Rudy na lufie

Moderator: Hiszpan63

Gluzar
Posty: 15
Rejestracja: 2016-04-13, 15:22
Lokalizacja: dzierżoniów

Rudy na lufie

Post autor: Gluzar »

Witam.
ostatnio jak strzelałem to troszeczkę kropił deszcz, przez moje roztargnięcie zapomniałem powycierać wiatrówke do sucha. pozostawiłem w pokrowcu wiatrówke i wczoraj zauważyłem że na lufie zaczął grasować RUDY to znaczy rdzewieje. mam pytanie do was jak sie rudego pozbyć? macie jakieś preparaty na rdze żeby odrdzewić wiatrówkę? z góry dzieki za odpowiedź. Szukałem tematu ale nie znalazłem;/
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

PKB, Brunox, Ballistol i bawełniana szmata.
Chyba że to nie plamki rdzy, tylko solidna korozja to wtedy szczotka druciana, fosol, kwas solny..............
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2873
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Typowy odrdzewiacz usuwa tlenki , a więc i oksydę . Ja zczyszczam rdzę przecierając wełną stalową do polerowania , o najmniejszej grubości włosa ( Gr.000 ) . Wełna usuwa nawet wyczuwalne palcem ogniska korozji , nie naruszając oksydy . Po tej operacji i użyciu zalecanych przez Witka preparatów , ogniska korozji stają się niewidoczne i niewyczuwalne . Gdyby ktoś przewalił z tym czyszczeniem rdzy i oksyda mu zjaśniała , to proponuję użyć preparatu do oksydowania na zimno firmy Klever . Występuje w paście i w płynie . Można go położyć na starą oksydę , bez jej usuwania i co ciekawe , bez potrzeby szczególnej staranności przy odtłuszczaniu . Zdarzało mi się oksydować mało widoczne części bez odtłuszczania .
I jeszcze jedno - po przypadkowych doświadczeniach , Klever wydaje się być dość obojętny dla skóry .