SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Wiatrówki » Kupujemy wiatrówkę » crosman copperhead, vantage nitro piston czy hatsan 90?
crosman copperhead, vantage nitro piston czy hatsan 90?
Autor Wiadomość
bartuspl99@gmai 
Bartek

Wysłany: 2016-07-01, 18:55   crosman copperhead, vantage nitro piston czy hatsan 90?

Witam, mianowicie mam do was pytanie, tak jak w temacie co wybrać?
crosman copperhead http://allegro.pl/wiatrow...5578803048.html
crosman vantage nitro piston http://allegro.pl/wiatrow...5551231230.html
czy hatsan 90 http://allegro.pl/wiatrow...5403707212.html

Te 3 wiatrówki najbardziej mnie interesują, jednak może znacie inne, które by się dobrze sprawdziły w rękach amatora ;) . Będzie to moja pierwsza wiatrówka. Zamierzam strzelać na odległościach 20-30m a do wydania mam max 450zł. Co do lunety to nie zdecydowałem do końca ponieważ odległość nie jest zbyt duża. O hatsanie pomyślałem niedawno i dlatego że podobno jest wytrzymały. Nie wiem czy to prawda, ale jeśli tak to byłbym skłonny go kupić ponieważ od wiatrówki oczekuję żeby była wytrzymała oraz celna. Z góry powiem że nie chcę zbierać więcej i kupić lepszą wiatrówkę ponieważ chcę dopiero zobaczyć czy taka forma rozrywki mi się spodoba :D . Z góry dziękuję za pomoc.

Filo 
Włodzimierz

Wysłany: 2016-07-01, 21:05   

Do strzelania z wiatrówek nie jest potrzebna regulacja powiększenia obrazu w lupce . Zazwyczaj , do nieruchomych celów , strzelamy z największych powiększeń . Wystarczy stałe X6 na dystansach 30 - 40 m . Za to warto mieć regulację ostrości obrazu ( regulację paralaksy ) szczególnie wówczas . gdy strzelamy na dystansie 10 - 20 m , bo wówczas najbardziej jest przydatna . Powyżej 40 m wystarcza lupka bez regulacji , choć bywa , ze trzeba ją przefokusować , odkręcając pierścień zabezpieczający zespół soczewek obiektywu , i pokręcając tym zespołem do uzyskania ostrości .

bartuspl99@gmai 
Bartek

Wysłany: 2016-07-02, 10:52   

Mówisz o tej lunetce do hatsana (3-9x40)? Jeśli tak to pewnie gdzieś też jest wersja bez lunety trochę tańsza, i wtedy mógłbym za jakiś czas kupić trochę lepszą ze stałym powiększeniem :)

green_thunder 
Robert, Komendant

Wysłany: 2016-07-02, 11:00   

:szukaj:
Ostatnio zmieniony przez green_thunder 2016-07-02, 15:36, w całości zmieniany 1 raz  

bartuspl99@gmai 
Bartek

Wysłany: 2016-07-02, 13:22   

green_thunder napisał/a:
Mogę Ci tego zaoferować jeśli niekoniecznie "szmocy" szukasz, celność znajdziesz. lupa bez montażu, bo nie mój: BSA 22 Special 4x32.

Ogólnie to się nie zastanawiałem nad używaną wiatrówką ale mogę to rozpatrzyć :) . Jeśli tak to ile by taki sprzęt kosztował i czy jest on wytrzymały? Jestem zielony w tych sprawach ale wiatrówka ma chyba trochę lat bo nie mogę znaleźć żadnego nowego egzemplarza do porównania. Co do mocy to nie oczekuję żeby była to nie wiadomo jaka, jednak dobrze by było aby umiała trochę kopnąć :D . Nie wiem czy da się połączyć te cechy w iż 38 lub w innej wiatrówce do 450 zł, ale mam nadzieję że chociaż trochę tak. Przypomnę jeszcze że będę strzelał do max 30 m.

