HW 40 PCA

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Ja bym sprawdził, czy na tym czarnym nie ma jakichś białych napisów po arabsku... :mrgreen:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
jasiuekonom
Posty: 27
Rejestracja: 2017-07-02, 16:37
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: jasiuekonom »

Hohoho 😜 Chłopakom się na żarty zebrało. A tak na poważnie. Może 3 razy w życiu strzelałem z wiatrówki i po 10 strzałach które oddałem 5 min temu stwierdzam, ze to były jakieś szroty. Doświadczenie zero. Czarny pkt na tarczy 10 cm. Z 6 metrów 5 razy dziewiątka i dwa razy 8. 3 strzały oddane z 15 metrów jeden raz 9 i dwa razy 8. Jestem w szoku. Cudeńko. I jeszcze celownik światłowodowy coś pięknego. Kurde, normalnie dziękuje jak cholera osobie która mi to poleciła. Później wymienię nick dla rozpoznania. Strzelałem ze śrutu Gamo 4,5 mm. 0,49 grama. Ciasno wchodzi w lufę. To chyba dobrze.
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

A nie mówiłem, że to samo z siebie strzela celnie. Gratuluje i życzę owocnego rozwijania pasji :D
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
jasiuekonom
Posty: 27
Rejestracja: 2017-07-02, 16:37
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: jasiuekonom »

Porobiłem żonę po śrut. Kupiła crosmana za całe 22.99. Moim zdaniem dużo lepszy jest Gamo. Ciasno wchodzi do lufy i jest jak by twardszy. Crosman co drugi wchodzi ciężko i co drugi leciutko. Z 17 m butelki po piwie nie przebiło w żadnym stopniu natomiast puszki z tej samej odległości przebija na wylot. Jak w masło. Nie szarpnięte i nie wygniecione. Po trafieniu ledwo drgną 🙂
jasiuekonom
Posty: 27
Rejestracja: 2017-07-02, 16:37
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: jasiuekonom »

Przyszły dzisiaj Tomiteksy. Luźne w lufie. Celność? Hmmm w sumie jak każdy śrut do 10-12 metrów. Aczkolwiek wolę, jak wchodzą w lufę z oporem :)
jasiuekonom
Posty: 27
Rejestracja: 2017-07-02, 16:37
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: jasiuekonom »

Panowie powiedzcie mi jak z mocą w HW40. Nie mam zastrzeżeń ogólnie. Strzelam z ok 8-10 metrów. Puszki nie mają szans. Super celna, przyjemność ze strzelania nieziemska. Ale.... butelkę po piwie udało mi się rozbić dopiero z 3 metrów. Wydaje mi się, że kiepsko trochę z mocą
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Chcesz mocy w pistolecie to kup Hatsana supercharger 25.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

... i od razu miotełkę z szufelką do zbierania potłuczonego szkła. :/
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
jasiuekonom
Posty: 27
Rejestracja: 2017-07-02, 16:37
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: jasiuekonom »

nie chcę mocy, do moich potrzeb wystarcza w 1000% :) po prostu sprawdzałem, pewnie tak jak każdy z nas. Chciał bym poznać wasze zdanie i tyle :)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Kiedy właśnie moje zdanie jest takie, że do szklanych butelek się nie strzela. :mrgreen:

A co do "szmocy" - wiatrówka, wysyłając śrut podlega prawu zachowania pędu - im szybciej śrut wylatuje, tym większy powoduje to odrzut. Gdy wektor odrzutu wychodzi poza rękojeść w pistolecie i stopkę w karabinie (prawie zawsze) - niezrównoważenie powoduje powstanie podrzutu nadającego śrutowi losową prędkość poprzeczną (nie tylko pionową, ale i poziomą - niesymetryczny chwyt). Tą losowość można oczywiście ograniczyć odpowiednim chwytem, jednak do tego trzeba praktyki. Bez niej efektem jest większe sito na tarczy.

Dlatego właśnie konkurencje tarczowe strzela się z minimalną energią początkową. To przy okazji niejako wymusza strzelanie na małą odległość (10 m).

Podsumowując - jeśli nie chcesz polować na zwierzęta (w Polsce nie wolno), zwiększenie energii wylotowej przynosi same negatywne skutki, wśród których konieczność posprzątania stłuczonych butelek jest dopiero na początku listy.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Nie spotkałem jeszcze fana mocy co by po sobie rozbite butelki posprzątał. :(
Zawsze spada to na nasze barki. :-?
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
jasiuekonom
Posty: 27
Rejestracja: 2017-07-02, 16:37
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: jasiuekonom »

ja strzelam u siebie na ogrodzie więc nie musicie się martwić o porządek. Poza tym nie strzelam do butelek. Chciałem tylko sprawdzić i tyle :P
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

jasiuekonom pisze:Wydaje mi się, że kiepsko trochę z mocą
jasiuekonom pisze:Chciał bym poznać wasze zdanie
... ten pistolet ma mieć 3,2 - 3,5 J . Można ciut dołożyć energii poprzez uszczelnienie i wymianę lufy na dłuższą . Tylko po co ?? ... energii ma wystarczająco by przy sporych umiejętnościach pykać nawet na 50m . Już lata temu gość pokazywał strzelanie do kapsli na tym dystansie z otwartych .

Rozbijanie butelek nie zależy tylko od energii pistoletu , ale również od twardości zastosowanego śrutu .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

Hiszpan63 pisze: ... energii ma wystarczająco by przy sporych umiejętnościach pykać nawet na 50m . Już lata temu gość pokazywał strzelanie do kapsli na tym dystansie z otwartych .
Myśmy z kumplem z mojego HW40 z kolbą i wskaźnikiem w baniaczek po płynie 5l trafiali bez problemu z 40m, ale w kapsle na 50m? :shock: heh, sokoli wzrok trzeba by mieć by je zobaczyć. Chyba, że te kapsle to od wiaderek były :lol:
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

bury pisze:sokoli wzrok trzeba by mieć by je zobaczyć.
... no patrzaj pan .... ja widzę :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)