Tippmann PG-7 do samoobrony

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

krzysiekkowalsk
Posty: 2
Rejestracja: 2016-11-19, 19:17
Lokalizacja: wrocław

Tippmann PG-7 do samoobrony

Post autor: krzysiekkowalsk »

Cześć
Na wstępie chciałbym powiedzieć że nie mam nic wspólnego z paintballem i nigdy nie miałem w ręku żadnego markera paintballowego ,a zaglądnąłem na forum bo chciałbym kupić taki o to Pistolet CO2-Tippmann PG-7 RAM .68 http://allegro.pl/pistolet-co2-tippmann ... i_c=222511
Przeznaczenie-do samoobrony(a być może jak bym połknął bakcyla to do gier paintballowych),ale niestety nie wiem co to jest za sprzęt ?Czy jest na tyle silny żeby zatrzymać ewentualnego napastnika ? i wogule czy jest to warte kupna ?A może jest jakaś lepsza alternatywa w podobnej cenie ?Chciałbym Was prosić o pomoc w rozwianiu moich wątpliwości.Za pomoc z góry serdecznie dziękuję.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Postaw się w sytuacji ewentualnego napastnika, który *chce* Ci zrobić kuku. Gostek wyjmuje jakiś crap, i strzela na korpus kulką. Następuje wzrost determinacji, i nie masz 1) portfela 2) zębów 3) markera.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

krzysiekkowalsk pisze:a być może jak bym połknął bakcyla to do gier paintballowych
Nawet do tego się nie nadaje !!!
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Timmy83
Posty: 30
Rejestracja: 2016-08-09, 23:44
Lokalizacja: Pierwoszyno

Post autor: Timmy83 »

W tej sytuacji zastanowiłbym się nad czymś takim: http://www.sztucer.pl/i2720_rewolwer_hu ... o_rac.html
Nie jest to potęga, ale kiedyś testowałem osobiście i o dziwo taka kulka napędzana małym kapiszonem przebija z 7 warstw grubego kartonu (ze skrzynek od owoców z biedry). Znaczy 6 takich raczej zniechęci, niż zachęci do eskalacji konfliktu. Podejrzewam, że gdyby rozwiercić bęben na longi miałbyś już jakiś substytut broni palnej, potrafiącej więcej niż nabić siniaka. Co ważne na pewno łatwiejszej do przeładowania niż czarnoprochowiec, tylko pozostaje problem legalności ingerencji w takiego hukowca, a raczej nielegalności takiego działania. Do samoobrony na pewno lepsza pałka/gaz :)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

krzysiekkowalsk pisze:Czy jest na tyle silny żeby zatrzymać ewentualnego napastnika
Głupi pomysł , zapomnij o tym
krzysiekkowalsk pisze:a być może jak bym połknął bakcyla to do gier paintballowych
Do tego też się nie nadaje , za duże koszty w użytkowaniu , z jednej 12-sto gramowej butli tylko osiem strzałów !!
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Timmy83 pisze:...gdyby rozwiercić bęben na longi miałbyś już jakiś substytut broni palnej, potrafiącej więcej niż nabić siniaka.
...albo nie miał dłoni po kilku strzałach. :-?

Pomysł do dupy. :yyy:

Każda taka ingerencja, jak rozwiercanie, powoduje osłabienie konstrukcji, która w pistolecie za 400 zł raczej nie jest ze stali, a z gównolitu. Jeśli dodamy do tego zwiększony ładunek to nieszczęście gotowe.

Poza tym, jeśli dobrze pamiętam, floberty traktowane są w Polsce jako broń na pozwolenie.

Moim zdaniem, urządzenia RAM .68 (takie jak tippmann, o którego pyta krzysiekkowalsk), mogą nadawać się do samoobrony, jeśli zostaną załadowane kulami z ładunkiem pieprzowym. Tylko, że faktycznie, koszt zarówno kulek jak i naboju CO2 powoduje, że prościej (przenoszenie) i taniej (koszt ćwiczeń) kupić gaz w pojemniczku.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Ja tam jestem za dobrym charakterem w nogach. Ty wyciągasz jakąś namiastkę broni z kulkami pieprzowymi a gostek łapie z kabury Glocka lub inne indywiduum które robi fajne otworki w klacie. Ktoś kto atakuje może być posiadaczem nielegalnego sprzętu miotającego pociski, Tobie za posiadanie przerobionego i ewentualne uszkodzenie napastnika grozi kilka lat wychodzenia na spacerki pod opieką służb mundurowych. Tak że wniosek prosty, mocne nogi, mocne ręce ewentualnie siła perswazji w postaci "co mam pod ręką".
Ostatnio zmieniony 2016-11-20, 10:54 przez mironTG, łącznie zmieniany 1 raz.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WXFg6NIkzJ0[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=X2k7sPc9dXA[/youtube]
A kolesie są cienko ubrani i nie naładowani adrenaliną, ani chęcią zrobienia komuś krzywdy.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

witeg pisze:kolesie są cienko ubrani i nie naładowani adrenaliną,
... do tego nie są w ruchu , Ty nie jesteś w ruchu , nic nie wieje i słaba wilgotność . To sprzęt do testów i uzytku w pomieszczeniach zamkniętych.
krzysiekkowalsk pisze:Przeznaczenie-do samoobrony
... jak cały metalowy i do tego dociążony tak do 1,5-2 kg , to jako krótki młotek się nada .... ale tylko raz ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Hiszpan63 pisze:
... jak cały metalowy i do tego dociążony tak do 1,5-2 kg , to jako krótki młotek się nada .... ale tylko raz ... :P
:noniemoge:
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

...i jeszcze parę razy do otwierania piwa...potem się rozpadnie i nawet papiaka nie przybijesz... :chgw:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Timmy83
Posty: 30
Rejestracja: 2016-08-09, 23:44
Lokalizacja: Pierwoszyno

Post autor: Timmy83 »

Ślubek pisze:...albo nie miał dłoni po kilku strzałach.

Pomysł do dupy.
Masz rację Panie Kolego, osłabienie konstrukcji przy jednoczesnym zastosowaniu silniejszej amunicji mogłoby się bardzo źle skończyć w gównolitowym pistoleciku. Jedno co stwierdziłem, to że akurat w shotgumie to byłoby relatywnie proste, bo ślepaki ładuje się do bębna w jednej linii z gumową kulką. W konkurencji np. Zoraki materiały są lepsze, dostępna nawet nierdzewka, za to kapiszony nie są osiowo z komorami na kulki i tu może być piesek pogrzeban. Jasne, że każda taka przeróbka to potencjalne przestępstwo i nikogo do tego nie zachęcam - sam również nie próbuję. Ciekaw jestem po prostu, jaką energią dysponowałaby kulka gumowa 9mm wystrzelona z tzw. longa :) Już przy krótkim ładunku widziałem filmiki z natychmiastowymi siniakami średnicy jakiś 8 cm u gościa ubranego w zimowe ciuchy, więc long mógłby zapewnić penetrację.