CP-1M 4,5mm NOWY

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

kobraalien
Posty: 79
Rejestracja: 2017-10-04, 08:42
Lokalizacja: Kołobrzeg

CP-1M 4,5mm NOWY

Post autor: kobraalien »

Witam.
Tak jak pisałem czekam na CP1M. Już dotarł i czeka, a ja w pracy... Pytania są takie ("tendencyjne") 8-)
Co trzeba w nim zrobić koniecznie na początku (co sprawdzić itp.)?
Co można albo wypadało by zrobić w późniejszym terminie?
Na co zwrócić uwagę podczas użytkowania?
Dodatkowo: jaki śrut do niego polecacie? Jakie kalibry? Mam w zapasie KTK oraz JSB.
Strzelanie różnej maści od puszek, przez "kaczki", po tarcze. Jakie odległości polecacie i jakie są w zasięgu ;)

Zdjęcia wkrótce jeśli macie ochotę :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2017-10-09, 19:40 przez kobraalien, łącznie zmieniany 1 raz.
Będę snajperem... to kwestia czasu.

Mój arsenał:
CP-1M
Hamerli AirMagnum 850
AirMaster PUNCHER
Artemi PR900W
- wszystko 4,5mm Diabolo
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

To mój byly CePek,oczywiście na poczatku sprawdź koronę i gwint !!! Czasem trafiają się babole na gwintach (miałem w drugim CePku).
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=9384
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
kobraalien
Posty: 79
Rejestracja: 2017-10-04, 08:42
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: kobraalien »

Pistolet dotarł taki jak chciałem, bez pomyłki: 4,5mm rygiel z lewej strony, z magazynkiem i z wkładką jednostrzałową. W komplecie 20szt. tarcz 14x14 grubych, 200szt. śrutu grzybek DEVILS Ultra Magnum :P Szału nie ma, od strony płaszcza ok tylko w kielichach jakieś niedoróbki z odlewu.

Gwint wydaje się być ok: czysty, równy, jednakowo gładki na całej długości, błyszczący.
Co do korony to wydaje mi się, że trzeba poprawić, ale sami ocenicie jak wstawię fotki po zdjęciu obciążnika z muszką.
Ogólnie cały z zewnątrz jest pokryty jakimś olejem czy może smarem - to chyba coś koło oleju lnianego? - śmierdzi jak lniane liny na statku.
Zamek chodzi płynnie, spust też (chociaż ciężej niż AM850), podczas strzału na sucho występuje niewielki odrzut / wstrząs pistoletu. Język spustowy nie ma zadziorów.
Ogólnie całość wykonana z zewnątrz ok.

Michał, dziękuję za linekę z Twoim CePkieM - już to kiedyś spotkałem, ale teraz przerobie po całości.

:? Co na przegląd zerowy wykonać??? :?
Grzebać / sprawdzać czyścić coś w środku? :komp:
Będę snajperem... to kwestia czasu.

Mój arsenał:
CP-1M
Hamerli AirMagnum 850
AirMaster PUNCHER
Artemi PR900W
- wszystko 4,5mm Diabolo
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

kobraalien pisze:Gwint wydaje się być ok: czysty, równy, jednakowo gładki na całej długości, błyszczący.
Co do korony to wydaje mi się, że trzeba poprawić, ale sami ocenicie jak wstawię fotki po zdjęciu obciążnika z muszką.
Gwint "na oko" zawsze się taki wydaje, nawet jak ma nalot rdzy. Zrób test śrutu. Przepchnij śrut przez przewód lufy przy pomocy zaostrzonej końcówki pręta wyciora, lub listewki wyjętej z wycieraczki samochodowej . W CP jest trudniej niż łamanych sprężynówkach, ale wiarygodne jest przepchnięcie od strony portu ładowania. Śrut powinien przechodzić przez przewód lufy gładko, bez przycięć i opuszczać przewód lufy w sposób prawie niezauważalny . Gdy śrut przycina się na samym końcu świadczy to o "gradzie"
na końcu lufy z toczenia, od zataczania nożem tokarskim . Wówczas trzeba poprawiać koronę lufy . Bo podstawowym zadaniem korony jest opuszczanie przez śrut przewodu lufy bez zacięć . Inne funkcje, związane z szybkim rozpraszaniem CO2, lub powietrza, by nie wpływały na lot peletki, to już problem zawodników i ich sprzętu . Ciebie to jeszcze nie dotyczy .
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Jest do roboty trochę przy nim,jeśli chce się strzelać celnie.Ale to raczej przyjemnosć niż uciążliwość.
W sumie w moim temacie chyba wszystko jest napisane.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
kobraalien
Posty: 79
Rejestracja: 2017-10-04, 08:42
Lokalizacja: Kołobrzeg

przepchany przez lufę śrut

Post autor: kobraalien »

Michał,
:? jak wymontować lufę :?
Odkręciłem 3 x śr. robaczkową w tym jedna chyba na torx - wszystkie widoczne z góry.
Niestety lufa nadal siedzi twardo i ni chu chu...
Przy okazji: na co one były wkręcone? Na pastę z trocin? Bo coś takiego się wysypało z gwintu...

