Wiatrówka do 500-600zł - proszę o pomoc

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

skanek
Posty: 2
Rejestracja: 2016-07-16, 11:13
Lokalizacja: Grajewo

Wiatrówka do 500-600zł - proszę o pomoc

Post autor: skanek »

Witam, jestem tutaj nowy, mam na imię Andrzej, lat 30 i pochodzę z okolic Ełku.
Zawitałem tutaj bo mam problem z zakupem wiatrówki. Będzie to moja pierwsza. Mowa o karabinku 4,5mm. Kwota jaką chcę wydać oscyluje do 500 zł góra 600 zł. Jakby była tańsza a dobra bym się nie obraził ale z doświadczenia wiem, że jedno i drugie w parze nie idą za często.
Przejdę do sedna. Naczytałem się sporo różnych tematów na forach, oglądałem filmiki-recenzje, temat męczę już od tygodnia. Przeglądam oferty w różnych sklepach internetowych i na alledrogo. Patrzyłem też wśród używanych. Ale od tego czytania zdurniałem i sam już nie wiem co wybrać a chcę wreszcie postrzelać.
Pierwsza rzecz to zastanawiałem się nad sposobem zasilania. Doszedłem do wniosku, że w grę wchodzi tylko łamana lub dolny naciąg. Pompki mi się nie podobają, CO2 są dość drogie w eksploatacji i słabsze od sprężynówek a PCP za drogie. Brałem pod uwagę też sprężynę gazową, ale gdzieś na którymś forum wyczytałem, że potrafi pojawić się problem najprawdopodobniej z rozszczelnieniem gazu i przestaje praktycznie strzelać. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi i sugestie, swoje doświadczenia i różnej maści porady bardzo chętnie poczytam i wyciągnę wnioski.
Kolejna sprawa to łoże. Tradycyjnie wolę drewno niż polimer ale widzę coraz więcej tych drugich w ofertach cenowo mi pasujących. Zagłębiając się w temat zauważyłem zwolenników jednego i drugiego rozwiązania. Także proszę o wypowiedź specjalistów i uzasadnienie swojego wyboru.
Jeśli chodzi o marki, na początku szukałem Crosmana bo nie zbyt drogi a podobno dobry. Z czasem z informacji, które wyczytałem dowiedziałem się, że to chinka i wcale nie jest tak fajnie. Interesowałem się modelami Copperhead, Vantage. Przeglądałem też Hatsany ale sam nie wiem, podobno mało celne i mają sporo wad. Ostatnio zastanawiałem się nad Gamo, wpadł mi w oko model Shadow 1000 za 540zł ale jest w polimerze i nigdzie nie mogę znaleźć jakichś opinii na temat tego modelu oprócz filmiku ze strzelania do królików.
Także proszę o porady, co wybrać, konkretne modele i oferty mile widziane, prosiłbym też o uzasadnienie swojego wyboru.
Dzięki z góry i pozdrawiam"
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Wiatrówka

Post autor: eeepiotr »

Cześć
Taki wpis jak Twój pojawia się co parę tygodni. Z wiatrówką jest jak np z motorem komuś pasuje ścigacz innemu skuter ale pojemność 600 innemu 50 a jeszcze komuś cross 150 i jeszcze komuś WSK 125 ( jest też Honda Gold Wing..........itd ).
Z wiatrówkami podobnie określ kto będzie strzelał ( tylko ty czy cała rodzina ) do czego będziesz strzelał i na jaką odległość ( na 10m do tarczy , 20-30 m do figurek ,40 m do figurek, 40-50 tarcze ) to tylko parę opcji. A może jako początkujący chcesz postrzelać na 10-20m do tarczy nauczyć się przyjąć postawę , wyczuć spust , celować , oddychać itd, strzelać w pozycji stojącej itd.
Kwota którą podajesz jest za niska żeby żeby mieć wybór . Co do Chin to pamiętaj że np laptopy IBM robione były tylko tam .
Dalej czytaj, słuchaj podpowiedzi, wybierz się na sportowa strzelnicę ,popytaj znajomych zdziwisz się jak dużo jest wiatrówek.
Co2 nie jest tak drogie jak piszą koszta są do przyjęcia .
ProSport , PP20
skanek
Posty: 2
Rejestracja: 2016-07-16, 11:13
Lokalizacja: Grajewo

Post autor: skanek »

