Oksydowanie

Sprzęt sprzed 1985 roku

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze, krzysztof

kostek76
Posty: 52
Rejestracja: 2012-10-23, 23:07
Lokalizacja: pruszkow

Oksydowanie

Post autor: kostek76 »

Witam szanownych kolegow :) Ostatnimi czasy nosze sie z zamiarem oksydowania metoda na goraco.Trochę na ten temat już poczytałem lecz może jak ktoś to robił to może mi coś podpowiedzieć, zwrócić na coś uwagę . Czytam np na temat odtłuszczania i powiem wam że jest tyle tego na rynku że już sam nie wiem co jest najwlaściwsze....( Fajnie bedzie kiedyś popatrzeć na wiatrówkę odnowioną przez siebie od A do Z) ...pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Poszukaj w guglu książki Stefana Sękowskiego "Galwanotechnika domowa" - to był fachowiec od powłok znacznie lepszy od internetowych mądrali. A i potrafił pisać tak, że do dziś czyta się to jak bajkę o żelaznym wilku. Nie znajdziesz lepszego źródła, nawet jeśli planujesz rozpoczynać studia chemiczne.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
kostek76
Posty: 52
Rejestracja: 2012-10-23, 23:07
Lokalizacja: pruszkow

Post autor: kostek76 »

Dzieki Rafał.....na marginesie mój imienniku :) ....miałeś racje,książka super.....ale mam pytanie, bo sie rozpedziłem i już kupiłem saletre potasową KNO3 (czystą) a w książce jest że to ma być azotyn sodowy NaNO3....czy wiesz może jaka jest różnica?...pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Nooo, w jednym jest sód, a w drugim potas... :^)

A na serio: co do różnic we właściwościach chemicznych musisz zapytać jakiegoś chemika. Ale jeśli S.Sękowski pisze, że ma być NaNO3, to jeśli nie wiesz, jakie są różnice, to lepiej zrób, jak pisze.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
kostek76
Posty: 52
Rejestracja: 2012-10-23, 23:07
Lokalizacja: pruszkow

Post autor: kostek76 »

Powiem Ci że jeszcze zanim napisałeś to miałem postanowienie że że zrobie to jak w książce :)...pozdrawiam