testowania, ale nie widzę też powodu żeby zmyślał więc napisałem o jego opiniach o tym śrucie w QB i Crosmanie.
A wnioski niech każdy wyciąga sam.

Filo 
Włodzimierz

Wysłany: 2017-10-05, 19:08   

Muszę przepuścić twego Oztay'a przez kilka luf.

zbisz41 
Zbigniew

Wysłany: 2017-10-12, 15:07   

Zakupiłem paczuche tego oztaya dome :D
Jako ze lekko tylko wiało i przelotnie padało udało sie na wariata strzelić coś .
Postawa siedząca wygodna, podparta 22 m m lekki wiatr , AA S400 classic Hawke Vantage x 10 po 10 strzałów
UWAGA : to nie jest jakiś wielki test :lol:
OZTAY faktycznie lepszy od KTK (którego nie mam dziś) ba pobił H&N Logo sport -ten śrut co najmniej mnie zaskoczył :D
MOJA ....jeszcze raz MOJA opinia jest tak ze spokojnie można na 20-25 m strzelać do celów powyżej 20 mm (2 cm)

zbisz41 
Zbigniew

Wysłany: 2017-10-13, 08:31   

Jeszcze raz kilka strzałów dokładnie 50/ po 10 na tarcze .
Jednak nie jest tak różowo, śrut różnie wchodzi do portu, co przekłada sie na tarczy, środkowe pole odskoki ewidentnie luźny śrut

nie edytuje poprzedniego posta żeby lepiej to zobaczyć .
Warunki jak powyżej .
Może ktoś jeszcze strzela i pokaże swoje tarcze.

Filo 
Włodzimierz

Wysłany: 2017-10-13, 20:38   

O podwyższonej jakości tego Oztaja może świadczyć podawanie gramatury śrutu . O ile , oczywiście, gramatura pojedynczej peletki "trzymie".

zbisz41 
Zbigniew

Wysłany: 2017-10-14, 06:48   

Nie mam jak zważyć ale na pewno nie trzyma wymiaru .
Dzis sprawdziłem go w iżu MP61 i sytuacja podobna jak z KTK grzybek :
te które wchodzą w miarę równo z lekkim oporem ładnie układają się na tarczy, niestety powiedzmy co 5 wchodzi luźno co przekłada sie na odskoki rzędu 2-4 cm .
Podkreślę to jeszcze raz jest to tani śrut troche lepszy od KTK grzybka a już bije wszystkie wynalazki typu misiaczek Tomitex i szpiczaste oztayo wyroby :noniemoge:

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Sprzęt i testy sprzętu » Testy sprzętu » Nowy Śrut Oztay Dome