Sposoby na dobre dziurkowanie-czyli co podkładać pod tarcze

Forumowe strzelania korespondencyjne

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, Walend, SlaweQ

Krakoo

Post autor: Krakoo » 2017-03-17, 06:30

Dziesięcio kilowy kęs stalowy :) Tarcze mocowane magnesami.
Jego zaletą jest całkowita cisza przy przyjmowaniu śrutu i prawie idealne otworki. Wadą że są kapeczkę większe dziurki i czasem może być ciężko odróżnić jeśli trafię idealnie tak samo (tzn ja odróżnię bo jestem na miejscu, ale po wyciągnięciu śrutu nie bardzo) - ale to ryzyko biorę na siebie i będę strzelał ew maks 3-4 strzały do jednej tarczy.

Rlyeh

Post autor: Rlyeh » 2017-03-17, 10:15

No i dobra, to niech tak będzie.

Rlyeh

Post autor: Rlyeh » 2017-05-15, 23:12

Przemyślenie z poprzednich lig, zapomniane ale przypomniane tą tarcza:
http://nasze-wiatrowki.pl/download.php?id=7492
Jeżeli nie ma opcji na to, żeby tarcza dziurkowała się przyzwoicie, można zakombinować w druga stronę. Podłożyć coś pod nią w ten sposób, żeby śrut zwyczajnie się odcisnął.

bury

Post autor: bury » 2017-05-29, 22:38

Jeśli wolno mi coś zasugerować. Folia samoprzylepna świetnie się sprawdza, przynajmniej w moim kulochwycie domowym do którego strzelam zarówno z płaskiego tarczowego H&N jak i okrągłego Exacta. Dziurki są podobnie czytelne.
Tak się składa, że nie kupowałem papierowych tarczek tylko drukowałem u znajomego na ploterze ecosolventowym na takiej samej folii jakiej używa się do reklam (tu mała uwaga lepiej na matowej bo nie będzie refleksów). Po zużyciu naklejam kolejne tarczki na wierzch (im więcej warstw tym lepiej) a podkład-baza to gruba tekturka.
Myślę, że i podobny efekt da podklejenie papierowej tarczy z tyłu paskami taśmy pakowej (takiej mocnej, nie malarskiej papierowej).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga SKS”