SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Noże, Łuki, Inny Sprzęt » Inny sprzęt » RAM Combat Walther PPQ M2, konserwacja uszczelki?
RAM Combat Walther PPQ M2, konserwacja uszczelki?
Autor Wiadomość
karlik13 

Wysłany: 2017-09-03, 19:09   RAM Combat Walther PPQ M2, konserwacja uszczelki?

Witam zakupiłem dzisiaj pistolet na kule gumowe https://www.militaria.pl/...4760_p87007.xml i nie kupowałem smaru do konserwacji uszczelki bo pamiętałem że miałem gdzieś taki wielkości kropli do oczu a że wystarczy kropla na kapsułę CO2 więc uznałem że nie potrzebuje i zakupiłem jedynie do konserwacji broni taki https://www.militaria.pl/...0_ml_p48362.xml ale.. nie mogę go znaleźć i moje pytanie brzmi czy mogę użyć tego do konserwacji broni aby nanieść kroplę na kapsułę CO2 do konserwacji czy muszę kupić nowy?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
P.S. Jeżeli dział jest niewłaściwy proszę o przeniesienie.

Gebi 
Jarek

Wysłany: 2017-09-19, 00:23   

Cytat:
Olej jest bezpieczny i nie wpływa negatywnie na pozostałe elementy konserwowanych narzędzi, takich jak tworzywo sztuczne, plastik czy guma. Pojemność: 30 ml

Kropelka:
https://www.militaria.pl/..._0241_p2592.xml
służy zupełnie czemuś innemu. Nie tylko nie szkodzi, ale ma polepszać ;) . Usłyszałem gdzieś na jakimś filmie poświęconym RAM-om, by nie przesadzać z tym smarowaniem "uszczelniającym", w szczególności w tym modelu.
W rękach nie miałem, więc "misiam" na podstawie "zewnętrznej propagandy" pro i contra :|
Reklamowany jest jako taki, który przez miesiąc może być "nabity dwutlenkiem" na stronie jednego ze sprzedawców, a w instrukcji obsługi (waltherowskiej po polsku) napisano, by nie zostawiać kapsuły w "markerze" (cóż za nazwa :mrgreen: )
Może zechciałbyś się podzielić wrażeniami z użytkowania?

karlik13 

Wysłany: 2017-09-20, 11:51   

Chętnie się podzielę wrażeniami ze strzelania ale gdzieś tak w przyszłym tygodniu jak już dlatego że wtedy będę miał możliwość dłuższego postrzelania, teraz wystrzeliłem tylko jeden magazynek i na szybko ale porównując go do Crosmana Vigilante wydaje mi się jakby był mocniejszy. Co do kapsuły w rękojeści to kupowałem go w salonie mi..taria.pl i sprzedawca mówił że kapsuła może być dłużej niż w wiatrówkach więc powiedziałem mu że na internecie pisze że nawet miesiąc więc odpowiedział "no tak właśnie nawet miesiąc aczkolwiek jeżeli jest pan pewny że nie będzie długo strzelał to radziłbym kapsułę wyciągnąć to również przedłuży jego działanie" więc gdzie jest prawda nie wiem. Teraz kapsułę założyłem to mam zamiar do następnego tygodnia(następnego strzelania ją potrzymać) i zobaczymy jak wytrzyma.
Pozdrawiam.

Gebi 
Jarek

Wysłany: 2017-09-20, 12:44   

karlik13: Będę wdzięczny, bo wiedzę swą czerpię wyłącznie z internetu.

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Noże, Łuki, Inny Sprzęt » Inny sprzęt » RAM Combat Walther PPQ M2, konserwacja uszczelki?