SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Naprawa, Tuning, Renowacja » Usuwanie nalotów i niewielkich wżerów rdzy .
Usuwanie nalotów i niewielkich wżerów rdzy .
Autor Wiadomość
Filo 
Włodzimierz

Wysłany: 2016-07-01, 20:15   Usuwanie nalotów i niewielkich wżerów rdzy .

Pozwoliłem sobie wydzielić ten wątek , bo jak sądzę , może zainteresować większe grono kolegów . Sam miałem podobny problem w kilku zakupionych w necie egzemplarzach wiatrówek . Na zdjęciach prawie nówki , bo rdza , świeżo potraktowana olejem , jest w dobrym kamuflażu .
Typowy odrdzewiacz usuwa tlenki , a więc i oksydę . Ja zczyszczam rdzę , przecierając rdzawe miejsca wełną stalową do polerowania , o najmniejszej grubości włosa ( Gr.000 ) . Wełna usuwa nawet wyczuwalne palcem ogniska korozji , nie naruszając oksydy . Po tej operacji i użyciu typowych środków konserwujących , typu Ballistol , PKB itp , ogniska korozji stają się niewidoczne i niewyczuwalne . Gdyby ktoś przewalił z tym czyszczeniem rdzy i oksyda mu zjaśniała , to proponuję użyć preparatu do oksydowania na zimno firmy Klever . Występuje w paście i w płynie . Można go położyć na starą oksydę , bez jej usuwania i co ciekawe , bez potrzeby szczególnej staranności przy odtłuszczaniu . Zdarzało mi się oksydować mało widoczne części bez odtłuszczania .
I jeszcze jedno - po przypadkowych doświadczeniach , Klever wydaje się być dość obojętny dla skóry .
Ostatnio zmieniony przez Filo 2016-07-02, 07:38, w całości zmieniany 1 raz  

witeg 
Witek

Wysłany: 2016-07-02, 06:58   Usuwanie nalotów i niewielkich wżerów rdzy

Weź przeredaguj jakoś tego posta bo
Cytat:
Po tej operacji i użyciu zalecanych przez Witka preparatów , ogniska korozji stają się niewidoczne i niewyczuwalne .

ni uja nie mówi jakie to preparaty. :chgw:
Lepiej po prostu je wymienić, zamiast pisać że ja to polecałem bez podawania gdzie.

Filo 
Włodzimierz

Wysłany: 2016-07-02, 07:37   

witeg napisał/a:

Lepiej po prostu je wymienić, zamiast pisać że ja to polecałem bez podawania gdzie.

Bo ja sobie posta ślicznie uprościłem , stosując " kopiuj - wklej " :P :D Więc wyszło jak wyszło . Już poprawiłem .

witeg 
Witek

Wysłany: 2016-07-02, 09:21   

A ja to wysyłałem na pw, żeby w wątku nie śmiecić. :lol: I też wyszło jak wyszło. :lol:

kejkej 
Karol

Wysłany: 2016-07-02, 15:40   

Miało być jak nigdy, wyszło jak zawsze. :mrgreen:

Dziękuję za wskazówki, spróbuję powalczyć z ranami na Norice, co jej mały rusek we wspólnym pokrowcu przyprawił. Taką wełnę kupię w każdym markecie "bud-rem", czy u specjalistów raczej?

Filo 
Włodzimierz

Wysłany: 2016-07-02, 17:11   

Ja kupiłem w Leroy Merlin .

januszmariusz 
Janusz

Wysłany: 2016-07-02, 20:40   

kejkej napisał/a:
Dziękuję za wskazówki, spróbuję powalczyć z ranami na Norice

Sorki, tylko nie używaj kwasu solnego bo on się nadaje tylko do trawienia w stali a nie do usuwania korozji !!! , oczywiście możesz użyć wodnego roztworu soli , tak czyszczą "wykopki" przy nalotach i małych wrzerach tylko wełna stalowa i PKB ;)

kejkej 
Karol

Wysłany: 2016-07-03, 11:28   

januszmariusz napisał/a:
kejkej napisał/a:
Dziękuję za wskazówki, spróbuję powalczyć z ranami na Norice

Sorki, tylko nie używaj kwasu solnego bo on się nadaje tylko do trawienia w stali a nie do usuwania korozji !!! , oczywiście możesz użyć wodnego roztworu soli , tak czyszczą "wykopki" przy nalotach i małych wrzerach tylko wełna stalowa i PKB ;)

Wełną i PKB ultra, wyłącznie. Ewentualne poprawki oksydą na zimno.

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Naprawa, Tuning, Renowacja » Usuwanie nalotów i niewielkich wżerów rdzy .