Jakość wykonania śrutu - zdjęcia.

Moderator: Hiszpan63

javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Kolega opowiadał że już 2 razy dzieciaki wywaliły mu śrut w błoto... Za pierwszym razem jedyne pudełko. Śrut na szybko oczyści- w rękach i poszło.... Za drugim razem był tak uwalony..że musiał wciskac do lufy- i tez poszło... Nie wiem co to z lufa zrobiło-ale szału chyba nie ma :)
Ołów jest miękki-śrucik maleńki-lufa twarda i gwintowana- łyknie duzo :)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Seamaster pisze:Fiu, fiu :shock: foty makro śrutów są ... co najmniej przerażające :lol:
Strach się bać coś takiego do lufy pchać ... ;) Ciekaw jestem co na takie obrazki powiedzieli by koledzy strzelający cp, - niedawno natknąłem się na taką fotkę pocisków do cp:(...)
...jakby gładsze ...
Kwestia kalibru. Zdjęcia śrutu 4,5 mm wykonane są w większym powiększeniu. Jakby zrobić zdjęcie tych pocisków cp, na których widać nadlewki (2 i 4 od lewej) w takiej samej skali, pewnie też byśmy mogli zobaczyć nieco więcej. Tylko że przy większym kalibrze nie ma to aż takiego znaczenia.

BTW, wyobrażasz sobie selekcjonowanie pocisków cp z dokładnością do 0,001 g? :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Seamaster
Posty: 99
Rejestracja: 2013-04-12, 15:02
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: Seamaster »

Nie, nawet by mi się nie chciało :lol: Ważyłem kiedyś z dokładnością do 1/10 greina, ale to do strzelań 300 m. W przypadku 100 metrów wydaje mi się że małe różnice wagi nie robią większego rozrzutu na tarczy ... W ostatnią niedzielę strzelaliśmy akurat 100 m - miałem najgorsze pociski jakich do tej pory używałem, takie które odrzuciłem już chyba ze dwa lata temu bo wyglądały koszmarnie (nadlewki, niedolewki, zabrudzenia, różne kalibry, prawdopodobnie rozrzut wagowy) Normalnie nie tkałbym tego w lufę ale te "dobre" się skończyły, a strzelać się chciało. Ku mojemu zdziwieniu na tarczy uzyskałem niemal identyczny wynik jak z tych selekcjonowanych. Na dodatek najgorszą sztukę zostawiłem na sam koniec, sądziłem że prawdopodobnie minie się z celem - a ten pocisk wylądował centralnie w polu"10" ...jako jedyny zresztą :lol: Ale to są pociski kompresyjne, (karabin Whitwort PH .451), peletka to rodzaj pocisku ekspansywnego, oczywistą oczywistością jest że jej jakość przekłada się na wynik - każdy z Nas się o tym nie raz przekonał.
Slavioza i cykloza :P
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Coś o śrucie BBs
Z dzisiejszego strzelania C11. Miałem do tej pory kulki BBs 4,5mm srebrne Umarex i RealHunter- celność bardzo dobra. Teraz zakupiłem Golden Devils -takie miedziowane. Masakra. O ile puszka na 10m jeszcze daje radę-to muszle ... sa mordęgą. Zero powtarzalności. Jak do tej pory na 10m -10muszli 10 strzałów-to teraz 10 strzałów i 5 trafień...Dla mnie porażka.
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Zdecydowanie śrut srebrny Umarex bbs -to jest to. W moim C11 na 10m połozona puszka browarka-2 magazynki 100% w denko. Na 10 kijkach 10m -umieszczone duże muszle od winniczka - 12 strzałów -wszystkie trafione. Figurka kurczaka silhuete 30mm wys - 100% trafień w 12 strzałach ( figurkę mam 1 więc po każdym strzale idę ją postawić)
Na 10m tarcza 14cmx14cm -wszystko w tarczy- siane co prawda dość mocno-ale to wynik strzelca co to magazynek 18 kulek wystrzeliwuje w 30s :) Znów można się bawić.
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re:

Post autor: marboc »

Ślubek pisze: 2016-03-17, 09:50 Umiejętności strzelca i sprzętu - nie ma sensu stosowanie super śrutów w kiepskim sprzęcie, po prostu szkoda kasy. A jeśli strzelam na poziomie 350 pkt, to lepsze śruty mi nie pomogą. Mogą jedynie zniechęcić dużymi kosztami. A wtedy właśnie trzeba strzelać dużo, tanim śrutem, którym jednak nie budzi wątpliwości (np. nie widać zniekształceń). Dopiero, gdy wyniki będą na poziomie 380 (rząd wielkości :^) ) można zacząć magię z myciem, ważeniem, turlaniem etc.
Nie zgadzam się z tymi stwierdzeniami.
1. Gdybym strzelał z byle jakiego śrutu lub zmiotkami sortowanego śrutu jakim jest HN Sport nigdy bym nie wyszedł ponad ~ 360 pkt w ppn 40.
2. Gdybym zastosował do Łucznik Kl.170 byle jakiego śrutu itd. to nigdy bym nie uzyskał wyniku 92,1 w ppn 10 Ligii SKS
3. Strzelec, sprzęt, śrut trzy elementy które decydują o wyniku. Wolę się uczyć na własnych błędach a nie śrutu 8-)
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakość wykonania śrutu - zdjęcia.

Post autor: marboc »

Przestrzelam dzisiaj STEYRa evo 10 jeszcze na dość popularnym śrucie JSB 4.5mm/0.500g. Śrut jak widać teoretycznie ma wagę między pistoletowym a karabinowym. Zakres wagowy pomiędzy 0.487÷0.520, czyli trzy w jednym :) Zdecydowana większość równomiernie rozłożona między 0.495g a 0504g. To nie jest źle. Będę strzelał śrutem o wadze 0.495g÷0.500g
Zobaczymy porównanie do
RWS R10 4.49mm/0.450g (596-32x pkt/ppn 60)
RWS Meisterkugeln 4.49mm/0.450g (585-27x pkt/ppn60)
H&N Sport 4.5mm/0.530g (561-13x ppn/60)
w przeliczeniu na ppn 40 ~ 353 pkt
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakość wykonania śrutu - zdjęcia.

Post autor: marboc »

Tak wygląda ppn 40 na selekcjonowanym śrucie JSB Match 4.5mm/0.495÷0.448g. Prawie jak RWS R10. Będzie tańsza alternatywa :)
Strzelamy dalej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakość wykonania śrutu - zdjęcia.

Post autor: marboc »

No to mamy wynik 590-31x (618,0) i udało się nawet trafić 10,9! MR (średni promień) 5,3 mm
Nawet, nawet, w każdym razie jest lepszy od RWS Meisterkugeln 4.49mm/0.450g
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.