Wiatrówka Kandar WF-600

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Panoramix
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-24, 18:29
Lokalizacja: Słubice

Wiatrówka Kandar WF-600

Post autor: Panoramix »

Koledzy, mam problem z zamontowaniem lunety na karabinku Kandar WF-600. Kupiłem lunetę 4-24x50 AOEG z wysokim podwójnym montażem, ale nie jestem w stanie jej zamontować. Czy można i należy usunąć szczerbinkę ? Wówczas ta luneta będzie pasowała. Alenie wiem. Proszę o poradę
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Usuń, muszkę najlepiej też (na ciepło, pykając młotkiem przez drewienko).
P.S. A koronę lufy i port ładowania już zrobiony??? :shock: Pomijam całą resztę....
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Jeżeli stwierdziłeś, że szczerbinka przeszkadza w zamontowaniu lufy, to ją zdejmij.
Nie jest to czynność nieodwracalna, kwestia 2-3 wkrętów, chyba że obecnie Chińczycy spawają szczerbinki do cylindra :roll:

Co do lunety i montażu z nią powiązanym, to jeśli mogę doradzić, zwróć ją lub wymień na taką z obiektywem 40 i średnim montażem.
Ta z mniejszym obiektywem będzie lżejsza, nie będzie powodowała przekasznia karabinka (pewnie lekkiego) na boki.
Przy średnim montażu może wystarczy ci oryginalna baka do powtarzalnego składania się policzkiem do osady.
Przy wysokim raczej nie ma szans, chyba że masz facjatę niczym Don Corleone i niską bakę uzupełnisz własnymi policzkami.

Zanim zamontujesz lunetę, postrzelaj trochę z otwartych, sprawdź chociaż na 2-3 rodzajach śrutu, co smakuje Twojej lufie.
Bez sprawdzenia i po założeniu lunety, jak będziesz miał frustrujące wyniki, nie będziesz wiedział co jest przyczyną.
Czy Ty jako strzelec, optyka, zły śrut, zła praca karabinka.
Tania optyka ma szanse długo nie pożyć na sprężynie, choć Forum zna przypadki że wyjątkowe egzemplarze z budżetowych trzymają się w zdrowiu do tej pory.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Cortez pisze:Usuń, muszkę najlepiej też (na ciepło, pykając młotkiem przez drewienko).
Super porada :D , @Cortez a pomyślałeś o tym że usuwając w tym modelu muszkę automatycznie pozbawiasz go zaczepu dolnego naciągu :noniemoge:
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Tttaaa... :sciana: :sciana: :sciana: Ten sprzęt mnie przerasta. :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
codan
Posty: 78
Rejestracja: 2016-05-26, 20:43
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: codan »

Ale jak już mu nie potrzebna bo chce z lupka to ja bym ja obcioł :mrgreen:
Codi
Crosman Vantage and AA s510 Carbine sl
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Ale jak już mu nie potrzebna bo chce z lupka to ja bym ja obcioł :mrgreen:
Dokładnie tak . Obeżnąć :D , pilniczkiem wyrównać , papierkiem przeciągnąć , rączką przygładzić i zaczep dźwigni dolnego naciągu jak fabryczna nówka .
,
Awatar użytkownika
Panoramix
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-24, 18:29
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Panoramix »

Dobra, dobra ! :D. Nie pisałem Koledzy o potrzebie usuwania muszki na lufie karabinku, lecz szczerbinki. Zdemontowałem szczerbinkę, zamontowałem lunetę i wszystko gra. To jest Kandar W-600 a nie jakaś tam Slavia... :D.
SŁawekQ - Ścierpnik Swawolnik ma rację. Może lunetka z obiektywem 40 mm wymagała by montażu średniego, a tym samym lepiej zainstalowanej lunety celowniczej. Ja kupiłem lunetę z obiektywem 50 mm. Dlatego właśnie zdemontowałem szczerbinkę. Na strzelnicy jej szef powiedział, że to trafne rozwiązanie. Przestrzelałem wiatrówkę na kilku różnych dystansach i wszystko jest o'key. Tylko montaż muszę wymienić na taki sam, ale solidniejszy. Masz rację.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Panoramix pisze:Nie pisałem Koledzy o potrzebie usuwania muszki na lufie karabinku, lecz szczerbinki.
A nie pojawia się fantom ( duch ) muszki w obrazie ? Bo to bardzo częste zjawisko po zamocowaniu lunety .
codan
Posty: 78
Rejestracja: 2016-05-26, 20:43
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: codan »

Filo ma racje muszke czasem widac na niektorych powiekszeniach jest taka poswiata
Codi
Crosman Vantage and AA s510 Carbine sl
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Fantom muszki to pozytywny efekt - gdy jest za każdym razem w tym samym miejscu nie ma problemu z błędem paralaksy.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Panoramix
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-24, 18:29
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Panoramix »

Muszę to sprawdzić koledzy. Jak dotąd nie zauważyłem tego zjawiska
Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

wiatrowka kandar wf-600

Post autor: benio »

A celownik-luneta ,też kandar?
Awatar użytkownika
Panoramix
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-24, 18:29
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Panoramix »

Witam !. Benio, kupiłem lunetę celowniczą 4-24x50. Nigdzie nie znalazłem informacji, że jej producentem jest firma Kandar. ;)
Pozdrowionka !
Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

wiatrowka kandar wf-600

Post autor: benio »

Ja pytam o celownik -lunetę nie bez przyczyny,nie z powodu jakiejś zlośliwosci,że kandar itp.
Po prostu,są w sprzedaży celowniki 4-16x50 oraz 6-24x50 m-ki Kandar,wersji -przynajmniej biorąc pod uwagę zamieszczone opisy-od cholery i połapać się nie mozna co ,jest co :roll: .A istotnym parametrem ,jest od ilu ostrzą,jedni p[odaja od 10 m, inni od 18 jardów...zgłupieć można.
Interesuje się o tyle,czy czegoś takiego nie można by na PCP ZALOŻYĆ.
Stąd moje pytanie -jak celownik się sprawuje i do ilu razy,jest poprawny obraz??
Nno inaczej-przy jakiej krotności powiekszenia, obraz jest znośny , da sie celować.
Rad byłbym za informacje :)
Pozdrawiam
Ps.
Masz fajny nick ;)