Nowy karabinek .

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

jacentus pisze: W życiu coś zawsze jest kosztem czegoś. Cena nie idzie nigdy w parze z jakością
Pamiętam czasy początków sprzedaży japońskich samochodów w Europie . Europejscy producenci twierdzili podobnie :D . Nie twierdzę , że AirMaster to podobny przykład zawojowania rynku , ale czasem zmniejszenie marży , przy przyzwoitej jakości może może dać efekt CCC .
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

green_thunder pisze:...tak, tak, ale to jest rozpaczliwy ersatz właśnie dla niebogatych, którzy będą musieli do sztuki dołożyć min. 700 zł, żeby to działało, przy tym zanudzać będą całe fora pytaniami, jak to zrobić...zrobić - nie kupować i tyle... [url=http://images67.fotosik.pl/980/e792bab3489051fa.jpg]Obrazek[/URL]
Robert - powiem uczciwie, że ta sztuka, niezależnie od tego, że kebab, i tak bardziej przypomina cuś anglikańskiego....w porównaniu do całej rodzinki AT/BT/Gallatian.... :P
Zwłaszcza tego ostatniego bije na głowę, zwłaszcza ceną. :roll:
Jeśli ktoś chce zaryzykować, a nie potrafi się pobawić, lub nie posiada warsztatu - zawsze może wysłać toto do dagi40 i go "odbisurmanić" za ok. 200 zł, żeby postrzelać z magazynkiem. Droższe przeróbki będą jednak już nieopłacalne.
To moja osobista opinia. ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Odświeżam temat pytaniem , czy ktoś już przepuścił przez jego lufę nieco śrutu ? Miałbym kilka konkretnych pytań .
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Z braku opinii z naszego Forum zamieszczam opinię z obcego .


Re: AirMaster Puncher opinie

Postprzez adriano » 1 lip 2015, o 06:23
No i juz mam. Tak na szybko to nie ma się do czego przyczepic. Wszystko chodzi płynnie lekko i przyjemnie. Brak jakiś niedorobek. Przez Chrono strzelilem jakieś 40 razy od 200 bar i nie zauwazylem jeszcze gorki. Wachania w prędkości do jakiś 3,5 m/s. Karabinek delikatnie ponad limit bo na jsb 0.547 grama wszystkie strzaly kolo 18 koni przy energii ustawionej na max. Korony lufy brak tak wiec jak to w Turku do zrobienia. Zajebiscie wyważony. Jak będę mial czas żeby się nim zająć to napisze cos więcej. A i jeszcze jedna fajna rzecz bo nic poza szybką magazynka nie jest zrobione z plastiku i karabin ma monoblok :-)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Hmmmm....czemu jakoś to mnie nie dziwi??? Zwłaszcza biorąc pod uwagę mój poprzedni wpis. ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ale co ma Cię dziwić ??? .. to nie opinia , tylko wrażenia jednego posiadacza , jednego egzemplarza . Jak będzie stu właścicieli i użytkowników , to będzie jakaś opinia :idea:
Filo pisze:Tak na szybko to nie ma się do czego przyczepic
... jasne ;) ... strzela (jak każdy ) wszystko działa płynnie ( w tym egzemplarzu jeszcze )
Filo pisze: Wachania w prędkości do jakiś 3,5 m/s.
... jak Steyr :mrgreen: :mrgreen:
Filo pisze: Korony lufy brak
... więc i port ładaowania też skopany ...

... i w ten sposób dojedziemy dokładnie w to samo miejsce , gdzie należy poprawić wszystko , jak w każdym turku ... :P


... i to jest moja opinia o tym produkcie , na podstawie jednego stwierdzenia ... :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Przemku , wyszło na to , że to moja opinia , co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością . Opinia jednego użytkownika , oczywiście niczego nie przesądza . Ja bym na podstawie jednej opinii , pozytywnej zresztą , takich radykalnych i negatywnych stwierdzeń o nowym produkcie nie formułował . Przytoczyłem tę opinię , bo tylko jedną taką napotkałem . Po za tym , sam twierdziłeś , że nie ma produktu którego nie można poprawić , czego przejawem jest Slavie Ultra i Hatsany Ultra . Podobno dobre karabinki . Jakość AirMastera w cenie 1500 zł , może pozytywnie wykraczać po za nasze wyobrażenia , podczas gdy ta sama jakość w markowym karabinku za 3500 będzie musiała być poddana krytyce .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Filo pisze: Slavie Ultra i Hatsany Ultra . Podobno dobre karabinki
... dokładnie :idea:
Filo pisze: Jakość AirMastera w cenie 1500 zł ,
... jest dokładnie taka jak ją przedstawiłem . Natomiast po usunięciu wszystkich niedoróbek , może to być całkiem sympatyczny produkt :D ... i oby , bo potrzeba czegoś świeżego , w miarę dostępnego , o czym będą pojawiać się elaboraty przez kilka kolejnych lat ... :P ... ożywiając pozytywnie fora .

Przemku , wyszło na to , że to moja opinia , co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością
... faktycznie nie cytowałeś , tylko napisałeś , że to cytat . Kopiując zaznaczyło , że to Ty. Spoko ... nie chodzi o to kto , tylko , że to jeden jedyny opis wrażeń dotyczący jednego egzemplarza .

