HW40 z kolbą i wskaźnikiem laserowym

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Widziałem już karabinki z uciętymi lufami na 15 cm i bardziej przypominało to pistolet z długą kolbą niż karabinek. No to teraz czas, aby z pistoletu zrobić karabinek. Trochę to wszystko bez sensu, ale jak ktoś lubi i sprawia mu to radochę to czemu nie. :D
guntuning.com
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Darku , zgadzam się z Tobą . Pistolet i rewolwer powstały w innym zastosowaniu niż broń długa i z wszelkich między nimi "mariaży" wychodzą na ogół kundle . Jedyne sensowne dla nich zastosowanie , to była partyzantka i gangsterka , bo dawały się ukryć rozłożone pod kapotą . Ale był to na ogół sprzęt z dość długą lufą . Nic nie uzasadniało dokładania kolby do lufy np. 2,5 cala .
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Do VIS-a wz. 35 (dł. lufy 120 mm) była produkowana drewniana kabura, której można było użyć jako kolby:
Obrazek
Pewnie robili to bessęsu, skoro "nic nie uzasadniało"... :mrgreen:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

Przykładów jest więcej
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

czy chociażby seryjnie produkowana kolba do klonu HW40
Obrazek

o i kolejna wiatrówka pistolet z kolbą
Obrazek

Bez sensu to wszystko? Jak by tak drążyć to całe życie jest bez sensu, a jednak się żyje :lol:

... i żeby nie było ja nigdzie nie trąbie o wyższości tego "psa na wrotkach" nad karabinkiem (ani nawet nie stawiam tego na równi). Ot zrobiłem, zaprezentowałem, fajnie mi się z tego strzela, krzywda się nikomu nie dzieje i tyle. A zdanie każdy może mieć o tym, jakie chce :)
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Każden jeden ma prawo lubić co mu podchodzi . Jeden "lubi" Jadźkę , a drugi Maryśkę . Sam zrobiłem Gebiemu , a potem dla siebie , karabinek na Crosmanie 357 , ale z lufą 8 cali . Zrobiłem , bo mi się podobał wizualnie i fajnie się z nich strzela . Ale co do funkcjonalności i zastosowań , to "patrz wyżej ".
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

Filo pisze:Każden jeden ma prawo lubić co mu podchodzi . Jeden "lubi" Jadźkę , a drugi Maryśkę
A jeszcze inny Małgośkę :mrgreen:
W sumie to z braku laku zrobiłem tę dokładkę kolby, ponieważ mam awarię spustu w Iżyku. To co wyszło nie zastąpi karabinka, ale przypasowało mi na tyle, że już tak zostanie.
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Absolutnie nie neguję.
Ale nie pojmuję :)
Karabinek -to karabinek pistolet to pistolet :)
Jednak do ogólnego funu najważniejszy jest..fun -i o to chodzi w tym temacie :)
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

javiki pisze:Absolutnie nie neguję.
Ale nie pojmuję :)
Karabinek -to karabinek pistolet to pistolet :)
Jednak do ogólnego funu najważniejszy jest..fun -i o to chodzi w tym temacie :)
Ależ ja doskonale to rozumiem, nigdzie nie pisałem, że pretenduje to do miana karabinka, już raczej do czegoś na kształt PMu. Pistolet? A co to za problem, 2 imbusy i jest pistolet ;)

Jest fun ze strzelania i wygoda pompowania, no i duża mobilność, do plecaka się mieści walizeczka i kula ortopedyczna. Nie zawsze chce mi się targać ze sobą karabinek Baikal.
HW40, 3576, PDM9B, Iż61