Crosman 2240 "z odpadkow"...

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
adnikauto
Posty: 20
Rejestracja: 2017-06-20, 03:59
Lokalizacja: Zza wielkiej wody...

Crosman 2240 "z odpadkow"...

Post autor: adnikauto »

Troche czasu mi zajelo... pomiedzy innymi projektami zbudowanie nowego Crosmana 2240 z "odpadkow" czyli czesci ktore lezakowaly w szufladach, troszku zmienilem, pare drobiazgow dokupilem i....

.... tutaj postukalem mlotkiem, tam podcialem, tam przycialem, resztka farby pomazalem i mam nowa zabawke-

.... "Crosman 2240 Classic .22"... :lol:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek


Tak w skrytosci ducha mysle by go jednak "ozenic" z lupka i "wyciszaczem" strzalu.... jedno lepsze dla moich oczu a drugie... lepsze dla moich... uszu! :P


Zamowilem nowe kartrydze i troche "papieru" dla mojego chrona wiec i z pewnoscia pistola pomierze i zwaze...


- pierwsza uwaga- trigger pierwszy raz zastosowalem "cofniety" spust i musze Wam powiedziec.. "TO jest TO"... jak dam rade zrobic/dobrac kolorystycznie to powymieniam rowniez w innych sprzetach.... dzieki ergonomicznemu uchwytowi i polozeniu spustu pistolet "klei" sie do dloni.... woow... :lol: pomaga w tym tez spora waga regulatora napiecia sprezyny, ktory stanowi przeciwage dla lufy i tuby Co2...

:mrgreen:
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

Cacuszko, ciekaw jestem jak z celnością.

Jeśli przewidziana jest lupka to można by pójść dalej i wizualnie upodobnić zabawkę to Remingtona XP 100, np. coś w tym stylu :) https://www.google.pl/search?q=remingto ... gojbR8awoM:

albo z takim chwytem dopasowanym pod własną grabę :mrgreen:
https://www.google.pl/search?q=remingto ... A6SmOpvHQM:
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
Awatar użytkownika
adnikauto
Posty: 20
Rejestracja: 2017-06-20, 03:59
Lokalizacja: Zza wielkiej wody...

Post autor: adnikauto »

Dzieki Kolego Bury :D

Rowniez dzieki za linka.... pomysle o tym w moich przyszlych projektach... :mrgreen:

Poki co zagospodarowalem czesci, ktore mi pozostaly z poprzednich projektow, np.

Crosman 2240 z Simmnos Scope.. moja poprzednia kreacja- 10 strzalowy, destrukcyjny plinker... moc 10.8 J do 15 metrow /taka mam strzelnice/ rozbija w drobny mak grube butelki po Ice Tea/zimnej herbacie... a wiewiorki trafione celnie w "punkt" zachowuja sie jak razone pradem- podskok w gore i opad na grzbiet...

Ponizej link do galerii:

https://postimg.cc/gallery/o7x2zmu4/

Mam 38-40 strzalow czyli 4 x 10 i zmiana naboju Co2... na wspomniana wyzej odleglosc robi jedna duza dziure strzelajac z podporki... :lol:

Obrazek

P.S. Z tym pojsciem "dalej" to bym byl ostrozny w dawaniu mi takich rad... :lol: jak raz poszedlem "dalej" to z "pompki" Crosman 1322 za 50 dolcow... wyszlo mi cos takiego... :mrgreen:

Obrazek

.... a cala galeria jest tutaj:
https://postimg.cc/gallery/piut9gsc/

Nie musze dodawac, ze ta pompka Crosmana zostala wyposazona w noz bojowy:

TOPS Wolfhawk Combat Knives System Specifications:

Overall Length: 7 3/4"
Blade Length: 3 1/4"
Blade Material: 1095 High Carbon Steel, 56-58 HRC
Blade Thickness: 5/32"
Blade Type: Tonto
Blade Finish: Black Traction Coating
Handle Material: Black Linen Micarta
Carry System: Kydex Sheath & Mounting System
Weight: 3.8 Oz. w/out Sheath; 5.2 Oz. w/Sheath
Hand Crafted in the USA
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

Kolega widzę pozytywnie zakręcony jak takie modyfikacje nie są mu obce :)

Chętnie bym zobaczył tego Remingtona lub Thompsona Center Contender w wersji pneumatycznej.
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

No, żeż .... wcześniej się tu nie ujawnił :shock: Dla mnie rewelacja:!
Uwielbiam takie modyfikacje. Sam mam "dwie lewe", więc tylko pomarzyć mogę o takich sprzętach, choć przy pomocy niektórych Swawolników udaje mi się zrealizować niektóre swoje wymysły.
Np.:
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... ht=#137636
Awatar użytkownika
adnikauto
Posty: 20
Rejestracja: 2017-06-20, 03:59
Lokalizacja: Zza wielkiej wody...

