Customowa rękojeść - w czym robić wycisk własnej graby?

Moderator: Hiszpan63

bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Customowa rękojeść - w czym robić wycisk własnej graby?

Post autor: bury »

Witam
Chciałbym zrobić sobie bardziej dopasowane pode mnie okładziny chwytu. Najpierw muszę zrobić odcisk własnej prawicy. Czy taki np. dentystyczny Kromopan (dostępny na aledrogo) będzie do tego dobry? Ktoś stosował, może coś na ten temat rzeknąć?
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Masy dentystyczne pozostają miękkie i elastyczne. Nadają się do robienia odlewów gipsowych... bezpośrednio do wykorzystanie na grup na pewno nie.
Do czego ten grip? Takie anatomiczne grupy to zwykle do matchówek...
Możesz zrobić z czego chcesz i potem zeskanować 3D. Potem 3D printing. Koszt 300-500zł.
Najłatwiej (i najtaniej jeśli już posiadasz narzędzia) wziąć kawałek drewna i po prostu obrobić (potrzebne dłuta, szlifierki, pilniki i papier ścierny...)
:-D
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

Nie, nie chcę by grip został z tej masy :) Chodzi o sam odcisk mojej graby. Docelowy zrobię z drewna.
Akurat nie do matchówki, tylko do tej mojej beretki PDM9B z tym nieszczęsnym blowbackiem, z którego opanowaniem mam problem. Wydaje mi się, że odpowiednio dopasowany chwyt mógłby tu nieco pomóc. Ten kromopan kosztuje grosze, a z obróbką drewna sobie poradzę, więc stąd moje pytanie.
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Nie wiem, czy "jest na sali dentysta", ale skoro się żaden nie wypowiedział, to pewnie nie. Musisz sam spróbować. :^)

PS, Ja bym zaczął z odciskiem w modelinie - po wykonaniu odcisku można ją utwardzić w gorącej wodzie, a potem dalej obrobić pilnikiem.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Drizzit
Posty: 9
Rejestracja: 2017-06-04, 11:24
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Drizzit »

Modelinę lepiej utwardzać w piekarniku. "Konsystencja" jest lepsza do obróbki. Woda nie wpływa najlepiej na ten materiał.
Łucznik wz. 70 [1973] & FWB 300s [1976]
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

Ale zaraz panowie, jak ja miałbym pistolet moczyć w gorącej wodzie lub do piekarnika wkładać? :lol:
Mój plan był taki, że odkręcam oryginalne okładziny, oblepiam chwyt masa wyciskową. Po odciśnięciu graby i stwardnieniu masy rozcinam odcisk na 2 skorupki tapeciakiem i zdejmuje z chwytu już utwardzone odciski.
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

To zrób lub kup masę papierową. Tania i do wstępnych eksperymentów będzie idealna. :)
:-D
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

Z papier-mâché nie miałem jeszcze do czynienia, tylko ze słyszenia znam, a masę dentystyczną miałem już w gębie, wiem jak to smakuje, jak pachnie :mrgreen: Chyba jednak zaryzykuje, kilkanaście zł za 0,5 kg drogo nie jest, a stwardnieje samo po kilku minutach bez zbędnego pierdzielenia.
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Widzę że decyzje już podjąłeś i niepotrzebnie pytasz. Pisałem Ci że masa dentystyczna nie nadaje się. Po stwardnieniu jest krucha i elastyczna. Bardzo delikatna.
Ale jak mawiają górale: Jak sie nie psewrócis to sie nie naucys... ;)
:-D
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

mildot pisze:Widzę że decyzje już podjąłeś i niepotrzebnie pytasz. Pisałem Ci że masa dentystyczna nie nadaje się. Po stwardnieniu jest krucha i elastyczna. Bardzo delikatna.
Ale jak mawiają górale: Jak sie nie psewrócis to sie nie naucys... ;)
Hehe a to takie buty :> Nie zrozumiałem najwyraźniej, myślałem, że myślisz, że z tej masy chcę gotowy grip zrobić. No to mam zagwozdkę teraz.
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Jest jeszcze masa drewniana. ;)
:-D
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

mildot pisze:Jest jeszcze masa drewniana. ;)
O to to, ciepło ciepło :lol: Rzeknij waść jak to się robi, bo widzę, że masz wiedzę na ten temat.
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Się kupuje w sklepie z artykułami dla plastyków. ;)
I nie mylić że szpachlą chemoutwardzalną....

I uwierz do tego pistoletu sens ma to żaden. Problem jest nie w kształcie chwyty tylko w Twojej technice strzelania i w samym pistoletów... jakbyś się nie wysilał niczego dobrego się na tym nie nauczysz. Na początek kup HW40 lub inne celne z definicji strzeladło i ćwicz technikę. Na blowback i resztę przyjdzie czas...
:-D
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

Ok, a masa ta nie jest później zbyt krucha?

Nie no cudów ja się z tej beretki nie spodziewam, po prostu niewygodnie mi się ją trzyma (a raczej mało powtarzalnie) a do tego lubię coś dłubać dla samego dłubania.
Mój ulubiony "wół roboczy" to właśnie HW40, jak byś nie zauważył, mam w podpisie, a i w dziale PCA opisałem co mu ostatnio zrobiłem http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=10424 ;)
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Oj HW40 to on już ma, ino przerobił na kulę ortopedyczną. ;)

@bury kompinuj, kompinuj, akurat w tym temacie szczególnie będę Ci kibicował, bo sam jestem zainteresowany i jak coś prostego do zrobienia wymyślisz to chętnie będę papugował.