problem z umarex sa9

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

A od kiedy to w pistoletach na co2 blowback służy do przeładowania? :)
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

A niby co robi ? Bbeska sama się wprowadza do portu ładowania siła grawitacji odwróconej ?
Cyt."Każde ściągnięcie spustu powoduje odrzut zamka do tyłu (blow back), który napina kurek, a ruch powrotny do przodu wprowadza kulkę do lufy, skąd z prędkością 295 fps zostanie ona wystrzelona po ściągnięciu języka spustowego. W sytuacji, w której w magazynku nie ma kulek, zamek pozostaje w tylnym położeniu. Jego zwolnienie możliwe jest po ściągnięciu dźwigni zrzutu zamka."
Przeładowanie -ponowne wprowadzenie "pocisku" do portu ładowania.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

radzix pisze:A od kiedy to w pistoletach na co2 blowback służy do przeładowania?
... od momentu w którym wymyślono blow-back ... reszta dokładnie tak , jak napisał i cytował Michał .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

Nie jestem przekonany czy macie rację, zobaczcie jak zamek luźno lata w replikach , przy każdorazowym odciągnięciem zamka teoretycznie kulka powinna trafiać do lufy, a tak się nie dzieje, analogicznie mam mniej gazu, nie ma siły rzucić zamkiem, a kulki trafiają do lufy. Nie porównujmy broni palnej do zabawek na co2 :)
BB popychana jest sprężyną z magazynka.
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

radzix pisze:Nie porównujmy broni palnej do zabawek na co2
A kto porównuje ?
radzix pisze: przy każdorazowym odciągnięciem zamka teoretycznie kulka powinna trafiać do lufy
I tak się dzieje ! oczywiście gdy tylko magazynek jest pełny.
radzix pisze:BB popychana jest sprężyną z magazynka.
Sprężyna w magazynku tylko wypycha je ku górze gdzie są blokowane,inaczej wszystkie jak jedna wylatałaby... następnie poprzez odciągnięcie zamka kulka jest "pobierana" do portu ładowania/lufy pojedynczo (w przypadku o którym piszesz zamiast strzału pojedynczego miałbyś Pepeszę),i tak każdorazowo aż do ostatniej kulki w magazynku.
Zadaj sobie pytanie dlaczego zamek zostaje w tylnym położeniu gdy magazynek jest pusty.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
claris1994
Posty: 10
Rejestracja: 2016-05-12, 19:49
Lokalizacja: wrocław, obecnie wwa

Post autor: claris1994 »

po zlapaniu wszystkich czesci ruchomych itp dalej slychac jakby sprezynke po ruszaniu na boki umarexem. czekam jeszcze radzix na towja opinie jak tam twoj czy jest tak samo.
jak nie to wpadne jutro do menua i poprosze o wymiane.

a co do blow backa to po zaladowaniu magazynka nie powinno sie odciągnąc zamka przed 1 strzałem? pan w sklepie tłumaczył mi ze trzeba bo poleci sam gaz a tymczasem to przeladowanie nic nie daje , nic sie nie dzieje , nic nie przeladowuje , pusty walniecie metalem jakby nie bylo magazynka.
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

U mnie też, widać tak musi być, odciąganie zamka działa w pistoletach single action gdzie ruch zamka napina kurek, tu nie ma sensu, dlatego masz taką drogę spustu.
Obstawiam że stuka ta duża sprężynka po zdjęciu zamka ją widać, nic czym należało by się martwić.
https://www.youtube.com/watch?v=NEK7diuxo7M
https://www.youtube.com/watch?v=tyIGt8weWF0

Michał wiem jak to działa, po prostu nie uważam że odpowiada za to blowback, jak to działa w wiatrówkach bez ruchomego zamka?
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
claris1994
Posty: 10
Rejestracja: 2016-05-12, 19:49
Lokalizacja: wrocław, obecnie wwa

Post autor: claris1994 »

wymieniłem pistolet na drugi i w sumie nie żałuje , mimo że też cos tam slychac, być może już tak musi być w tym modelu to nowy pistolet wydaje się mocniejszy. nie wiem czy to nie efekt plecabo ale 3 strzały rozerwaly puche po piwie i nie widze już tak tego śrutu po wystrzale.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Być może zawór podaje większą dozę dwutlenku, sprawdzisz, ile masz strzałów.
claris1994
Posty: 10
Rejestracja: 2016-05-12, 19:49
Lokalizacja: wrocław, obecnie wwa

Post autor: claris1994 »

80 spoko strzałow, kolejne 15 słabsze ale po ostatnim z tych 15 zamek pozostał tez jeszcze w tyle odciagniety sam z siebie,więcej już kulek nie ładowałem-pewnie by coś jeszcze wystrzelał. Także wydajnościowo chyba jest tak jak powinno
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Raczej jest.
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

Inna temperatura otoczenia :) Wiele jest czynników, aby uzyskać bardziej miarodajne pomiary musiałbyś użyć chrono.
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
claris1994
Posty: 10
Rejestracja: 2016-05-12, 19:49
Lokalizacja: wrocław, obecnie wwa

Post autor: claris1994 »

temperatura raczej podobna, z tej nowej sa 9 obecnie jestem bardzo zadowolony, blowback działa spoko, jest celna i mocna , spokojnie mozna z 10-12m strzelac do tarczy, puchy po piwie z wodą dziurawi na wylot z 15-20m . dziś strzelałem z kolega ktory posiada walthera p99 compact i bym sie z nim nie zamienił, sa9 jest mocniejsze celniejsze i głośniejsze(bardziej realistyczne). jak ktoś szuka klameczki na bbsy z blowbackiem w tej klasie cenowej to szczerze polecam!
Awatar użytkownika
Dusty
Posty: 8
Rejestracja: 2016-09-05, 21:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Dusty »

claris1994 pisze:temperatura raczej podobna, z tej nowej sa 9 obecnie jestem bardzo zadowolony, blowback działa spoko, jest celna i mocna , spokojnie mozna z 10-12m strzelac do tarczy, puchy po piwie z wodą dziurawi na wylot z 15-20m . dziś strzelałem z kolega ktory posiada walthera p99 compact i bym sie z nim nie zamienił, sa9 jest mocniejsze celniejsze i głośniejsze(bardziej realistyczne). jak ktoś szuka klameczki na bbsy z blowbackiem w tej klasie cenowej to szczerze polecam!
Także posiadam SA9 i jestem bardzo zadowolony. Wszystko działa bez zarzutu i potwierdzam powyższe info od claris1994
Crosman 1377 + BSA S4x32 WR Airgun Special / Umarex SA9