Post autor: adnikauto »

@Bury
Wiem, ze Kolega chce byc uprzejmy i doceniam ten fakt - ale zwrot "pozytywnie zakrecony" to jedno.... a ja mowiac wprost stary wariat jestem zeby bylo zgodnie z prawda... :roll: :mrgreen:


Z racji mieszkania w Stanach przez wiele lat, dostepu do czesci wszelakich i nawiazaniu wspolpracy ze znanymi tunerami wychodzi na to, ze chce "nadrobic" stracone lata... i dlatego "ide po calosci".... :mrgreen: w pomyslach na tunningowanie.


Z drugiej strony duzo zalezy od ilosci wolnego czasu, poniewaz czasami mam pare miesiecy "luzu" i wtedy sprawy wiatrowkowe "przyspieszaja"... ale jak jestem w wirze pracy... to ledwie mam czas "popykac" na przydomowej strzelnicy...... a czasami i na to nie stracza czasu.


Duzo projektow, ktore mi sie "opatrzyly" po prostu sprzedaje z tym, ze tutaj jest problem bo w zaden sposob nie idzie odzyskac pieniedzy wlozonych w projekt- im bardziej zaawansowany tym wieksza strata na nim.

.... dlatego czasami "rozwalam" projekt i na podstawie tych i innych czesci wymyslam cos innego.... moj mozg musi caly czas cos "opracowywac"... tym sie bronie przed Alzhaimerem :upp: :lol:



@Gebi
Nooo.... ten projekt.... "benbenkowego" pistolo/karabinka :lol: to jest moj klimat.... gratki... :upp: za pomysl... wykonanie jest tez bardzo przemyslane... i na poziomie... :!

.... czasami graniczaja nas sprawy materialow lub sama koncepcja narzuca pewne "limitacje" ale jak nie mozna "upchnac" wszystkiego w jednym projekcie to sie buduje nastepny... i tak to sie kreci... "w kolo Macieju"...

Fajnie widziec, ze jest wiecej pozytywnie zakreconych"....
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

adnikauto:
Takich wariatów, ja Ty jest tu więcej. W dodatku z takimi samymi problemami: kasa nie do odzyskania, brak czasu na strzelanie. Tudzież inne przyczyny uniemożliwiające je (np. brak strzelnicy przydomowej).
Co do pistolo/karabinka , jak go nazwałeś, to tylko pomysł i wizja była moja. Wykonanie, rozwiązywanie problemów konstrukcyjnych, wiedzę i umiejętności oraz "złote ręce" to zasługa Mistrza Włodzimierza,znanego tu jako Filo. Pobędziesz tu trochę, to zorientujesz się sam, co kogo kręci i rajcuje. Sporo, naprawdę sporo jest tu Swawolników, którzy są tak samo inteligentni inaczej, jak Ty, czy ja. Niektórzy konstruują i prawie nie strzelają, inni tylko strzelają, większość (poza mną) zazwyczaj potrafi i jedno, i drugie w rozmaitych proporcjach. Jest też grono Mistrzów, do którego, jak mniemam i Ty w końcu dołączysz, bo po tym, co już zaprezentowałeś - już nim jesteś. Jeśli zechcesz dzielić się wiedzą, doświadczeniami i pomysłami, jako takiego przez wielu Kamratów będziesz postrzegany. Mówi Ci to, a właściwie pisze enfant terrible tego forum :mrgreen:
Koncepcji, a w szczególności umiejętności zazdraszczam (niezawistnie, rzecz jasna) :oops:
Awatar użytkownika
adnikauto
Posty: 20
Rejestracja: 2017-06-20, 03:59
Lokalizacja: Zza wielkiej wody...

Post autor: adnikauto »

Kolega Gebi leje "miod na me serce"... z tym "Mistrzowaniem"... to troche tak.... czasami cos sie uda lepiej czasami gorzej.... ale i tak zawsze... "trawa zielensza u Sasiada".... :lol: a kazdy mnie wlaczajac chwali sie tym co sie udalo a to co wyszlo "srednio".... skromnie przemilcza.... :oops:

Wiem tylko z doswiadczenia, ze jak sie sporo buduje na przestrzeni lat - to cale szuflady czesci sie "walaja" z tych powodow wlasnie a nie innych zagospodarowalem spora ich ilosc na C2240 a co sie juz "naprawde" nie przyda/nie znajdzie zastosowanie to sprzedaje na eBay'u.

