SHARP INNOVA 1210 Wood 5.5

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

celpal
Posty: 12
Rejestracja: 2011-06-16, 01:30
Lokalizacja: wiocha

Post autor: celpal »

Zdjęcia były ale coś przestały się ładować nie wiedzieć czemu, albo zostały usunięte z niewiadomych przyczyn, chyba komuś się nie podobały :lol:
Wrzucam raz jeszcze:
tak wygląda tłok ze skóry z zewnątrz:
Obrazek
A tak oryginalny i przerobiony popychacz:
Obrazek
U mnie też jest syk, i nie robię tak często bo właśnie w ten sposób wypluwa oringi na popychaczu i pomiędzy lufą.
Myślę ze osiągnięcie szczelności która opisujesz jest mało możliwa w tym karabinku, chyba żeby posklejać wszystko na stałe. Przyczyną syku jest na 90% oring pomiędzy pompką a lufą. Trzeba by dopasować jakiś super ciasny, który wejdzie na wcisk przy wkładaniu pompki do korpusu i dopeiro mocno go docisnąć tą blaszką od spodu. Jak coś wymyślę to napisze, ewentualnie można spróbować uszczelnić silikonem ale to przy probie z "palcem" nie na wiele się zda.
pozdro
Darson
Posty: 29
Rejestracja: 2011-04-19, 09:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: Darson »

U mnie też jest syk, i nie robię tak często bo właśnie w ten sposób wypluwa oringi na popychaczu i pomiędzy lufą.
Myślę ze osiągnięcie szczelności która opisujesz jest mało możliwa w tym karabinku, chyba żeby posklejać wszystko na stałe. Przyczyną syku jest na 90% oring pomiędzy pompką a lufą. Trzeba by dopasować jakiś super ciasny, który wejdzie na wcisk przy wkładaniu pompki do korpusu i dopeiro mocno go docisnąć tą blaszką od spodu. Jak coś wymyślę to napisze, ewentualnie można spróbować uszczelnić silikonem ale to przy probie z "palcem" nie na wiele się zda.
pozdro
W sumie też zacząłem myśleć, że uszczelnienie tego jest niemożliwe. U mnie z kolei obudowa pompki i lufa nie przepuszcza powietrza tylko właśnie popychacz. Czuję po prostu jak powietrze wieje mi na twarz jak strzelę z zatkaną lufą. Z tym że u mnie chrono pokazało średnio 20 m/s mniej niż u innych więc szukam miejsc które przepuszczają powietrze :/
Sharp Innova 1210 + HW 100T
celpal
Posty: 12
Rejestracja: 2011-06-16, 01:30
Lokalizacja: wiocha

Post autor: celpal »

Na początek spróbuj zmienić oring na popychaczu i zobacz czy pomoże, u mnie oryginalny po dwóch tygodniach od nowości był już poszarpany. Pomijając to że oryginalny popychacz jest za krótki i poza tym nacięcie na oring jest za szerokie. Właśnie tamtędy ucieka powietrze. W originale oring znajduje się dokładnie na łączeniu lufy z korpusem, a powinien być wsunięty w lufę kilka mm dalej.
Darson
Posty: 29
Rejestracja: 2011-04-19, 09:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: Darson »

celpal pisze:Na początek spróbuj zmienić oring na popychaczu i zobacz czy pomoże, u mnie oryginalny po dwóch tygodniach od nowości był już poszarpany. Pomijając to że oryginalny popychacz jest za krótki i poza tym nacięcie na oring jest za szerokie. Właśnie tamtędy ucieka powietrze. W originale oring znajduje się dokładnie na łączeniu lufy z korpusem, a powinien być wsunięty w lufę kilka mm dalej.

Pokażę Ci jak to u mnie wygląda :)

Popychacz ori. Dookoła ma folię termokurczliwą i jest dłuższy od oryginalnego o kilka mm. Jak widać na foto oring nie jest na samym łączeniu lufy ale w lufie. Mój jest trochę za gruby dlatego nie wszedł głębiej ^^. Poza tym poszukując rozwiązania mam teraz w tym rowku 2 oringi, jeden malutki (z zapalniczki i drugi jakieś 3x2 mm). Na chrono od Radecka przy 4 pompkach wychodzi powtarzalnie 7,3j i 163 m/s. Przy cieńszym oringu wychodziło 8,4 j i 175m/s.

