Powitanie i pytanie

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

eerek
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-08, 12:23
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój

Powitanie i pytanie

Post autor: eerek »

Witam wszystkich serdecznie,jestem tu nowym posiadaczem wiatrówki qb78.
I w związku z tym mam pytanie. Czy na forum jest ktoś kto potrafi i ma możliwość dotoczyć lufę do qb78 z innej wiatrówki o tym samym kalibrze? Po prostu chciałbym skrócić lufę ale nie chcę niszczyć oryginalnej a mam inna wiatrówkę z dolnym naciągiem.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Irek
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Mam taką możliwość ( kontakt na PW ) . Ale chętnie się dowiem w jakim celu chcesz skracać kubitce tę lufę ?
eerek
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-08, 12:23
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój

Post autor: eerek »

Filo pisze:Mam taką możliwość ( kontakt na PW ) . Ale chętnie się dowiem w jakim celu chcesz skracać kubitce tę lufę ?
Z mojej qb78 i kbksu(dokładnie szczerbinka) i osady lidera 31 zrobiłem fajne składane cacko, jedynie co mnie jeszcze męczy to długość lufy, jest nieco za długa ( jak na mój gust)
Wrzucę za moment fotki do obejrzenia.
eerek
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-08, 12:23
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój

Post autor: eerek »

Na fotkach niema jeszcze widocznego jednego elementu to znaczy suwadła zakrywającego i odkrywajacego (podczas ryglowania "zamka") komore ladowania srutu. To mam juz tez zrobione.
szxczerbinka jest od kbksu, podstawa z muszka od wspomnianej juz lider 31. Calosc fajnie pasuje, bawilem sie troche w drewnie i efekt mysle fajny.


Obrazek


Obrazek

Całość oczywiście to metal i drewno, prócz uszczelek qb78.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Wygląda kapitalnie, brakuje tylko atrapy magazynka i kałach jak żywy.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
eerek
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-08, 12:23
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój

Post autor: eerek »

Ślubek pisze:Wygląda kapitalnie, brakuje tylko atrapy magazynka i kałach jak żywy.
Teraz wygląda nieco lepiej. Chciałbym tylko nieco krótszą lufę. Docelowo będzie jaskółka od ak47 i luneta na bocznym montażu bo po zamontowaniu suwadła na szynie 11 mm mogę zamontować tylko jedna czesc montazu zwyklego.