Wiatrówka pistolet śrut 4,5mm co wybrać, jakie rozwiązania

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

netshooter, to nie było do Ciebie, lecz do Pana Sołtysa
netshooter
Posty: 14
Rejestracja: 2016-06-11, 09:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: netshooter »

Widzisz witeg ja za to ubolewam nad tym że nadal dużo ludzi nie umie czytać ze zrozumieniem. Ja doskonale rozumiem co chciał powiedzieć Pan Komendant. Cenie duże doświadczenie. Jednak nie zmienia to faktu że takie modele istnieją wianuszek/blowback a moim celem jest pokazanie czy te modele mogą konkurować z takimi jak cp99 sport zachowując swoje rozwiązania. Dlatego też prosiłem jedynie o opinię posiadaczy wymienionych modeli z eksploatacji takich pistoletów. Opinii jest mało i moim zdaniem wypowiedzi że taka konstrukcja z góry jest zła, są słabe, bez porównania żywotności i wielu szczegółów eksploatacyjnych. Dajmy wypowiedzieć się ludziom którzy mają takie pistolety: jak je wykorzystują, z jakiego dystansu, jak duzo strzelają i jak przy tych parametrach zachowuje się wykonanie, zastosowane technologie i żywotność magazynka. Do wcześniej podanej listy dodam jeszcze CZ p-09 podobno bardzo celny model mimo blowback a magazynkiem pasują podobno od gamo p25 i pt85 co dość obniża ewentualne koszty awarii.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Tutaj ideału nie znajdziesz. Najlepszym rozwiązaniem są rewolwery, a wśród nich niedrogi crosman 357. Niezwykle celny, nie ma zwyczaju psuć się.
Zaryzykuj i kup jakiś pistolet z bębenkiem w systemie, bez blow back. Najlepiej w systemie SA/DA. System DAO jest trochę gorszy, bo spust musi dokonać obrotu bębenka i potem strzelić, może to mieć wpływ na celność, ale celność tarczową, nie do martwych celów. Mam takiego P-38, który ma doskonałe, wyraźne przyrządy i robi z nich użytek, jednak nie potrafię opanować minimalnego ściągnięcia w prawo przy oddawaniu strzału. W niektórych modelach, czy też egzemplarzach, droga spustu jest wyczuwalnie podzielona, wiesz, kiedy dokonałeś obrotu bębenka i wiesz, że dalej, to już tylko strzał.(Nagant od Gletcher'a) Niestety żaden, literalnie żaden model nie spełni wszystkich tych oczekiwań naraz. Wybierz sam, co chcesz kupić.
Na tym forum ludzie mają raczej modele już sprawdzone, niedużo nowości, ale za to pewniaki. Pamiętaj, że czym dłuższa i groźniejsza nazwa, tym bardziej można się rozczarować.
Jeśli ma to być w miarę wierna replika, to optowałbym za czymś z Wielkiej Trójki Umarexa.
Jak zwykle, jestem subiektywny.

Wspomniany P-38 jest na kulki bb, niestety, nie wchodzi raczej w temat, ale chodziło mi o system DAO.
netshooter
Posty: 14
Rejestracja: 2016-06-11, 09:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: netshooter »

Właśnie zaryzykowalem tylko nie wiem czy dobrze bo tak jak pisałem na początku mam dan wesson'a 6cali. Kulki BB ładowane w łuski. Świetnie wykonana ciężka replika na BB cała metalowa oprócz rękojeści. tryb SA/DA. Wygląd extra. Realizm powalajacy ale strzelanie nie przypadło mi do gustu. Dlatego po wystrzeleniu jednej kapsuły leży w pudełku i jest wystawiona na sprzedaż. Może dokonałem złego wyboru...
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Do colta peacemaker'a ładowałem spokojnie i wygodnie śrut diabolo Łuski prawie te same, co w dan wessonie. Do bębna taż pasują bez żadnych problemów. Jest tu na forum Maciek, który pokusił się o wymianę lufy w takim colcie na przystosowaną do diabolo, gwintowaną.
A z czym, jak piszesz "zaryzykowałeś ? Ze sprzedażą ? Żadna strata, gdyby co, miałem takiego 8'. Specjalnie nie żałuję, zbyt nachalny był, daleko mu do naganta...
netshooter
Posty: 14
Rejestracja: 2016-06-11, 09:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: netshooter »

Nie nie. Zaryzykowalem z zakupem. Zbyt szybki nieprzemyslany zakup. Teraz jestem ostrożniejszy. Dlatego zamierzam dobrze przemyśleć następne zakupy.
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 876
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Rewolwery trzeba lubić. Wprawdzie były produkowane eksperymentalne wynalazki z systemami wykorzystującymi energię odrzutu do obrócenia bębenka i napięcia kurka, ale nie przyjęły się głównie na stopień skomplikowania i zdecydowanie większą zawodność niż pistolety. Rewower do prezyzyjnego strzelania musi mieć system SA. DA nadaje się tylko do strzelania bliskiego,lub terroru ogniowego.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Spitfire
Posty: 1
Rejestracja: 2017-05-09, 14:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Spitfire »

Czołem. Jako nowy użytkownik pragnę się najpierw przywitać :) A przechodząć do sedna, kilka słów o Sig Sauer-ze P250. "netshooter" pyta o ten typ wiatrówki. Tak się składa, że jestem jej szczęśliwym posiadaczem. Co prawda dopiero od niecałego roku i na liczniku ma nie więcej niż 1500 strzałów, ale zachowuje się wzorowo. Na jednej butli CO2 można wystrzelić ponad 4 magazynki (każdy 16 pocisków). Pierwsze dwa z wyraźnym odrzutem, dwa kolejne znacznie słabszym. Celność na odległości 10 m wzorowa (pierwsze 32 idealnie, drugie 32 trzeba brać poprawkę, bo ściąga je w dół). Trafiam tam, gdzie celuję. Oczywiście, strzelając na polu czasem pojawia się czynnik wiatru, ale to nie wina pistoletu, tylko strzelca :) Mam świadomośc, że obracanie magazynka o 180 st podczas strzelania jest mało realistyczne, ale realistycznie z broni palnej jadę strzelać na strzelnicę. Tu sie liczy niski koszt jednego strzału i fajna zabawa. Zmiana butli z gazem również bardzo prosta. Koszt 499 PLN jak dla mnie akceptowalny. Osobiście, bardzo polecam :)