green_thunder 
Robert, Komendant

Wysłany: 2016-07-02, 15:38   

Ten dział to nie K/S, tylko pokazałem. Jesteś świeży, rzeczywiście kup sobie solidnego pistona, jest tu paru Kolegów zorientowanych w tym temacie, może Ci pomoga. Do używanego iża trza umić podejść i wiedzieć, czego się po nim spodziewać...pśpieszyłem się, nabądź trochę wiedzy, to pogadamy.

kejkej 
Karol

Wysłany: 2016-07-02, 15:48   

Z małego, ruskiego Jeżyka w podeszłym wieku, z otwartych, przewracałem puszki po piwie z 25 metrów. Z otwartych, bo mój nie ma takich wypasionych frezów jak "czarny plastik" Komendanta. :D
Naciąga się go lekko, strzela też lekko, bardzo sympatyczny karabinek.

Przy okazji, skoro wiatrówka ma sporo lat, to chyba świadczy o tym, że jest wytrzymała. :mrgreen:

bartuspl99@gmai 
Bartek

Wysłany: 2016-07-02, 16:24   

kejkej napisał/a:
Przy okazji, skoro wiatrówka ma sporo lat, to chyba świadczy o tym, że jest wytrzymała.

Źle napisałem. Miałem na myśli że ma już sporo lat i czy wytrzyma jeszcze skoro tyle już przeszła :)

green_thunder napisał/a:

Poszukałem trochę i znalazłem ciekawą opcję. Mianowicie crosman copperhead 900 RS http://superwiatrowki.pl/...00-rs-p-20.html
Co sądzicie o wiatrówkach po tuningu? Warto dać trochę więcej kasy czy kupić fabryczną?

green_thunder 
Robert, Komendant

Wysłany: 2016-07-02, 16:47   

bartuspl99@gmai napisał/a:
skoro tyle już przeszła

...nie, nie wytrzyma, chińszczyzna z gazem ooot ak, to to wytrzyma, kudy mu tam iż poskoczy, słabizna taka...

kejkej 
Karol

Wysłany: 2016-07-02, 17:16   

bartuspl99@gmai napisał/a:
kejkej napisał/a:
Przy okazji, skoro wiatrówka ma sporo lat, to chyba świadczy o tym, że jest wytrzymała.

Źle napisałem. Miałem na myśli że ma już sporo lat i czy wytrzyma jeszcze skoro tyle już przeszła :)

green_thunder napisał/a:

Poszukałem trochę i znalazłem ciekawą opcję. Mianowicie crosman copperhead 900 RS http://superwiatrowki.pl/...00-rs-p-20.html
Co sądzicie o wiatrówkach po tuningu? Warto dać trochę więcej kasy czy kupić fabryczną?

Mam Vantage po podobnej obróbce, ten sam system, inna osada. "Moc" jest, celnością mnie narazie przerasta. Ja bym brał.

bartuspl99@gmai 
Bartek

Wysłany: 2016-07-02, 17:39   

kejkej napisał/a:
Mam Vantage po podobnej obróbce, ten sam system, inna osada. "Moc" jest, celnością mnie narazie przerasta. Ja bym brał.

Ok, dzięki za opinię :) ale tak w ogóle to dużo daje ten tuning wiatrówki? Opłaca się wydać te 70 zł więcej?

Filo 
Włodzimierz

Wysłany: 2016-07-02, 19:27   

kejkej napisał/a:
celnością mnie narazie przerasta

Nie bardzo rozumiem . Śrut się sam naprowadza ? Sprzęt do tego momentu nam wystarcza , do którego mamy wrażenie , że trafiamy tam , gdzie w momencie strzału " dygnęła " nam lufa . Problem ze sprzętem zaczyna się w momencie , gdy coraz częściej nabieramy przekonania , że celujemy lepiej niż trafiamy . Taka tam dygresja " dziadka " Filo .

januszmariusz 
Janusz

Wysłany: 2016-07-02, 19:58   

:noniemoge:
Filo napisał/a:
Taka tam dygresja " dziadka " Filo

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Wiatrówki » Kupujemy wiatrówkę » crosman copperhead, vantage nitro piston czy hatsan 90?