PP 3-12x42AO na gamo whisper

Moderator: Hiszpan63

emeryt997
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 146
Rejestracja: 2016-04-27, 19:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: emeryt997 »

Po wielu dość dobrych opiniach które czytałem poszukując lupki nie mogłem nigdzie dostać PP bo ponoć cena a jakość w porządku. Nie znalazłem więc zakupiłem jedną, potem drugą, trzecią a wszystko do 150, 200, 250 zł. Każda następna była odrobinę lepsza. W końcu kupiłem Leapersa UTG 3-9x32 TF2+ AO i byłem bardzo zadowolony do kiedy gdy kupiłem Leapersa 5TH Gen 6-24x50 AO i byłem jeszcze bardziej zadowolony. Przeczytałem w tym wątku, że pojawiły się PP więc szybciutko zakupiłem 4-12x42 AO bo chciałem coś pośredniego w powiększeniu. Przyszła, zamontowałem, bez problemu wyzerowałem, AO działa dość płynnie i pokazuje faktyczną odległość przy ostrzeniu. Wygląda ładnie ale....... :-? Ostrzenie do x 9 bez większych uwag lecz więcej to widoczność tylko w centrum a boki mocno zniekształcone. Nie ma mleka ale ostrość powyżej x 9 nie nadaje się do tarczy powyżej 20 - 30 m. Tak więc cena adekwatna do jakości, do rekreacji np. kapsle wystarczy ale tarcza to nie to. Niestety potwierdza się, że tanie mięso psy jedzą. Wiem, że leapers nie jest mistrzostwem świata (patrzyłem przez lepsze w sklepie) ale wiem, że to minimum w tej cenie i z tymi parametrami: dokładne AO, rewelacyjne regulacje wieżyczek, więcej niż przyzwoite szkła, dobra jakość wykonania, wytrzymałość itp. Marzy mi się jakiś DOT ale ta cena. Miałem w podobnej cenie Center Point i nie jest zła ale ..., Hawk bardzo mi leżał i jakość szkieł i krzyża lepsza od Leapersa - niestety rozleciał się. Za 500 zł to bym chciał szkła Hawka, wieże Leapersa, krzyż Hawka, AO Leapersa itp. :P Konkludując wygrywa Leapers bo wygrywają możliwości ustawień wieżyczek. PP jutro wraca do sklepu a zamawiam Leapers UTG 4-16x50 AO :D
LGU + Vortex, LGV + vortex, Crosman Vantage + Leapers, AA S510 + vortex, Rotex RM8 royale + Kandar 4-16x50
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...dlaczego 50 a nie 32 ?..
emeryt997
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 146
Rejestracja: 2016-04-27, 19:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: emeryt997 »

Pomyłka, 4-16x40. 32 nie widziałem o powiększeniu ponad x9.
LGU + Vortex, LGV + vortex, Crosman Vantage + Leapers, AA S510 + vortex, Rotex RM8 royale + Kandar 4-16x50
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Podepnę się pod temat. Na podlimitowego Crosmana Vantage Ultra założyłem wspomnianą lupkę PP 3-9x40AO, na montażu jednoczęściowym średnim PP. Chciałbym do tego zestawu nabyć montaż SM. Wystarczy ten osiowy E59, czy lepiej będzie zainwestować w Sportmatch T03C lub T04C z kołkiem stopującym? A może pójść jeszcze krok dalej i kupić montaż jednoczęściowy średni Sportsmatch OP10C, przeznaczony na "mocne wiatrówki sprężynowe - dla lekkich celowników"? Proszę o poradę, dziękuję, pozdrawiam. :)
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Uwierz , że wystarczy SM E59 . Natomiast jak chcesz święty spokój ducha swego , to kup jednoczęściowy ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Hiszpan63 pisze:Uwierz , że wystarczy SM E59 . Natomiast jak chcesz święty spokój ducha swego , to kup jednoczęściowy ... :P
Zgłoszę się z ofertą zakupową w powyższej sprawie. Dziękuję, pozdrawiam. :mrgreen:
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.