W związku z czym przepchałem śrut od strony korony - foto ->
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Będę snajperem... to kwestia czasu.

Mój arsenał:
CP-1M
Hamerli AirMagnum 850
AirMaster PUNCHER
Artemi PR900W
- wszystko 4,5mm Diabolo
kobraalien
Posty: 79
Rejestracja: 2017-10-04, 08:42
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: kobraalien »

A tak wygląd aktualnie, czyli fabryczna korona lufy... do roboty??
Obrazek

rozebrałem prawie cały pistolet...
... a śrubką robaczkowa podregulowałem język spustu i jest o wiele lepiej :mrgreen:

a tak się prezentuje teraz:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Będę snajperem... to kwestia czasu.

Mój arsenał:
CP-1M
Hamerli AirMagnum 850
AirMaster PUNCHER
Artemi PR900W
- wszystko 4,5mm Diabolo
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Sprawdź czy czasem nie ma pod tymi imbusami jeszcze jednych imbusów,a jeśli nie ma to pewnie lufa została wklejona i zostaje tylko zlanie bloku i lufy goracą wodą albo delikatne podgrzanie by klej puscił.Jak bedziesz je wkręcał to nie przesadzaj z dokrecaniem bo blok jest ze ZnAlu i szybko się zrywa drobny gwint.Koronę na bank bym poprawił.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
kobraalien
Posty: 79
Rejestracja: 2017-10-04, 08:42
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: kobraalien »

Czy zrobię to kulką z papierem ściernym? jaka ziarnistość?
a może lepiej kamień szlifierski ( na wkrętarce z reg obrotów)?
lufę na razie zostawiam - nie demontuję.
Będę snajperem... to kwestia czasu.

Mój arsenał:
CP-1M
Hamerli AirMagnum 850
AirMaster PUNCHER
Artemi PR900W
- wszystko 4,5mm Diabolo
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Najlepiej kupić frezik kulisty do metalu taki jak w moim temacie jest pokazany,nie są drogie,i nim z wyczuciem obrobić koronę (ja robiłem to ręcznie,montując frezik w imadle i lufę od góry nasadzałem na frez robiac delikatne ruchy by frez był równy i nie za głęboki.Żadnych kamieni nie polecam,bo szybciej możesz spartolić robotę niż poprawić.Korona musi być idealnie równa,czyli tzw.pola muszą być idealnie równo "ścięte" na końcu przewodu lufy,też trzeba sprawdzić by nie pozostały tam jakieś zadziory itp... kt9re moglyby "kaleczyć" śrut.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
kobraalien
Posty: 79
Rejestracja: 2017-10-04, 08:42
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: kobraalien »

Ok. A jaki rozmiar?
Na fotkach nie widzę freza...
... Na allegro są po kilka dych co najmniej... Sporo jednak.
Będę snajperem... to kwestia czasu.

Mój arsenał:
CP-1M
Hamerli AirMagnum 850
AirMaster PUNCHER
Artemi PR900W
- wszystko 4,5mm Diabolo
kobraalien
Posty: 79
Rejestracja: 2017-10-04, 08:42
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: kobraalien »

Lufa faktycznie dodatkowo była delikatnie wklejona (oprócz 3 x imbus robaczek) - ale po co??
Będę snajperem... to kwestia czasu.

Mój arsenał:
CP-1M
Hamerli AirMagnum 850
AirMaster PUNCHER
Artemi PR900W
- wszystko 4,5mm Diabolo
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Każda metoda jest dobra, jeśli przejdzie test śrutu. Śrut przepychany zaostrzonym prętem (np, listewką z wycieraczki samochodowej) powinien wyjść z lufy bez wyraźnego przycięcia.
kobraalien
Posty: 79
Rejestracja: 2017-10-04, 08:42
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: kobraalien »

Tak wygląda aktualnie korona lufy (o ile dobrze widać)

Obrazek

Obrazek
Będę snajperem... to kwestia czasu.

Mój arsenał:
CP-1M
Hamerli AirMagnum 850
AirMaster PUNCHER
Artemi PR900W
- wszystko 4,5mm Diabolo
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

kobraalien pisze:Tak wygląda aktualnie korona lufy (o ile dobrze widać)
Gdzieś wyczytałem w mądrej książce, że stożek wyprowadzający powinien mieć kąt dość mocno rozwarty tzn. ok 120 stopni, a u ciebie jest ostry, czyli poniżej 90 stopni. Ostatecznie i tak decyduje tarcza. Robiłeś test śrutu ?