FX Logun Solo

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

FX Logun Solo

Post autor: zbisz41 »

Zakupiłem taki sobie PCP , używany po tuningach mechanicznych i optycznych.
Po ostatniej przygodzie z Airmaster Puncher mogę powiedzieć ze teraz dopiero wiem co to celny PCP.
Karabinek lekki , działający poprawnie, posiadający magazynek na 10 śrutów ręcznie indeksowany , moim zdaniem fajne przeładowanie .
Osobiście nie sprawdzałem stabilności strzałów na chrono tyle co poprzedni właściciel pisał wahanie 1-3 m/s w przedziale 100-190 Bar .
Jedyna jakaś tam wada to mały kartusz w/w przedziale około 60 stabilnych strzałów.
Miło by było gdyby starsi stażem koledzy podzieli si,e opinia i wskazówkami na temat tego sprzętu .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Jakoś nikt nie fascynuje sie moim maleństwem więc napisze kilka słów po jakimś tam czasie zabawy.
Karabinek był w miarę stabilny ale posiadał tzw górkę i dość sporą, czasem wyrównywał po 180 Bar a czasem 160.
Poniżej tych wartości na tarczy ładne skupienie -nie mierzyłem chrono.
Z powodu małego dość kartusza sytuacja ta lekko mnie irytowała co skończyło sie wizytą w serwisewiatrowym .
Zamontowali regulator i zrobili przegląd który wykazał pewne wady , zużycie uszczelek itp.
Po powrocie przed wczoraj , lekka próba i jest różnica : około 80-90 stabilnych strzałów
Obrazek
emeryt997
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 146
Rejestracja: 2016-04-27, 19:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: emeryt997 »

Widziałem go będąc w serwisie wiatrowym nawet po przymierzałem. Wygląda a przede wszystkim strzela ładnie. Regulatory Dawida dają radę, ja może założę u Niego w AA.
LGU + Vortex, LGV + vortex, Crosman Vantage + Leapers, AA S510 + vortex, Rotex RM8 royale + Kandar 4-16x50
bodzio_75
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2
Rejestracja: 2017-04-26, 19:48
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: bodzio_75 »

Cześć
Karabinek bardzo celny i w miarę cichy. Spróbuj postrzelać bez dodatkowego obciążenia lufy. Torturowałem go trochę, też dostał regulator który dotarł się dopiero po zeszłorocznym sezonie. Obecnie ma ustawione 240m/s i z ładowania ma 70 strzałów z dochyłką +-1m/s. Na mojej lufie lepsze skupienia daje 4,52. Niestety z racji wagi i wielkości w tym sezonie karabinek został zarekwirowany przez małżonkę. Ze stajni Loguna (FX) mam jeszcze Axsora do którego nie miałem jeszcze czasu się poukładać, ale pewnie teraz nie będę miał innego wyjścia.
Niżej masz zdjęcie rodzinne Logunów (Solo jeszcze z DOC'em).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Logun Solo+Bushnell 10x40; Logun Axsor+Falcon M14B20; BSA Ultra MS+Timberline 4.5-14x32AO; Falcon Prairie CM LH+DOC 3-9x40; IZH-61
PP700S-A; Crosman 2300T; Walther CP2; Aeron ACZ-101
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

bodzio_75, Tłumik mam bardzo lekki karbonowy i muszę go mieć bo przynajmniej mój Logun bardzo głośno strzela a mam strzelnicę przy domu więc sąsiedzi mogą marudzić :D
Regulator mam zewnętrzny więc nie zajmuje miejsca w kartuszu ,ustawiony na 90 Bar co daje mi około 100 strzałów od 200 Bar .
Obecnie też strzelam 4,52 bo coś nagle na 4,51 zaczął kaprysić .)

Obrazek
bodzio_75
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2
Rejestracja: 2017-04-26, 19:48
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: bodzio_75 »

Z tym zewnętrznym regulatorem to chłopaki z Serwisu ładnie się popisali. Gratulację :) To teraz wiem skąd u Ciebie jest kilka strzałów więcej. Na regulatorze też mam ustawione 90 bar tylko że u mnie siedzi wewnątrz kartusza i wraz z komorą strzałową zajmuję ładnych kilka centymetrów. Na przejście toru i postrzelanie pod domem te moje (żony) 70 strzałów wystarczy. U mnie Solo miało też kiedyś założony magazynek, ale za szybko znikał śrut i to nie jest to przy strzelaniu do figurek (za łatwo się przeładowywało bez zmiany złożenia) a tak z tacką jednostrzałową trenuję się poprawne "przytulenie" i jedno napełnienie kartusza na wieczorne pykanie wystarcza ;)
pozdrawiam
Logun Solo+Bushnell 10x40; Logun Axsor+Falcon M14B20; BSA Ultra MS+Timberline 4.5-14x32AO; Falcon Prairie CM LH+DOC 3-9x40; IZH-61
PP700S-A; Crosman 2300T; Walther CP2; Aeron ACZ-101