Wyniki strzelań na 50 m i więcej

Moderator: Hiszpan63

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Ale mnie się właśnie o dolną tarczę rozchodzi.
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Postaram się zejść między nasypy kolejowe, czyli mam 100m do przejścia :mrgreen: tam nie wieje a jak już to po linii strzału. zobaczę co zrobi na 25, 50 i 75m.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Re: OT, TAK SOBIE.......

Post autor: Filo »

mironTG pisze: Expresy chyba były odwrotnie ale to mało istotne.
Znaczy się pchałeś dupą do przodu ? To sprawdzone ? :shock: :noniemoge:
emeryt997
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 146
Rejestracja: 2016-04-27, 19:59
Lokalizacja: Lublin

Moje dziewicze strzelanie na 50 m i szok

Post autor: emeryt997 »

Dzisiaj po raz pierwszy od kiedy posiadam AA (2 miesiące) była piękna bezwietrzna pogoda. Postanowiłem popróbować na dalej niż 25m. Poprzednie próby dawały wynik tylko do puszki bo zawsze wiało i nie było sensu marnować tarczek. Strzeliłem na początek na 35m, 10 strzałów, wiatrówka AA S400f pudełkowa z oryginalnym tłumikiem, lupka Leapers 6-24x50 AO ustawiona na x 12. Na początek zerowanie:
Obrazek
10 x exact 4,52

Zachęcony wynikami postanowiłem spróbować na 35 m a potem 50 m. (mierzone)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dowiadywałem się o koszty założenia regulatora i innych czarów ale na razie nie ma finansów, po tym strzelaniu nie wiem czy warto wydawać kasę? Owszem jestem z siebie dumny a jeszcze bardziej z mojego AA prosto z pudełka. Zaznaczam, że to mój prawdziwy debiut na tym dystansie. Po pierwszych 5-ciu strzałach byłem wręcz zdziwiony i podszedłem do tarczy czy aby lupka nie kłamie. Zrobiłem zdjęcie tylko kiepsko wyszło bo trzęsły się ręce. Jak wróciłem do stolika (strzelałem siedząc z podpórką wędkarską pod lufę) to nie mogłem utrzymać krzyża na celu i jeden strzał to ewidentnie moja wina nie śrutu i karabinka.


Obrazek
Jestem ciekaw jaki jest efektywny zasięg mojego AA. Po strzelaniu do tarczek strzeliłem do kapsli. 3 szt. dostały bez problemu i zostały przebite pomimo, że wisiały luźno na patyczkach.

Obrazek
Wiem, wiem rozpisałem się ale nie wierzyłem, że po 3 - 4 miesiącach strzelania zaczynając od B-3 z dolnym naciągiem poprzez Crosman vantage NP, QB 78 5,5 mm potem przerobione na pcp, Air Master Puncher 5,5 mm (miałem 1 dzień i oddałem) dojdę do AA i będę miał taką frajdę. :P :lol: Serdecznie wszystkich pozdrawiam. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2016-06-28, 21:46 przez emeryt997, łącznie zmieniany 1 raz.
LGU + Vortex, LGV + vortex, Crosman Vantage + Leapers, AA S510 + vortex, Rotex RM8 royale + Kandar 4-16x50
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Pozdrawiaj chłopeczku, pozdrawiaj i strzelaj dalej. Dobry kurs obrałeś. I ja pozdrawiam :mrgreen:
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
emeryt997
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 146
Rejestracja: 2016-04-27, 19:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: emeryt997 »

Swoją drogą jak pięknie ominięty środek na 35 m. ;)
LGU + Vortex, LGV + vortex, Crosman Vantage + Leapers, AA S510 + vortex, Rotex RM8 royale + Kandar 4-16x50
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Po długiej przerwie, około ośmioletniej, trafiła się okazja postrzelać z broni palnej. W ramach ZSW strzelałem "tak se", zajęcia zaliczone, ale pochwałki wzrokowej nie było. W sobotę strzeliłem dwie serie po 5 strzałów z kbk akm z 50 metrów, postawa leżąca bez podpórki. W pierwszej ustrzeliłem 48, w drugiej 49 punktów, gdzie 3 strzały weszły w sam środek tarczy tworząc piękną koniczynkę, czwarta dyszka ze 3 centymetry niżej, a jedyna 9 to pierwszy strzał w serii, którego wyniku domyślałem się chwilę po oddaniu strzału. Po prostu wiedziałem, że strzeliłem za nisko.
Wiatrówki i palna to to zupełnie inne strzelanie, a jednak jestem pewny, że to właśnie dzięki wiatrówkom moje wyniki w strzelaniu z broni palnej znacząco się poprawiły, także dzięki uwagom i wskazówkom kolegów Swawolnych. Zgrywanie przyrządów celowniczych, ściąganie języka spustowego czy, że tak powiem, ogólna świadomość strzału, to sprawy, które można wypracować strzelając chociażby z Iża 38 na dystansie 10 m. Jeszcze sporo nauki przede mną, a jednak efekty zauważam i bardzo się z nich cieszę.

Edytka. 06.05.17
Dzisiaj strzelałem 5 seryjek po 10 strzałów, .22lr, jakiś aluminiowy Walther z diopkiem Hammerli, 50 metrów, leżąca z podpórką. Najlepsza tarcza poniżej, 40 strzałów to chyba maksimum dla mnie na ten moment. 5 tarczka durszlak, nie umiałem ustawić ostrości. Do tego zaczął padać deszcz. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Długo już tu nikt nie pisał/chwalił się 8-)

Ja ostatnio miałem okazję strzelić z klasyka/legendy TOZ-a 35 czyli konstrukcji do konkurencji pistolet dowolny.
Pistolet klubowy, poklejony na inną dłoń, trochę trzeba pokombinować żeby wcisnąć się w rękojeść.
Spust na przysłowiowe pierdnięcie komara.

W tarczy oprócz moich przestrzelin trochę sieczki ze strzelby i jakaś zabłąkana breneka w lewym dolnym rogu.



Obrazek Obrazek Obrazek

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Januszpelle
Posty: 157
Rejestracja: 2012-09-13, 20:39
Lokalizacja: Zalesie

Re: Wyniki strzelań na 50 m i więcej

Post autor: Januszpelle »

Co jakiś czas lubię sobie strzelić stojaczki na 50m, ale w tym przypadku swój rekord poprawiłem w ciągu dwóch dni, aż o 11 pkt z 74 na 85 :)

Obrazek Obrazek
AA FTP 900 + Big Nikko i pistolet Steyr LP-10 + Simmons 4x32