Dzięki za zainteresownie. Chciałbym postrzelać na średnie i wieksze dystanse do celu typu puszki, butelki, różne blaszki. Chodzi mi o dystans rzedu 15-40m jak sie da więcej to też. Dystans podałem oczywiście w przybliżeniu.
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Powiem ci tak na początek jestem zielony w temacie i to co napiszę jest w dużej części opinia "starszych".
Nikt z kim pisałem a zna sie trochę na wiatrówkach nie polecił mi GAMO co więcej wszyscy odradzali mi :D
Drugie mam ( na dzień dzisiejszy leży u szwagra ;) ) Vantage kupiony w cekaus i po tamtejszym tuningu , nie powiem o nim złego słowa , dla mnie bardzo marnego strzelca i amatora był ok strzelałem przeważnie na 20-25 m ale i na 50 m tez trafiałem w tarczę 14x14 cm i to w kółko "6" .
Skoro już strzelasz i masz tam jakieś wiatrówki powiedzmy z dolnej półki (powiedzmy cenowej :D ) zastanów sie czy nie warto trochę dołożyć , dozbierać ;) i kupić teraz średni sprzęt ? Zdaję sobie sprawę że kasa to może być problem i nie każdy jest w stanie tak od ręki wybulić tysiaka ale to dzid takie minimum.
Mozna kupić coś z HW lub poszukać używki , piszę o HW- Weihrauch bo akurat mam taki i miałem inny . Pewnie koledzy podpowiedzą inne modele .
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

To ciekawe co piszesz o GAMO. Jeszcze ciekawsze, że polecasz Vantage będącego taką sobie podróbką Gamo Huntera 440. Spróbuj może jednak wiedzieć co piszesz, anie pisać co wiesz.
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Wiem co pisze i wiem co miałem .
Byleś łaskaw wymienić bodajże jedyne Gamo warte uwagi i to na dodatek model starszy .
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Gamo Royal CFX też do dupy ?
Zbyszek, nie kompromituj się...
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Robert nie wiem ...chciałem kupić kiedyś Gamo CFX ale zwykłe to tu na forum pojechano po tym że aż miło to samo po innych nowych modelach bo o tych piszę.
Moja wypowiedź odnosi sie do nowych budżetowych modeli Gamo które z tego co mi pisali panowie w większości tzw guru -tunerzy i co doczytałem są awaryjne , kiepsko wykonane , brak części zamiennych itp. Nie będę wymieniał ich z nicku czy nazwiska i nie będę cytował czy szukał postów.
Wystarczy przeczytać kilka wątków tego typu jak ten "co kupić" i wszystko jasne.
Jeszcze raz pokreślę nie znam jestem laikiem i pisze tylko o tym co mnie sie podoba i mam lub o tym co ktoś mi powiedział a mam do niego zaufanie .
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Miałem GAMONIA hantera z drewienkiem i plasticzną kostką lufy, nie powiem że zły bo fajnie się strzelało z otwartych, nawet na 40-stym metrze pucha po browcu 10/10. Z deczka kopiący i głośny, ale znośny karabinek jak na początek. FAJNIE ŻE JUŻ NIKT SLAVI NIE PROPONUJE :mrgreen:
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

mironTG pisze:FAJNIE ŻE JUŻ NIKT SLAVI NIE PROPONUJE :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

mironTG pisze:FAJNIE ŻE JUŻ NIKT SLAVI NIE PROPONUJE
... bo o doskonałościach nie trzeba mówić ... :P .. kazde Gamo , bez wzgledu na cenę nie dorasta do pięt Slavii i profanacją jest je porównywać ... :!

Slavia jest szpetna , ale większość jej nie lubi , bo nie mieli szans na użytkowanie :P ... nawet najstarsze egzemplarze (byle zadbane ) spokojnie ostrzelają każdy obecnie produkowany model wiatrówki , do półki HW95 .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...nie ma zoologu bez misió...eee, niedźwiedzi :noniemoge:
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Wiatrówka do 500-600zł - proszę o pomoc

Post autor: eeepiotr »

Tak żeby nie mielić w kółko to samo co parę tygodni posłuchaj rady Przemka i zacznij szukać Slavi .Używana zmieści się w budżecie a jeśli uznasz za jakiś czas że chcesz coś więcej to nie będzie problemu ze sprzedażą.
ProSport , PP20
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

eeepiotr pisze: że chcesz coś więcej
...a co to jest to "wiecej", poza celnoscią...
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

green_thunder pisze:...a co to jest to "wiecej", poza celnoscią...
To może być podobieństwo do oryginału broni palnej . Może być coś , co się bardziej podoba i lepiej się " czuje w ręce ". Sam kupujesz repliki na kulki BB które nie grzeszą celnością . Pierwsza wiatrówka , jak pierwsza dziewczyna , nie musi pachnieć dożywociem .