Geco Diabolo 4,5 mm glatt

Moderator: Hiszpan63

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Geco Diabolo 4,5 mm glatt

Post autor: Rlyeh »

Zawiedziony jakością H&N moletowanego postanowiłem kupić H&N, tyle że Logo. Kosztował za mojej poprzedniej wizyty 10 PLN. Teraz 12. Exact 30.
Kiedy już wyszedłem z szoku, zauważyłem takie coś:

Obrazek

Wyczytałem gdzieś, że śrut jest dobry, sprzedawca również pochlebnie się wyraził, no to zamieniając środki płatnicze w wysokości 15 PLN na towar wszedłem w jego posiadanie.

Geco, jak również RWS, to brandy firmy Dynamit Nobel. Wszystko zjeżdza z jednej linii i jest pakowane względem przeznaczenia i przewidywanej ceny. Oczywiście nie mówię że takie R10 to to samo co Geco Diabolo Dynamit Nobel - bo nie miałem okazji porównać.

Obrazek

Obrazek

Śrut całkiem ładny. Charakterystyczna linia "falbanek" przy spódniczce - najprawdopodobniej zapewnia to większą powierzchnię styczną z przewodem lufy, lepsze uszczelnianie, lepszą lotność. Porównałem niedolotka Geco z H&N zielonym, i efektów tego designu nie zauważyłem, natomiast wydaje mi się, że główka śrutu ma w przypadku Geco nieco większą średnicę - gwint był bardziej zaznaczony. Ponadto H&N jest nieco dłuższy.

Obrazek

Śrut jest twardy, sprawia wrażenie bardzo lekko naoliwionego, i śmierdzi zamkiem kbksu. Dziwne skojarzenie. Wykonanie, jak widać wyżej, całkiem w porządku, w każdym razie parę klas wyżej niż H&N molet. Są powody do mruczenia, ciekawe tylko czy wiatrówka będzie myślała o tym śrucie to samo co jej właściciel. Jadymy.

Rozgrzewka - założenie kapsułki z CO2, jeden strzał w powietrze, reszta w tarczę testową. Nawet nie starałem się zerować lunety.

(6 + 2)
Obrazek

Następnie odczekałem jakieś dziesięć minut. I tarcza na skupienie.

(5)
Obrazek

- 9,5 m,
- Geco Diabolo Dynamit Nobel 4,5 mm,
- pięć strzałów (okolice dziesiątki),
- powiększenie 3x

Strzały w kierunku środka tarczy oddawane były co 90 sekund, po dłuższym odstępie czasu od pierwszej serii (10 minut).


Słabo, oj słabo. Ale i tak lepiej niż H&N molet. W międzyczasie pierdykłem lufą o glebę...
Pomyślałem, że może kiepski dzień mam albo w Urugwaju pada. No to sobie z ojcem trochę (9) postrzelaliśmy dla rozluźnienia. Dziwił się, że nie trafia, ciekawe czemu tak było ;) Następnie kolejne serie na skupienie, warunki jw.:

(5)
Obrazek

(5)
Obrazek

I już wkurzony, resztką kapsułki

(10)
Obrazek

Reszta kapsułki okazała się być nieco większa, więc zmasakrowałem jeszcze jedną (9) tarczę.

Śrut lata u mnie słabo. Postanowiłem jednak następnego dnia machnąć jeszcze jedną tarczę na skupienie. Tym razem po zainstalowaniu kapsułki jeden strzał w powietrze, i pięć w tarczę, bez żadnego certolenia się w mierzenie czasu i stabilizowanie temperatury kartusza (przy okazji - pierwszego dnia i drugiego zmierzyłem temepraturę podczas strzelania - 20 st. C.).

Obrazek


Pierwsza paczka nie lata, czy będzie druga - wątpię. Oddałem ponad pięćdziesiąt strzałów, i jest tak samo.

Jednak rzeczą która odróżnia Geco od badziewnego H&N molet jest wykonanie. Geco ma wszelkie zadatki na to, by być śrutem treningowym - wykonanie jest po prostu dobre, zaś H&N molet sprawia wrażenie ołowiu na przemiał.
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Może nie na temat, ale ostatnio strzelam z Logo Sport i wydaje się śrutem niezłym. Niestety Geco w Trójmieście nie uświadczysz.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

No właśnie też spróbuję Logo jak Nobla skończę, oglądałem w sklepie i wyglądał przyzwoicie, molet delikatniejszy niż w H&N, to ma szanse dobrze latać.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Nie myślałeś, żeby spróbować jakiegoś cięższego śrutu.
Zarówno Geco jak i H&N to lekkie twarde śruty, skoro takie z Qbka nie latają, to spróbuj na opak.
tu link do starego tematu o Geco:
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=373
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Mam H&N Barracudę, ale to od skrajności w skrajność. Jutro postaram się machnąć tarczę to zobaczysz... to zobaczysz.
W QB vanilla podstawowym problemem jest jej pałer. Jet to stosunkowo niskoenergetyczna wiatrówka. Zastanawiam się, czy jej nie przerobić na 7,5, czy może pójść w drugą mańkę.

edit:

Machnąłem dziś na szybko tarczę posiadanym śrutem:

Obrazek

Niestety wybrałem jakąś lewą tekture na podkładkę, bo w paru przypadkach selektywności specjalnej nie ma. W każdej tarczy jest po pięć strzałów, Simmons 2,5 x 20. W rankingu byłoby tak:

H&N zielony (gładki)
H&N Barracuda
Geco Dynamit Nobel
H&N molet

W sumie pierwszy raz strzelałem Barracudą na skupienie, uważałem wcześniej że jest to bezsensowne, bo opad byłby interesujący - jest to było nie było ciężki śrut. Wcześniej zrobiłem podobną tarczę Hatsanem. Wrzucam bardziej jako ciekawostkę, optyka Zomz 4x,

Obrazek

ponieważ jakoś nie mogłem się wstrzelać, karabin coś ostatnio kopie, może się odzwyczaiłem od sprężyny po prostu. Tu ranking wyglądałby tak:

H&N zielony (gładki)
H&N Barracuda
Geco Dynamit Nobel
H&N molet

Ciekawostka związana z Barracudą jest taka, że, jak widać, śruciny Hatsanem lądowały nieco niżej i nieco w prawo. Hatsan słaby nie jest, więc skoro położenie przestrzelin jest takie właśnie, to strzelając z QB powinienem raczej metr niżej coś podłożyć. Jak widać na pierwszej tarczy, pomyliłem się, i nie było tak źle.
Mareczek55
Posty: 68
Rejestracja: 2008-06-01, 15:32
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mareczek55 »

Taki śrut dostałem z karabinkiem HW 30 od AKhobby. Bardzo przyzwoity. Tylko, o ile pamiętam, był półokrągły. Ale pudełko takie same. A teraz zamówiłem w VMAX2 śrut RWS SPORT GECO 4,5mm (12.90zł - czekam na dostawę).
AA TX200 Mk3, HW30, Łucznik 87, CP 88, Łucznik 1970, C 1077
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

może nie lubi mocnych wiatrówek, u mnie w HW40 lata miodzio a w HW50 koszmarnie...