Sprężynka prowadznicy dźwigni hatsan 95

Moderator: Hiszpan63

erli
Posty: 78
Rejestracja: 2015-07-06, 13:00
Lokalizacja: Radom

Sprężynka prowadznicy dźwigni hatsan 95

Post autor: erli »

Drodzy panowie... i oczywiście panie... podpowiedzcie gdzie mogę znaleźć, kupić czy dorbić (i jesli dorobić to z czego i jak) sprężynkę prowadnicy dźwigni do Hatsana 95. Cholerstwo nie wiem z czego Ci turcy robią, ale rozpadło się, skróciłem o oczko żeby było jak zaczepić - również strzeliło po jakimś 1000 strzałów... z jakiegoś drutu zrobiłem jakąś ułomną sprężynkę, ale znowu jest ona za miękka i nie trzyma tak jak trzeba. Podpowiecie gdzie można coś takiego znaleźć? Na sharg nie mają dostępnej więc zostaje chyba kupienie/dorobienie takiej... ale wskażcie gdzie iść... ?
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
erli
Posty: 78
Rejestracja: 2015-07-06, 13:00
Lokalizacja: Radom

Post autor: erli »

O wow... dzięki... a co to jest to Google? :sciana:
Tyle to wiem... pytam bardziej czy może ktoś kto bawi się takie rzeczy, wie o którą sprężynkę chodzi ... może np. podobna sprężyna jest używana np. nie wiem. w długopisach albo innych silnikach ... i wtedy będę wiedział czy iść w poszukiwaniu do papierniczego czy do motoryzacyjnego.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Cóż, jeśli oczekujesz, że powiem Ci, iż jest to (powiedzmy) sprężyna progresywna przód Harley-Davidson XL1200 Sportster Custom 06, to następne pytanie będzie, "gdzie jest najbliższy sklep H-D", "czy mają tam tę sprężynę", "za ile", "czemu tak drogo" i "czy nie dałoby się znaleźć tańszego odpowiednika polskiej produkcji". :^)

Zamówienie bezpośrednio u lokalnego producenta (zazwyczaj mają katalogi części typowych) oszczędzi Ci czasu i pieniędzy na przesyłkę. Dodatkowo wspierać będziesz lokalny przemysł. A poza tym, bez znajomości wymiarów, ciężko będzie coś doradzić zdalnie. A wymiary znasz najlepiej Ty.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
erli
Posty: 78
Rejestracja: 2015-07-06, 13:00
Lokalizacja: Radom

Post autor: erli »

O dodatkowe pytania się nie obawiaj - gdzie jest sklep z harleyami wiem :) A pytanie to zadaję właśnie tu a nie na jakimkolwiek randomowym ogólnym forum czy forum dla ogrodników ponieważ liczę na odpowiedź osób które wiedzą o której sprężynie mowa i ewentualnie może mieli taki przypadek i takową sprężynkę adaptowali z innych urządzeń czy innych branż.
I wybacz ale jeśli wiesz o co pytam i jesteś w stanie pomóc to pomóż, ale odsyłanie do google uważam za drobną przesadę. Rozumiem gdybym pytał o jakąś głupotę czy inne super wiatrówki za 100 pln.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Jeśli uraził Cię mój dowcip z Google, to przepraszam.

Naprawdę uważam, że części najlepiej dobiera się korzystając z katalogów producenta, lub z własnych, zebranych przez lata szufladowych "przydasiów". :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
erli
Posty: 78
Rejestracja: 2015-07-06, 13:00
Lokalizacja: Radom

Post autor: erli »

Również uważam że przydasie są najlepsze... ale niestety takiego przydasia nie mam i liczę że ktoś podpowie gdzie go zdobyć. ;) :D
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

erli pisze:Również uważam że przydasie są najlepsze... ale niestety takiego przydasia nie mam i liczę że ktoś podpowie gdzie go zdobyć. ;) :D
Wnioskuję z "żartu" Ślubka, że na Kozienickiej 97. :mrgreen:
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

kejkej pisze:Wnioskuję z "żartu" Ślubka, że na Kozienickiej 97. :mrgreen:
Obrazek
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."