Gamo Compact - dostępność w sklepach.

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Bart S
Posty: 36
Rejestracja: 2017-08-14, 14:27
Lokalizacja: Częstochowa

Gamo Compact - dostępność w sklepach.

Post autor: Bart S »

Witam!
Od jakiegoś czasu obserwuję zjawisko braku w polskich sklepach pistoletu Gamo Compact...
Czy wie ktoś może dlaczego tak jest albo co ważniejsze kiedy będzie w sprzedaży?
mikobartnicki
Posty: 30
Rejestracja: 2017-07-03, 22:32

Post autor: mikobartnicki »

Z tego co usłyszałem w pewnym sklepie z wiatrówkami w Elblągu, to Gamo Compact po prostu nie jest już produkowany. Ale nie ma zmartwienia. Możesz spokojnie kupić zwykłego Gamo PR-45, zmienić sprężynę spustu na delikatniejszą i masz świetny pistolet. Drewniana sportowa rękojeść ma znaczenie jak osiągasz wyniki na poziomie mistrzostw Polski, w przeciwnym wypadku nie przejmuj się jej brakiem tylko ćwicz strzelanie dwa - trzy razy w tygodniu po 60 strzałów.
Mikołaj Bartnicki
Ppn 60: 552 punkty.
Kpn 60: 375 punktów.
Słabo?
Bart S
Posty: 36
Rejestracja: 2017-08-14, 14:27
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Bart S »

To ciekawe ale i smutne zarazem co piszesz - jeśli okaże się, że to prawda o końcu produkcji...
Myślę, że byłoby szkoda, bo to fajny i niedrogi pistolet jest :)
mikobartnicki
Posty: 30
Rejestracja: 2017-07-03, 22:32

Post autor: mikobartnicki »

Tak prawdę mówiąc to nie traktuj tego końca produkcji jako pewnik. Sprzedawca w sklepie też ma swój interes, pewnie woli powiedzieć, że Compacta już nigdzie nie ma, żebyś więcej nie szukał i może kupił coś w jego sklepie. Faktem jest, że Compacta nigdzie nie można dostać, ale w zeszłorocznym katalogu Gamo wciąż figuruje.

Jeśli musisz go mieć, to może poszukaj za granicą?
Mikołaj Bartnicki
Ppn 60: 552 punkty.
Kpn 60: 375 punktów.
Słabo?
Mattia
Posty: 13
Rejestracja: 2017-04-13, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mattia »

Witam,
coś może być z tym Compactem i to nie tylko w Polsce - jeszcze w maju widziałem go na Łotwie w sklepie w Jelgavie a teraz już nie mają (akurat naszła mnie chętka). Mieli natomiast PR 45 w dobrej cenie i kupiłem go.
Oczywiście te braki to może być też czysty przypadek.
Pozdrawiam
Bart S
Posty: 36
Rejestracja: 2017-08-14, 14:27
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Bart S »

Mattia pisze:Witam,
coś może być z tym Compactem i to nie tylko w Polsce - jeszcze w maju widziałem go na Łotwie w sklepie w Jelgavie a teraz już nie mają (akurat naszła mnie chętka). Mieli natomiast PR 45 w dobrej cenie i kupiłem go.
Oczywiście te braki to może być też czysty przypadek.
Pozdrawiam
Myślę, że to jednak nie przypadek niestety...
mikobartnicki
Posty: 30
Rejestracja: 2017-07-03, 22:32

Re: Gamo Compact - dostępność w sklepach.

Post autor: mikobartnicki »

Jeśli kupno Gamo Compact wciąż kogoś interesuje, to spieszę donieść, że kilka dni temu dzwoniłem do sklepu AK Hobby. Powiedzieli mi tam, że co prawda fizycznie nie mają go na stanie, ale u dystrybutora jest dostępny, więc sprowadzenie to kwestia tygodnia lub dwóch. Sam zdecydowałem się jednak na powrót do HW 40, ale jeśli ktoś poszukuje Gamo Compacta, to jest nadzieja.
Mikołaj Bartnicki
Ppn 60: 552 punkty.
Kpn 60: 375 punktów.
Słabo?
mikobartnicki
Posty: 30
Rejestracja: 2017-07-03, 22:32

Re: Gamo Compact - dostępność w sklepach.

Post autor: mikobartnicki »

To znowu ja. Jeśli są jeszcze zainteresowani pistoletem Gamo Compact w stanie "nówka ze sklepu", to uprzejmie donoszę, że pojawił się on ponownie w ofercie Militaria.pl i to sporo taniej niż w AK Hobby. Swoją drogą, to forum wygląda na martwe.
Mikołaj Bartnicki
Ppn 60: 552 punkty.
Kpn 60: 375 punktów.
Słabo?
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gamo Compact - dostępność w sklepach.

Post autor: Yurko »

Może nikogo ten rzadki pistolet nie interesuje?