... pożywiom ... uwidzim ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Hiszpan63 pisze:...po usunięciu wszystkich niedoróbek , może to być całkiem sympatyczny produkt :D ... i oby , bo potrzeba czegoś świeżego , w miarę dostępnego , o czym będą pojawiać się elaboraty przez kilka kolejnych lat ... :P ... ożywiając pozytywnie fora .
Znakomicie się zgadzamy w tym punkcie :mrgreen: .
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Hiszpan63 pisze: po usunięciu wszystkich niedoróbek , może to być całkiem sympatyczny produkt ... i oby
Oby poprawki pomogły :mrgreen: jestem "szczęśliwym" posiadaczem tego kebaba .
Wszystko co wcześniej koledzy wywróżyli jest prawdą.
Zacznę od zalet a raczej jednej :cena koszt 1500 PLN , może jeszcze to że dobrze leży.
Wady ...hm pewnie wykończenie , sam sprzęt solidny ale Turcy jak to u nich wszystko robią na odp...l :
-lufa przód tył do poprawki
-energia jest albo ponad 17 albo ponizej 10 J .
-brzęczenie
-i najważniejsze magazynki nie działające
Mimo tego jak dla mnie; jeśli wsadzę w niego jakieś 300 PLN na poprawki (sam jestem noga :shock: )
dołożę jakieś 180 na magazynek nowego typu ( ciężko dostać :( ) to otrzymam karabinek na miarę moich potrzeb w cenie do przełknięcia.

Jeszcze tylko tłumik i wkładka jednostrzałowa i jest miodzio.
Na te chwilę trochę "teorii " bo karabinek leży w tuningu a magi w serwisie czekają na wymianę.

ps
Przed poprawkami tego sprzętu nie da sie w ogóle używać u mnie miał 10 J i strzelał ....dziwnie :mrgreen: 5-6 strzałow w punkt 3-4 gdzieś obok i tak w koło :gwizdze:
Widziałem ładne tarczki i rozmawiałem z kolegami którzy mają w miarę fajne wyniki ...czyli da się ...tylko większość z nich ma FAC :roll:Obrazek
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Wreszcie mój Puncher jest w domu po zabiegach poprawkowych zbiegło to sie z dostawą nowych magów więc szczęście pełne ...no jeszcze jutro bipod :lol:
Czas na krótkie podsumowanie :
-magazynki:
nowy typ opisany i sfilmowany przez kolegę p89 na innym forum , moje takie spostrzeżenie ze starego typu czarne wyglądają solidniej i lepiej mi sie ładowało , w nowym typie nie każdy śrut wchodzi luźno , nowy typ plastik sa lekkie ale pewniej siedzą w porcie , stare łatwo lekkim dotykiem potrafiły wypaść, no i najważniejsze nowe indeksują fantastycznie .
-poprawki :
można je zrobić samemu , ale jak ktoś tak jak ja nie ma czym gdzie i brak zdolności lepiej oddać fachowcowi tu czy tam mój karabinek był w serwisiewiatrowym.pl i tam :
-lufa korona i port ładowania
-polerowanie zadziorów ,mycie ,smarowanie
-wymiana sprężyny spustu polerowanie jego elementów i kasowanie lezów
-kasowanie luzów dźwigni ładowania
-polerowanie zaworu strzałowego i zmian średnicy trasferportu
-nowa sprężyna zbijak
-dorobienie wkładek depingera
To z certyfikatu który otrzymałem i rozmów z fachowcami , pare groszy to kosztowało ale po oddaniu kilkudziesięciu strzałów jestem więcej niż zadowolony :mrgreen: , pogoda nie rozpieszcza ale na 20 m na bardzo szybko z krzywej podpórki wyszła jedna dziurka( szersza ale jedna ;-) )
Taki wynik z poprawionych HW97 czy HW50 trudno mi było osiągnąć .
Oczywiście jeszcze zamontowałem tłumik i czekam na bipod aby być spełniony 8-)
Reasumując wydają ostatnio za karabinek 1000 PLN , dopłacając za gadżety i serwis miescimy się w budżecie sporo poniżej 2000 PLN , otrzymujemy naprawdę wdzięczny sprzęt do zabawy i dalszego tuningu
A zapomniałem ktoś komu przypadnie bardzo do serca Puncher może pokusić sie o wymianę lufy na LW z czokiem ale tu.....700 PLN....bardzo trzeba go polubić :-)--
Mnie osobiście sprzęt pasuje , po tych wszystkich zabiegach nie żałuję zakupu , a to ze trzeba coś poprawić to wiedziałem przed zakupem .
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Mój Kebab Punczuś :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Punczuś wygląda seksownie :D .
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Ja sobie zdaję sprawę że to nie jest HW czy AA albo inny cud, z góry wiedziałem co kupuję co muszę i za ile :mrgreen:
Dla mnie jest więcej niż seksowny ;) , na ile więcej? Czas pokaże
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Obrazek

Tak na szybko bo zimno i wilgotnie ,wystrzelane po magu na 15 m , z podpórka bipod ,lupka PP x6 (coś po wymianie bardzo cienki obraz ) .
Śrut Exact 4,50 i KTK grzybek , powietrze 120 .