Crosman 1077

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Crosman 1077

Post autor: zbisz41 »

Zakupiłem dla dziewczyn taki karabinek jak w tytule.Głownie ma służyć do rekreacji grillowej-cele typu biatlonówka, spinnerki itp na dystansie 10-15 m.
Jego zalety które skłoniły do zakupu:
-lekki
-magazynek
-co2
Z powodu kiepskiej pogody na szybko przestrzelałem go :
-piwnica 7 m w miarę to wyglądało jedna dziurka wielkości 1 PLN :D
-na zewnątrz wietrznie 10 m rozsiew 4-5 cm .
Pierwsze wrażenia to:
-twardy spust trudno mi sie przestawić z HW-zbyt delikatnie go trzymam co przez mocniejszy nacisk na spust zrywa strzał.
-mocniejszy od iż mp-61 przy czym strzelam tylko 4 magazynki z naboju .

Teraz mam pytanie do użytkowników tego karabinka co można sie spodziewać po nim?
Po pierwszych strzelaniach nie widzę go jako coś do precyzyjnej zabawy nawet na 10 m .
Być może to moja wina lub śrutu Tomitex którym strzelam - szkoda mi exacta a te śmieci dostałem zamiast KTK na allegro.
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Kupił byś pistola CP-1 i z 20m puchy by fruwały, mocny i dobry.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

No ja to bym kupił i tytana cy cuś tam armatniego, ale MOJE panie maja tipsy i nie lubią łamać i naciągać....o ładowaniu śrutu nie wspomnę :mrgreen:
Ta pukaweczka bardzo im sie spodobała ....a babą lepiej nie dyskutować a na pewno nie próbować jej zrozumieć :noniemoge:
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ten spust zawsze był wadą od wielu lat, tak zachowują się wiatrówki z DAO, nie próbowałem, ale pewnie nic z nim zrobić nie można, pozostaje tylko powolne, w miarę płynne ściąganie. Nie namawiaj ich na małe cele, kup trochę baloników i poszukaj czegoś podobnego, dobra zabawa zamaskuje mankamenty :mrgreen:
Awatar użytkownika
xkwas
Posty: 95
Rejestracja: 2016-02-25, 23:52
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: xkwas »

Ten spust zawsze był wadą od wielu lat, tak zachowują się wiatrówki z DAO, nie próbowałem, ale pewnie nic z nim zrobić nie można, pozostaje tylko powolne, w miarę płynne ściąganie. Nie namawiaj ich na małe cele,
green_thunder pisze: kup trochę baloników i poszukaj czegoś podobnego, dobra zabawa zamaskuje mankamenty :mrgreen:
Popieram. W dzisiejszych czasach różnie to bywa a baloniki zawsze się przydają :-)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

W tym Crosmanie ciągnąc za spust obraca się magazynek, więc wicie , rozumicie.... lekko nie będzie.
Do precyzyjnego strzelania się nie nadaje, jedynie do sprawiania radości utylizacją hurtowych ilości śrutu. Natomiast puszka na 20-30m nie powinna być jakimś szczególnym wyzwaniem dla tego karabinka. Sprawdź go jeszcze na spokojnie, używając przyzwoitego śrutu. Jeśli będzie siał to pierwsza rzecz do sprawdzenia w tym modelu to ruszająca się lufa (to z zewnątrz to tylko osłona/atrapa) i korona lufy.
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Ja jestem laik-ale o Tomiteksie to dobrego słowa jeszcze nie słyszałem...
Kup KTK -na moim crosmanie do 30m w figurki, puszki-nie ma róznicy z Exactem ( zaznaczam tarczy nie próbowałem). Ja kupowałem przez alledrogo u Byworda- przychodzi ten z trójkacikiem :)
http://allegro.pl/pistolet-cp1-m-wiatro ... 15683.html
Cp-1 jest tezna co2 i ma magazynek -podobno całkiem celny :)
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Już pisałem ze popełniłem prawie życiowy błąd kupłem na allegro u sprzedawcy -militaria- (nie mylić ze sklepem internetowym ) kilka paczek śrutu :
KTK i H&N a otrzymałem OZTAY i Tomitex .Nie wymienił nie odpisuje na maile , założyłem spór allegro nie pomogło, muszę z tym żyć i strzelać tym czymś :mrgreen: Dodam że ten Tomotex w 90% jest uszkodzony powykrzywiany .
Pistoletu nie kupuje i nie planuje bo ja nie potrafię strzelać a panie nie chcą .
Cros 1077 spełnia swoje zadanie ,do puszek nie strzelamy a cele mamy około 3-4 cm.
Szkoda ze karabinek nie ma przeładowania takiego jak pistolet Vigilante , naciąganie i krótszy skok spustu . ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Zbyszek, nie narzekaj. Kupiłeś bardzo dobry karabinek do zabawy, a że jest niedrogi to i resztę ma taką, ja bym go nie odrzucił w roli, do jakiej jest zbudowany. Zawsze mozesz wydać 1400 zł i kupić lever action, albo używkę za 750 ;)
Jedynie odzałuj te parę groszy i zakup dobry, lekki srut, np crosman pointed. Oprócz tego, że jest lekki, to i dość krótki, co ma znaczenie przy magazynku wianuszkowym, tomitex zaś podłącz pod 230 V i nigdy nie dotykaj.
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Z tego co czytałem to niektórzy pisza o 5 magazynkach-ale to szkoda śrutu na ten piaty...
Załaduj dobry śrut i wtedy zobacz-w końcu masz inne sprzęty to możesz sobie porównać-postrzelaj tym Tomiteksem i Oztayem z HW -i wtedy zobacz co się dzieje.
Swoją drogą lata 2008 -2010 polecano Tomiteks Diabolo Sport -selekcjonowany i do strzelania tarczowego. Jakos dzisiaj go nie widać...
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

javiki pisze:Swoją drogą lata 2008 -2010 polecano Tomiteks Diabolo Sport -selekcjonowany i do strzelania tarczowego. Jakos dzisiaj go nie widać...
Może i tak , ale podobno firma , w międzyczasie , zmieniła właścicieli .
kobraalien
Posty: 79
Rejestracja: 2017-10-04, 08:42
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: kobraalien »

Witam.
Ostatnio sprzedałem 1077. Strzelałem zarówno ja jak i moje córki. O ile mi to jeszcze jakoś wychodziło (puszki) to dziewczynom już gorzej. Ale do tarczy moja żona trafiała tak z 15m. Strzelanie z lunetą dawało wiadomo lepsze wyniki.
Teraz mam AM850 i ostatnio strzelając z metrów drewna na ponad 30m zawołałem starszą córkę. Waliła w puszki bez problemu na otwartych przyrządach - byłem dumny :>
Tak więc drogą podsumowania C 1077 nas nie zadowolił, a może zniechęcił córki. Natomiast jak zaczynałem z AM850 to nie mogłem się przestawić na taaaak miękki spust mimo ustawienia na najtwardszy.
Co do śrutu Tomitex to się zraziłem bo ten co miałem był krzywy, nadlany, pognieciony. Z jednej paczki wybrałem może z 50 sztuk optycznie dobrych.
Będę snajperem... to kwestia czasu.

Mój arsenał:
CP-1M
Hamerli AirMagnum 850
AirMaster PUNCHER
Artemi PR900W
- wszystko 4,5mm Diabolo
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

kobraalien pisze:Co do śrutu Tomitex to się zraziłem bo ten co miałem był krzywy, nadlany, pognieciony. Z jednej paczki wybrałem może z 50 sztuk optycznie dobrych.
Tomitex, to nie jest to co daje się lubić, nie mówiąc o kochaniu :D .