To tylko hobby jak np. picie wodki czy bicie kobity.... :P .... nie traktuje tego zarobkowo ale tak jak napisalem pomaga mi to w cwiczeniu szarych komorek... i taka z tego korzysc....

He, he.... a zaczekaj jak wrzuce fotki calej mojej customowej kolekcji pistoletowej.... to bedzie tak... :komp: ... hi, hi..... :noniemoge:
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

adnikauto:
Fotografie, które już widziałem mi wystarczą do wstępnego osądu. Różnica wieku między nami nie tak wielka, więc doświadczenia w podstawowym zakresie życiowym zapewne podobne mamy. Inne pewnie będą "Wielkim Kanionem". Dozuj więc te piękności tak, bym nie padł trupem z zachwytu dosłownie ;)
Uprzedzam, że prawdziwym bachorem tego forum jestem :P i ... hmm ... takim trochę specjalistą od "zakręconych nie tylko pozytywnie". Żeby nie było, sam się za świra, czyli czubka ściętego uważam. :P Ja tu zazwyczaj mącę i wymyślam rzeczy, których mało kto chce się podejmować :lol:
Myślę, że znajdziesz tu partnerów do wymiany doświadczeń i dzielenia się pomysłami pomimo dzielącej nas (Swawolnej Braci) "wielkiej sadzawki". A może nawet przede wszystkim dlatego, bo przepaść w dostępie do części jest przeogromna w wielu sferach.
bury
Posty: 69
Rejestracja: 2017-05-26, 21:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bury »

Dodam tylko od siebie, że coś trzeba dłubać, żeby nie myśleć o upływających latach. Jestem od kolegów uboższy w życiowe doświadczenia o kilka cyferek, lada moment będę miał czwórkę z przodu i upływający czas zaczynam coraz bardziej dostrzegać. W każdym razie już bliżej jak dalej :mrgreen:
Jeśli chodzi o majsterkowanie to również roją mi się cały czas różne pomysły w głowie (niektóre nawet realizuje). Nie potrafię usiedzieć bezmyślnie z browarem przed tv. Buduje aktualnie prostą kolbę do HW40 na którym postawiłem green laser, zobaczymy co z tego wyjdzie :mrgreen:
HW40, 3576, PDM9B, Iż61
Awatar użytkownika
adnikauto
Posty: 20
Rejestracja: 2017-06-20, 03:59
Lokalizacja: Zza wielkiej wody...

Post autor: adnikauto »

Nie lubie Niedziel!
Poczta nie dziala, przesylki nie doreczaja, zmarnowany dzien.... ;)

Co prawda dostalem "troche" zamowionego papieru do drukarki do chrona + dwa cartridge... ale nie mam co testowac... :P

W ramach polepszenia samopoczucia zjadlem sniadanie na "strzelnicy"- /dobre jajka nie sa zle/- tylko spiew ptaszkow slychac/... i "wlozylem" pare srutow w "kreciolki".... dobre i tyle....

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


Rings do C2240 sa "w drodze".... mam nadzieje, ze beda pasowaly...
http://www.ebay.com/itm/182413111603

Nie korzystalem z tej firmy nigdy wczesniej.... /pewnie znowu jakas chinszczyzna/ - zobaczy sie... potrzebuje niski montaz- zeby lupka byla tuz nad pistolem... jak nie zadziala to znowu zamowie BKL-y te na bank zawsze mi do wszystkiego pasowaly.... i to by bylo na tyle.

Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Zestaw śniadaniowy wyborny :mrgreen:
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Czy stosujesz do śniadania 0,2 l środka dopigującego :P ? Pamiętaj , że w zawodach to środek zabroniony :D !
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

To środek chłodzący - z nazwy wnoszę :mrgreen:
Awatar użytkownika
adnikauto
Posty: 20
Rejestracja: 2017-06-20, 03:59
Lokalizacja: Zza wielkiej wody...

Post autor: adnikauto »

Hi,hi... :lol: .... oj tam, oj tam.... ;)

To jest..... lekarz mi zpisal na poprawe krazenia.... dozowanie- "maluska" buteleczka raz dziennie a jak trzeba to czesciej.... :mrgreen: .... i... i komary tez "odpedza".... co ja bede Wam tu... :mrgreen: sami wiecie - i oko lepsze i reka pewniejsza sie robi.... tak jak pisalem... "dobre jajka nie sa zle"..... :noniemoge: