Diana LP8 Magnum...

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
adnikauto
Posty: 20
Rejestracja: 2017-06-20, 03:59
Lokalizacja: Zza wielkiej wody...

Diana LP8 Magnum...

Post autor: adnikauto »

Znudzila mi sie moja Diana LP8 Magnum w obecnej formie... ;)
Link do galerii:
https://postimg.cc/gallery/2rbpwtaqk/


Jak niektorzy z Was juz wiedza jestem "pistoletowy" i lubie maly ale efektywny/efektowny sprzet.... :lol:


Jak ogolnie wiadomo Diana LP8 Magnum jest jednym z najmocniejszych pistoletow sprezynowych na rynku... zaczalem robic przymiarki jak zamiast "mania" 8J .... podniesc jej moc do gory... moze wyciszyc odlglos wystrzalu... moze zamontowac anti-bounce piston ..... nie wiem - to znaczy wiem co chce- tylko nie wiem jak to osiagnac..... takie tam rozne pomysly mi chodza po glowie....



Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek



Nawiazalem wiec kontakt z Héctor J. Medina G.- Airgunsmith of CT Custom Airguns LLC.... ktory jest takim amerykanskim "Hoganem" i specjalizuje sie w "sprezynach".... :) ... porozmawiamy, pomyslimy... i moze sie okazac, ze Koledzy ganiaja ze swoimi "HW-siami" i "Diankami".... a u mnie bedzie prawie "to samo" ale w... "malym pakiecie"! :P


Poki co Diana ulegla uszkodzeniu... wylamala sie czesc szczerbinki z tylu... :| .... ale spoko... nowa czesc juz leci do mnie z Anglii....


Obrazek Obrazek Obrazek


A mowilem- do tarczy sie strzela a nie rzuca sprzetem.... :roll:


W kazdym razie troche to zapewne zajmie czasu ale mam nadzieje na:

- pistolet- ktory strzela plynnie, miekko, mocno i cicho... przeca to takie proste, nieprawdaz...?
:noniemoge:
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Diana LP8 Magnum...

Post autor: Ślubek »

adnikauto pisze: W kazdym razie troche to zapewne zajmie czasu ale mam nadzieje na:

- pistolet- ktory strzela plynnie, miekko, mocno i cicho... przeca to takie proste, nieprawdaz...?
Ale wiesz, że NSA "czyta" wszystko, co w Internecie? Teraz, jak FBI będzie szukać, który to hitman używa pistoletu, który strzela "mocno i cicho", to już mają Cię jak na widelcu... :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
adnikauto
Posty: 20
Rejestracja: 2017-06-20, 03:59
Lokalizacja: Zza wielkiej wody...

Post autor: adnikauto »

Dziekuje Kolego Slubek za umieszczenie wszystkich "slow/flag" w jednym zdaniu... teraz juz na pewno wiedza... :!
Awatar użytkownika
adnikauto
Posty: 20
Rejestracja: 2017-06-20, 03:59
Lokalizacja: Zza wielkiej wody...

Post autor: adnikauto »

Anglicy sie w miare postarali i dzisiaj otrzymalem mala paczuszke a wniej szczerbinka do Diany... !

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Przyslali caly komplet- szczerbinke, 2 sprezynki oraz sworzen... korzystajac z mojego zestawu narzedzi wymiana odbyla sie w sposob "profesjonalny"... ;laughing: :) ... i moglem w koncu przymocowac "na stale" scopa czyli "Bugbustera"...

..... poniewaz reszte rzeczy czyli shroud na lufie z wewnetrznym pierscieniem przenoszacym naprezenia/sile przy lamaniu wraz z wyciszaczem mialem gotowa wczesniej pozostal tylko montaz koncowy i jest OK.

Jednak jest kop... i to wcale niemaly- jak dlugo ten scope wytrzyma to sie okaze... taki mikroskopijny srut .177 a jednak buja gongiem... hm... musze znowu pomierzyc na chrono.

Do szybkiego przestrzelenia wzialem srut Crosmana "dzizsas" co za pokasztaniony srut- jeden wchodzi bez problemu drugi nadkalibrowy... jednakze chodzilo tylko o szybkie sprawdzenie systemu...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek


Jak tylko Hector bedzie mial troche czasu to jednak musze wyslac Diane na tuning do niego... obojetnie co zrobi ale musi poprawic kulture pracy sprezyny... ja sie na tym nie znam i nie mam czasu sie "zapoznawac"... moze jak bede na emeryturze to sie bede bawil w rozkladanie sprezym... moze... :chgw:

Niebawem zmierze Dianke na chrono- tymczasem dolaczyla do kolekcji- niby taka sama jak poprzednio ale.... inna... :mrgreen: :one: ladniejsza dla oka... :wink:
madraks
Posty: 88
Rejestracja: 2016-02-21, 18:37
Lokalizacja: Polska B

Post autor: madraks »

W sumie,to taki babciny ten ten pistolet,wielki, nieporęczny, ciężki,podobny bardzo do Turka supercharger.
Kupiłem,strzeliłem......zgroza....skorzystałem z 10dniowego prawa zwrotu.... następnie kupiłem HW 45,zostaje ze mną na zawsze!
Te wszystkie wynalazki typu Turek czy Umarex czy Turek Browning 800,lepiej sobie odpuścić i zainwestować w Beemana,który jest taki jaki być powinien pistolet sprężynowy.
MP-61 Ultra
HW 45 Black Star .22(.177)
Awatar użytkownika
adnikauto
Posty: 20
Rejestracja: 2017-06-20, 03:59
Lokalizacja: Zza wielkiej wody...

Post autor: adnikauto »

Owszem, ogolnie zgadzam sie z Toba. Wyprzedaje wiekszosc moich pistoletow wlaczajac ten powyzej. :P

Docelowo zostawie sobie:

- AA TX200 HC
- Brocock .22 PCP pistol Fac
- Brocock .22 PCP karabinek Fac
- Crosman 2240 10-strzalowy custom "plinker"

https://www.gunbroker.com/item/713426787
:mrgreen:
madraks
Posty: 88
Rejestracja: 2016-02-21, 18:37
Lokalizacja: Polska B

Post autor: madraks »

Świetny sprzęt,szkoda że nie nada się na apokalipsę zombie 😂
Tylko AA da radę.....
Pozdrawiam NY
MP-61 Ultra
HW 45 Black Star .22(.177)
Awatar użytkownika
adnikauto
Posty: 20
Rejestracja: 2017-06-20, 03:59
Lokalizacja: Zza wielkiej wody...

Post autor: adnikauto »

Coz, kolejny pistolet poszedl do ludzi... fajna ta Dianka byla- niech cieszy nowego wlasciciela... :mrgreen:
https://www.gunbroker.com/Item/713426787