crosman copperhead, vantage nitro piston czy hatsan 90?

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

bartuspl99@gmai
Posty: 5
Rejestracja: 2016-07-01, 12:02
Lokalizacja: piła

crosman copperhead, vantage nitro piston czy hatsan 90?

Post autor: bartuspl99@gmai »

Witam, mianowicie mam do was pytanie, tak jak w temacie co wybrać?
crosman copperhead http://allegro.pl/wiatrowka-crosman-cop ... 03048.html
crosman vantage nitro piston http://allegro.pl/wiatrowka-crosman-van ... 31230.html
czy hatsan 90 http://allegro.pl/wiatrowka-hatsan-2-ge ... 07212.html

Te 3 wiatrówki najbardziej mnie interesują, jednak może znacie inne, które by się dobrze sprawdziły w rękach amatora ;) . Będzie to moja pierwsza wiatrówka. Zamierzam strzelać na odległościach 20-30m a do wydania mam max 450zł. Co do lunety to nie zdecydowałem do końca ponieważ odległość nie jest zbyt duża. O hatsanie pomyślałem niedawno i dlatego że podobno jest wytrzymały. Nie wiem czy to prawda, ale jeśli tak to byłbym skłonny go kupić ponieważ od wiatrówki oczekuję żeby była wytrzymała oraz celna. Z góry powiem że nie chcę zbierać więcej i kupić lepszą wiatrówkę ponieważ chcę dopiero zobaczyć czy taka forma rozrywki mi się spodoba :D . Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Do strzelania z wiatrówek nie jest potrzebna regulacja powiększenia obrazu w lupce . Zazwyczaj , do nieruchomych celów , strzelamy z największych powiększeń . Wystarczy stałe X6 na dystansach 30 - 40 m . Za to warto mieć regulację ostrości obrazu ( regulację paralaksy ) szczególnie wówczas . gdy strzelamy na dystansie 10 - 20 m , bo wówczas najbardziej jest przydatna . Powyżej 40 m wystarcza lupka bez regulacji , choć bywa , ze trzeba ją przefokusować , odkręcając pierścień zabezpieczający zespół soczewek obiektywu , i pokręcając tym zespołem do uzyskania ostrości .
bartuspl99@gmai
Posty: 5
Rejestracja: 2016-07-01, 12:02
Lokalizacja: piła

Post autor: bartuspl99@gmai »

Mówisz o tej lunetce do hatsana (3-9x40)? Jeśli tak to pewnie gdzieś też jest wersja bez lunety trochę tańsza, i wtedy mógłbym za jakiś czas kupić trochę lepszą ze stałym powiększeniem :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

:szukaj:
Ostatnio zmieniony 2016-07-02, 16:36 przez green_thunder, łącznie zmieniany 1 raz.
bartuspl99@gmai
Posty: 5
Rejestracja: 2016-07-01, 12:02
Lokalizacja: piła

Post autor: bartuspl99@gmai »

green_thunder pisze:Mogę Ci tego zaoferować jeśli niekoniecznie "szmocy" szukasz, celność znajdziesz. lupa bez montażu, bo nie mój: BSA 22 Special 4x32.
Ogólnie to się nie zastanawiałem nad używaną wiatrówką ale mogę to rozpatrzyć :) . Jeśli tak to ile by taki sprzęt kosztował i czy jest on wytrzymały? Jestem zielony w tych sprawach ale wiatrówka ma chyba trochę lat bo nie mogę znaleźć żadnego nowego egzemplarza do porównania. Co do mocy to nie oczekuję żeby była to nie wiadomo jaka, jednak dobrze by było aby umiała trochę kopnąć :D . Nie wiem czy da się połączyć te cechy w iż 38 lub w innej wiatrówce do 450 zł, ale mam nadzieję że chociaż trochę tak. Przypomnę jeszcze że będę strzelał do max 30 m.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ten dział to nie K/S, tylko pokazałem. Jesteś świeży, rzeczywiście kup sobie solidnego pistona, jest tu paru Kolegów zorientowanych w tym temacie, może Ci pomoga. Do używanego iża trza umić podejść i wiedzieć, czego się po nim spodziewać...pśpieszyłem się, nabądź trochę wiedzy, to pogadamy.
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Z małego, ruskiego Jeżyka w podeszłym wieku, z otwartych, przewracałem puszki po piwie z 25 metrów. Z otwartych, bo mój nie ma takich wypasionych frezów jak "czarny plastik" Komendanta. :D
Naciąga się go lekko, strzela też lekko, bardzo sympatyczny karabinek.

Przy okazji, skoro wiatrówka ma sporo lat, to chyba świadczy o tym, że jest wytrzymała. :mrgreen:
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
bartuspl99@gmai
Posty: 5
Rejestracja: 2016-07-01, 12:02
Lokalizacja: piła

Post autor: bartuspl99@gmai »

kejkej pisze:Przy okazji, skoro wiatrówka ma sporo lat, to chyba świadczy o tym, że jest wytrzymała.
Źle napisałem. Miałem na myśli że ma już sporo lat i czy wytrzyma jeszcze skoro tyle już przeszła :)
green_thunder pisze:
Poszukałem trochę i znalazłem ciekawą opcję. Mianowicie crosman copperhead 900 RS http://superwiatrowki.pl/crosman-copper ... -p-20.html
Co sądzicie o wiatrówkach po tuningu? Warto dać trochę więcej kasy czy kupić fabryczną?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

bartuspl99@gmai pisze: skoro tyle już przeszła
...nie, nie wytrzyma, chińszczyzna z gazem ooot ak, to to wytrzyma, kudy mu tam iż poskoczy, słabizna taka...
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

bartuspl99@gmai pisze:
kejkej pisze:Przy okazji, skoro wiatrówka ma sporo lat, to chyba świadczy o tym, że jest wytrzymała.
Źle napisałem. Miałem na myśli że ma już sporo lat i czy wytrzyma jeszcze skoro tyle już przeszła :)
green_thunder pisze:
Poszukałem trochę i znalazłem ciekawą opcję. Mianowicie crosman copperhead 900 RS http://superwiatrowki.pl/crosman-copper ... -p-20.html
Co sądzicie o wiatrówkach po tuningu? Warto dać trochę więcej kasy czy kupić fabryczną?
Mam Vantage po podobnej obróbce, ten sam system, inna osada. "Moc" jest, celnością mnie narazie przerasta. Ja bym brał.
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
bartuspl99@gmai
Posty: 5
Rejestracja: 2016-07-01, 12:02
Lokalizacja: piła

Post autor: bartuspl99@gmai »

kejkej pisze:Mam Vantage po podobnej obróbce, ten sam system, inna osada. "Moc" jest, celnością mnie narazie przerasta. Ja bym brał.
Ok, dzięki za opinię :) ale tak w ogóle to dużo daje ten tuning wiatrówki? Opłaca się wydać te 70 zł więcej?
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

kejkej pisze:celnością mnie narazie przerasta
Nie bardzo rozumiem . Śrut się sam naprowadza ? Sprzęt do tego momentu nam wystarcza , do którego mamy wrażenie , że trafiamy tam , gdzie w momencie strzału " dygnęła " nam lufa . Problem ze sprzętem zaczyna się w momencie , gdy coraz częściej nabieramy przekonania , że celujemy lepiej niż trafiamy . Taka tam dygresja " dziadka " Filo .
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

:noniemoge:
Filo pisze: Taka tam dygresja " dziadka " Filo
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40