Dziś doszedł do mnie zastaw oringów to pokombinuję jeszcze z czymś innym :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sharp Innova 1210 + HW 100T
celpal
Posty: 12
Rejestracja: 2011-06-16, 01:30
Lokalizacja: wiocha

Post autor: celpal »

ale patent :lol:
Poza tym poszukując rozwiązania mam teraz w tym rowku 2 oringi, jeden malutki (z zapalniczki i drugi jakieś 3x2 mm)
Całkiem pomysłowo 8-)
Co mi przychodzi do głowy i rzecz która może w Twoim wypadku ograniczać prędkość wylotową jest sama końcówka popychacza. Jest tam folia termokurczliwa która dodatkowo poszerzyła końcówkę, co za tym idzie zmniejszyła przepustowość powietrza pomiedzy otworem z pompki a śrutem. Ja u siebie w moim przerobionym popychaczu dodatkowo pocieniłem końcówkę aby tą przepustowość zwiększyć. Mógłbyś wykonać prosty patent, uciąć końcówkę ori popychacza, nawiercić ją cienkim wiertłem fi2-3mm, nagwintować i wkręcić cienki pręcik o grubości fi2mm.

Może sam tłok pompki jest już wytarty (u mnie tak było po paru tygodniach użytkowania od nowości) i przepuszcza ciśnienie?
Aha i na 90 % (jeśli jeszcze tego nie rozbierałeś) masz "posharpany" oring na zasobniku, w Indonezji najwyraźniej się z montażem nie pitolą i wciskają na chama.
Ja nie mam chrono i nie mierzyłem jeszcze u siebie prędkości. pozdro
Darson
Posty: 29
Rejestracja: 2011-04-19, 09:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: Darson »

Całkiem pomysłowo 8-)
skupię się jednak na wersji z 1 oringiem ; )
celpal pisze:Co mi przychodzi do głowy i rzecz która może w Twoim wypadku ograniczać prędkość wylotową jest sama końcówka popychacza. Jest tam folia termokurczliwa która dodatkowo poszerzyła końcówkę, co za tym idzie zmniejszyła przepustowość powietrza pomiedzy otworem z pompki a śrutem. Ja u siebie w moim przerobionym popychaczu dodatkowo pocieniłem końcówkę aby tą przepustowość zwiększyć. Mógłbyś wykonać prosty patent, uciąć końcówkę ori popychacza, nawiercić ją cienkim wiertłem fi2-3mm, nagwintować i wkręcić cienki pręcik o grubości fi2mm.
Myślałem i o tym i możesz mieć rację z tą folią. Niby ona wchodzi w kielich śrutu ale faktycznie lepszym rozwiązaniem byłoby coś cieńszego. A z tym gwintowaniem też już myślałem ale muszę najpierw sprawdzić czy mam taki gwintownik :)
celpal pisze:Może sam tłok pompki jest już wytarty (u mnie tak było po paru tygodniach użytkowania od nowości) i przepuszcza ciśnienie?
Tłok ma wyszczerbienia na krawędziach ale na razie uszczelnię cały system raz jeszcze i dopiero (jeśli wyniki będą mizerne) skupię się na nim.
Aha i na 90 % (jeśli jeszcze tego nie rozbierałeś) masz "posharpany" oring na zasobniku, w Indonezji najwyraźniej się z montażem nie pitolą i wciskają na chama.
Ja nie mam chrono i nie mierzyłem jeszcze u siebie prędkości. pozdro
Rozbierałem i wymieniałem na grubszy z uwagą ładując wszystko do środka, także to miejsce jest ok.



Na razie rozebrałem wszystko i biorę się za rzeźbę w zasobniku, tzn dorobienie oringu na zbijaku który uszczelni zasobnik w momencie strzału tak żeby powietrze nie uciekało szczeliną. Kilka stron wcześniej opisywany był patent z lutowaniem monety i nawiercaniem. Ja jeszcze nie wiem jak to u siebie zrobię ale zrobię :D
Sharp Innova 1210 + HW 100T
Darson
Posty: 29
Rejestracja: 2011-04-19, 09:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: Darson »

Welcome back :)


Mam prośbę czy posiadacze Sharpów byliby tak łaskawi żeby napisać tu jakie mają energie/prędkości śrutu przy 3, 4 i 5 pompkach? :)

Będę wdzięczny :)
Sharp Innova 1210 + HW 100T
Terni
Posty: 19
Rejestracja: 2012-09-11, 22:07
Lokalizacja: lubelszczyzna

Post autor: Terni »

indian pisze:Praca spustu z racji jego budowy zależy od cisnienia.Wypolerwanie blaszki i mosiężnej kostki porawiło jego prace,poprostu pracuje gładko ale po 5 pomkach jest już dość twardy a puźniej to już tylko twardszy niestety,po 10 to jest cholernie twardy :/ i trudno coś więcej tam wymysleć.

