Air Arms s510 carbine

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

codan
Posty: 78
Rejestracja: 2016-05-26, 20:43
Lokalizacja: Mysłowice

Air Arms s510 carbine

Post autor: codan »

Cześć mam pytanie dotyczące tego strzeladła, mam zamiar na wiosnę zakupić takową pukawke i chciał bym zapytać czy warto na nią wydać ciężko zarobione pieniądze, zastanawiam się nad kolibrem 5.5 czy wybrać 4.5 co o tym myslicie, podoba mi się strzelanie na duże dystansy, i czy ktoś ma lub miał takową pcp i czy był z niej zadowolony :mrgreen:
Codi
Crosman Vantage and AA s510 Carbine sl
emeryt997
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 146
Rejestracja: 2016-04-27, 19:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: emeryt997 »

Jeśli dalekie dystanse w limicie to tylko 4,5 mm. Posiadam z serii 400 i jestem bardzo zadowolony (nie znam niezadowolonych). 410, 510, carbine itp. to tylko różne wersje osady, sposobu przeładowania, magazynek itp. Sam system w zasadzie ten sam więc równie dobry a reszta to jak komu pasuje. Polecam :D
LGU + Vortex, LGV + vortex, Crosman Vantage + Leapers, AA S510 + vortex, Rotex RM8 royale + Kandar 4-16x50
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Dalej rzucisz kamieniem półkilogramowym , czy kilogramowym ? 4,5 mm to optymalny kaliber do strzelania nawet na dalsze dystanse . 5,5 mm to kaliber do obalania puszek po piwie . Nawet nie ze względu na energię strzału , bo ta jest oczywiście taka sama , tylko ze względu na powierzchnię przestrzeliny . Śrut 4,5 mm , przechodzi przez dwie blaszki cylindra puszki bez jej przewrócenia .
codan
Posty: 78
Rejestracja: 2016-05-26, 20:43
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: codan »

A czy 5.5 nie jest stabilniejszy w locie i mniej podatny na podmuchy wiatru, mam crosmana vantage i do 60m jest ok później niezbyt celny jak wieje. Emeryt a jak daleko całowałeś z 400-set. Chodzi mi o dystans
Codi
Crosman Vantage and AA s510 Carbine sl
emeryt997
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 146
Rejestracja: 2016-04-27, 19:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: emeryt997 »

W 5,5 jest stabilniejszy ale ma zdecydowanie większy opad. Najdalej strzelałem (nie CAŁOWAŁEM karabinka) z 65 m do kapsli. :mrgreen: Oczywiscie pogoda bezwietrzna, do puszek itp. nawet przy wietrze bez problemu. Na 50 m dziesięć strzałów w skupieniu 1 gr można spokojnie wystrzelać.
LGU + Vortex, LGV + vortex, Crosman Vantage + Leapers, AA S510 + vortex, Rotex RM8 royale + Kandar 4-16x50
codan
Posty: 78
Rejestracja: 2016-05-26, 20:43
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: codan »

Czyli jest nieźle może zakupię 5.5 i po bawimy się większym kolibrem, a jak z możliwością tuning czy nie będzie problemu w przyszłości z tuningiem
Codi
Crosman Vantage and AA s510 Carbine sl
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

codan pisze:...pobawimy się większym kolibrem...
Co Ty z tym "kolibrem"??? :sciana: Koliber z natury rzeczy jest mały - więc jak masz kompleks małego ptaka, to spraw sobie większy... :chgw:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
codan
Posty: 78
Rejestracja: 2016-05-26, 20:43
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: codan »

Przepraszam pisze z telefonu i sugeruje mi podpowiedzi miało być kaliber wracam z pracy busem :mrgreen: I szybko pisalem
Codi
Crosman Vantage and AA s510 Carbine sl
emeryt997
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 146
Rejestracja: 2016-04-27, 19:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: emeryt997 »

Mam karabinek również w 5,5 do fajnej zabawy. Ale jest to "koliberek" nr 2. AA i każdy inny w 4,5 jest bardziej uniwersalny a szczególnie na dalsze dystanse. Strzelałem w weekend po raz pierwszy do figurek o HZ 15 - 40 mm i ponad 40 m to zdecydowanie lepiej w 4,5, mniejsze poprawki na opad a ponadto mniejsze poprawki na dystansie pomiędzy 10 a 50 m. Mój rotex w 5,5 wypadł nad podziw dobrze w tym strzelaniu. Byłem mile zaskoczony celnością na dystansie (wcześniej z niego nie strzelałem na 50 m) jednak kiedy strzelałem ze stałym ustawieniem lunety (bez zmian powiększenia i AO) na całym zmiennym dystansie to w 4,5 o wiele łatwiej. Co do tuningu to zależy co masz na myśli bo jesli wizualny czy poprawki typu spust, korona, regulator to można choć nie potrzeba do rekreacji a jesli moc, szmoc czy jak kto woli fac to PO CO? AA w 5,5 dodałbym tylko regulator i nic więcej nie ruszał. Strzelanie w 5,5 to całkiem co innego, jestem bardzo zadowolony ze swojego rotexa, jest super celny choć pudełkowy, ma regulator i 160 strzałów z kartusza, magazynek (to akurat wątpliwy plus) ale wygląd z tą bombą (kartuszem) pod lufą ..... Nie mogę się przyzwyczaić do tego widoku i pewnie wymienię go niedługo na coś zgrabniejszego. "podoba mi się strzelanie na duże dystansy" - więc reasumując kup w 4,5 i będzie Pan zadowolony jednak jak się uprzesz na 5,5 to bierz rotexa (może być ten mój) :lol:
LGU + Vortex, LGV + vortex, Crosman Vantage + Leapers, AA S510 + vortex, Rotex RM8 royale + Kandar 4-16x50
codan
Posty: 78
Rejestracja: 2016-05-26, 20:43
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: codan »

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź dałeś mi do myślenia zastanowię się grubo nad kalibrem, a co do tuningu to zastanawiałem się nad mocą ale pierw kupimy po strzelamy i się zobaczy :D
Codi
Crosman Vantage and AA s510 Carbine sl
codan
Posty: 78
Rejestracja: 2016-05-26, 20:43
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: codan »

I tak panowie i panie wiosna idzie a ja sobie zakupiłem na sezon nowy karabinek AA s510 carbine sl 5.5mm kaliber, chciałem się wam pochwalić byłem już strzelać jestem niezmiernie zadowolony z tego pracuje i strzela lunetke zapozyczylem sobie od mojego crosika tak na początek żebym się na cieszył zanim kupię lepszą lupke
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Codi
Crosman Vantage and AA s510 Carbine sl