Tytan gs 750

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

emes71
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 275
Rejestracja: 2013-09-09, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: emes71 »

Sprawdzaliście wasze tytany na chrono ? Wczoraj na naszej strzelnicy mieliśmy okazję z jednej sztuki postrzelać , niezłe drewienko , spust masakra , kop potężny a chrono pokazało ponad 18 julków . Generalnie raczej negatywne wrażenie po kilku strzałach , skoki szmocy sięgały dwóch juli .
Steyr LP 2 , HW97k , FWB 65 , Zoraki HP-01 , Łucznik WZ.70 , Crosman 1377 i 1322 by emes71 , Walther CP Sport
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Gebi pisze: Postanowiłem sprawdzić, czy są jeszcze dostępne,
Nie wiem jak szukałeś , ja widzę że dalej można go kupić w zestawie ;)
http://www.sztucer.pl/i4429_zestaw_wiat ... _9x40.html
Fakt, sprężyna jest czasowo niedostępna ;)
http://www.sztucer.pl/i2949_sprezyna_ga ... s_750.html
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

emes71:
a czyj to był Tytan i po jakich "pieszczotach"?
Mój był sprawdzany na chrono, Mistrza Fila także - poniżej limitu.
W stosunku do jakiego sprzętu porównujesz GS-y, z jakiej półki cenowej?

januszmariusz
Znalazłem :D Znalazłem nawet tańsze. Te cholerne nazwy wciąż się zmieniają. :yyy:
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Gebi pisze:Te cholerne nazwy wciąż się zmieniają
Dokładnie , np. GS 1250 to już Kandar a budowa i wygląd identyczne :)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

januszmariusz pisze:
Gebi pisze:Te cholerne nazwy wciąż się zmieniają
Dokładnie , np. GS 1250 to już Kandar a budowa i wygląd identyczne :)
I pod nową flagą cena inna :evil:
emes71
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 275
Rejestracja: 2013-09-09, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: emes71 »

[quote="Gebi"]emes71:
a czyj to był Tytan i po jakich "pieszczotach"?
Mój był sprawdzany na chrono, Mistrza Fila także - poniżej limitu.
W stosunku do jakiego sprzętu porównujesz GS-y, z jakiej półki cenowej?

Sprzęt w wersji sklepowej , nie grzebany , porównać mogę do kilkunastu wiatrówek z których strzelałem , bądź miałem , z rożnego pułapu cenowego . W każdym bądź razie , pomijając inne aspekty , te 18 juli dyskwalifikuje u mnie ten sprzęt . W tym samym dniu ktoś poprosił nas o ustawienie lupki w nowym hatsanie strikerze z vortexem , spust też kicha , ale na chrono 16 i rozrzut do pięciu M/s , w/g mnie zdecydowanie lepszy karabin .
Steyr LP 2 , HW97k , FWB 65 , Zoraki HP-01 , Łucznik WZ.70 , Crosman 1377 i 1322 by emes71 , Walther CP Sport
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

emes71:
W samym opisie wiatrówki masz wyraźnie zaznaczone, że jest na granicy limitu. Po karabinie przynajmniej dwukrotnie droższym też oczekiwałbym, że będzie lepszy (Hatsan Striker Vortex).
W ofercie sklepów jest mnóstwo wiatrówek "okołolimitowych", które de facto są FAC-ami. Trzeba je "kastrować" po wyjściu ze sklepu. Może trzeba było użyć cięższego śrutu, wiedzieć, że Tytany (te nasze) uwielbiają nadkalibrowe śruty i nade wszystko trzeba je rozkonserwować, przesmarować i najlepiej dopieścić nieco.
Nie jestem fanatykiem sprężyn gazowych, ale dostrzegam ich inność. Wiatrówki służą mi do rozrywki. Nie są sensem życia. Po sprzęcie za niecałe 400 złotych z optyką, przeglądem i przesyłką (tyle mnie to swego czasu kosztowało, jeśli dobrze pamiętam) nie będę spodziewał się wyników i kultury pracy HW97k.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Dokąd nie będziemy trzymali się zasady , że rozpatrujemy i porównujemy sprzęt z danej grupy cenowej , to nigdy nie znajdziemy wspólnego języka . Dla wielu " łykendowych " strzelców , różnica 200 zł. to duża różnica . Prawdą natomiast jest , że GS 750 , swoje walory najlepiej pokazuje po dopieszczeniu . Głównie spustu .
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

SCHEMAT BUDOWY SPA-GS1250-750 dostępne na naszym rynku jako TYTAN GS750 i KANDAR GS1250


Obrazek
Regulacja drogi spustu

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek


Obrazek
Więcej na stronce Hiszpańskiego forum
http://www.foro.fullaventura.com/viewto ... &start=360
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Też myślałem o tym sposobie regulacji spustu , ale szybko się wyleczyłem z tego pomysłu . Cały pracę wykonuję metodami rusznikarskimi - podpiłowując i polerując . Powód jest jeden - przy proponowanym sposobie regulacji , jeśli zmniejszy się drogę spustu , to przestają się zapinać 2 automatyczne bezpieczniki . Ten , ściągany sprężyną ( z ostatniego zdjęcia) nie wejdzie na swoje miejsce i pozwoli "odpalić" złamaną lufę . A bez podpiłowania bezpiecznika przypadkowego strzału ( tego przed spustem ), nie da się w ogóle zapiąć tłoka . Bezpiecznik ten musiał by być zresztą dopiłowany bardzo precyzyjnie już po regulacji spustu , by uniemożliwić jakikolwiek ruch dźwigni spustu (miejsce 4) , bo przy regulacji na "piardnięcie komara " jakikolwiek luz w tym miejscu spowoduje strzał . Wygląda na to , ze ten zapis modyfikacji nie opisuje wszystkich czynności , albo wynalazca godzi się z ryzykiem .
Miedziany
Posty: 6
Rejestracja: 2017-07-05, 13:29
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Miedziany »

Miałem okazję jakiś czas temu pomagać w rozmontowaniu dwuletniego GS-a 1250 /5.5 w limicie. Powód: zauważalny spadek zasięgu strzału, a kolega "długodystansowiec".. Karabinek po 2 sezonach, smarowany zewnętrznie, niegrzebany. Okazało się, że we wnętrzu siedzi sprężyna gazowa z GS 750../limit..?/. Porównując ze schematem powyżej zauważyłem w tym egzemplarzu dodatkowy dociążnik w tłoku i inny kierunek montażu sprężyny gazowej. Ogólnie bardzo przyzwoite materiały i obróbka! Po wymianie uszczelki tłoka, polerce części spustu, obróbce miejsca na kołek stopera montażu lunety i smarowaniu, bardzo miłe strzeladło.. i celne. Lufa ładna z wyczuwalnym czokiem.