PS. dzisiaj zrobiłem test szczelności systemu,napompowałem karabinek 10 razy i pozostawiłem na godzinę,po godzinie załadowałem śrut i przestrzeliłem na chrono,Ek była mniejsza o 2 żule :) .
Jestem pełen podziwu. Ja bałem się zrobić więcej niż trzy pompki. I tak z odległości 30m puszka po paprykarzu szczecińskim była przebita dwa razy śrutem gamo 1g. Obecnie zrobiłem próbny strzał najpierw po pięciu, później po siedmiu i następnie po dziewięciu pompnięciach. Dziesięć pompnięć bałem się zrobić, bo miałem wrażenie, że jakaś potworna siła rozrywa moją sharpnelkę. W piętnaście nie wierzę. Kartusz mam po tuningu. Wcześniej po drugim czy trzecim pompnięciu, zawór puszczał. Mogłem pompować do usranej śmierci i nic ciśnienia nie przybywało. Teraz z każdym pompnięciem idzie coraz trudniej. Wiatrówka się rozciąga. Wyszło 221 m/s i 25 J. Śrut Gamo 1g. Pompnięć było 9. Zauważyłem, że wraz ze wzrostem pompnięć, wzrost prędkości i energii pocisku jest coraz mniejszy. Procentowo rzecz jasna. Najpierw wzrost wynosi 117% ( między 1 i 2. pompnięciem). Między 8 a 9 pompnięć wynosi około 3%. Czyli nie opłaca się tłoczyć zbyt dużo powietrza. Kartusz wymaga tuningu. Po tym zabiegu osiągnięcie 170 at przy 9 pompnięciach nie jest problemem. U wylotu lufy ciśnienie przekracza 30 at. PCA jest pod tym względem lepsze od PCP. Mam rozeznanie, bowiem mam wiatrówki wszelkich typów, zarówno sprężynowych z klasycznym i dolnym naciągiem jak i PCA i PCP. PCA uważam za najlepsze. W warunkach surviwalu jest to jedyna nadająca się do użytku wiatrówka. Celność i energia strzału o tym decydują. Oczywiście w kalibrze 5,5 mm, albo 6,35 mm. Kaliber 4,5 mm i 5 mm nadaje się wyłącznie do dziurawienia papieru.
Tomaszu
Posty: 12
Rejestracja: 2012-10-27, 12:55
Lokalizacja: Zachód

Post autor: Tomaszu »

Trzeba by pamiętać że tłok w sharpie też się zużywa, nie ma się co dziwić że ktoś pompuje 10 razy inny 5, a w rezultacie obydwoje mogą osiągnąć to samo ciśnienie bo przecież z racji eksploatacji tłoka trzeba wykonać różną ilość dmuchnięć.
Sprzedam AT44 L&W, cały komplet, informacje PW.
jax2
Posty: 1
Rejestracja: 2014-06-16, 16:50
Lokalizacja: ustka

Post autor: jax2 »

Witam
Zakupiłem owa wiatrówke z 3-4 lata temu nie była duzo uzywana,maksymalnie pompowana była do 5 razy i chyba ze 2 razy tylko,raczej pompuje około 3 razy. Od paru dni dzieje sie cos dziwnego,zawsze wkładałem srut pózniej pompowałem,od paru dni (tylko czasami) za pierwszym pompnięciem wylatuje srut tak jakby spust nie trzymał,teraz pompuje wpierw pózniej wkladam srut ale czasami ma takie jakby puste pompniecie,ale tylko pierwsze za kazdym razem co to moze byc co zaczyna siadac?
Ostatnio zmieniony 2014-06-16, 17:48 przez jax2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...a wiesz, co to interpunkcja?.. i tylko nie próbuj opowiadać czegoś o jakiejś tam dys...to zwykłe niechlujstwo, lenistwo i lekceważenie użytkowników forum...
Ostatnio zmieniony 2014-06-16, 19:13 przez green_thunder, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

MyślężezaczynasiadaćuCiebiepisowniaitaknadzieńdobrydostajeszjednąkreseczkęzapropagowanieniechlujenpolszczyznyjeślisięniepoprawisztodostanieszdrugątrzeciąitd...
guntuning.com
loop
Posty: 3
Rejestracja: 2012-08-17, 11:42
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: loop »

Cześć.

Jak wam się po latach spisuje ta wiatrówka?
Na ile możecie oszacować jej żywotność?
Moja ma przebieg jakieś 500 strzałów i dalej śmiga ładnie.
Ostatnio jej zrobiłem doszczelnienie smary itd.

Tak się prezentuje:
Obrazek
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Moja 1210 bez problemu :) Chociaż ostatnio trochę się zakurzyła :(
Czy mnie się wydaje czy na zdjęciu jest Sharp 1110 :?
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik