Tytan gs 750

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

piwko2
Posty: 20
Rejestracja: 2016-03-22, 17:55
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Post autor: piwko2 »

Sorki, miałem na myśli tego Benjamina, czyli pierwszy link.
Mój błąd :oops:
Slavia 631 Lux - stara dobra robota
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

piwko2 pisze:Później wyczytałem, że po jakimś czasie mogą być problemy ze sprężyną.
Mam dwa karabinki ze sprężyną gazową Tytana i najchętniej z nich strzelam . Chętniej nawet niż z wiatrówek na CO2 i z PCP , bo dzięki odrzutowi mam wrażenie kontaktu z prawdziwą bronią . Za mało śrutu przewaliły , żeby mówić ich o trwałości , ale druciaki też wymagają wymiany i nie są wiecznotrwałe . :>
piwko2
Posty: 20
Rejestracja: 2016-03-22, 17:55
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Post autor: piwko2 »

Chyba jednak zdecyduję się na tego Tytana.
Czy wersja "pudełkowa" wymaga dużo poprawek i czy totalny laik może sobie z tym poradzić?
Slavia 631 Lux - stara dobra robota
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

piwko2 pisze:Chyba jednak zdecyduję się na tego Tytana.
Czy wersja "pudełkowa" wymaga dużo poprawek i czy totalny laik może sobie z tym poradzić?
Warto , nim zaczniesz karabinek rozbierać , postrzelać trochę z pudełkowego . Chyba , że zdecydujesz od razu oddać go do poprawek w obce ręce . Podstawowym zadaniem jest zdobycie pewności co do właściwego smarowania . Reszta czynności zależy od napotkanych problemów . Dla mnie , problemem była zbyt długa droga spustu do zwolnienia tłoka i zbyt twardy spust . Ale koledzy którzy niedawno go nabyli i strzelają z pudełkowego , nie narzekają . Przed rozebraniem , skontaktuj się ze mną na PW , to Cię poinstruuję w kwestii kolejności czynności do wykonania . Osobiście , na pierwszy karabinek , sugerował bym taki z którego dało by się bez treningu siłowego strzelać z postawy stojącej np. magazynkowy IŻ61 , lub klasyczny IŻ38 .
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Filo pisze:Osobiście , na pierwszy karabinek , sugerował bym taki z którego dało by się bez treningu siłowego strzelać z postawy stojącej np. magazynkowy IŻ61 , lub klasyczny IŻ38 .
Tak :! Tak :! Ze wskazaniem na IŻa 38:) Do Iża 61 trzeba mieć gabaryty Prezesa jedynej i naj naj naj partii :oops:
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
piwko2
Posty: 20
Rejestracja: 2016-03-22, 17:55
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Post autor: piwko2 »

Mówicie IŻ38. Nie ma zbyt wiele ofert.
Co myślicie o tej?
http://olx.pl/oferta/wiatrowka-bajkal-C ... c4dc81cd93
Slavia 631 Lux - stara dobra robota
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Wygląda ładnie , tyle , że jak zakupisz , to musisz wyrejestrować ten karabinek z ewidencji broni :!
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
piwko2
Posty: 20
Rejestracja: 2016-03-22, 17:55
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Post autor: piwko2 »

A to jakaś skomplikowana operacja? Coś mi grozi jeśli tego nie zrobię?
Slavia 631 Lux - stara dobra robota
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Właściwie , to obecny właściciel powinien to zrobić . Teoretycznie nie ma żadnych konsekwencji prócz tego , ze nabywasz sprzęt umieszczony w rejestrze ewidencji broni . Wizyta na posterunku , oświadczenie pisemne z potwierdzeniem energii (wystarczy napisac , ze wiatrówka ma poniżej 17J ) i tyle .


... mam dłubniętego bajkała mp-512 w polimerze . Możesz zadzwonić po świętach ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
piwko2
Posty: 20
Rejestracja: 2016-03-22, 17:55
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Post autor: piwko2 »

Ok. Dzięki. Odezwę się po świętach.
Slavia 631 Lux - stara dobra robota
piwko2
Posty: 20
Rejestracja: 2016-03-22, 17:55
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Post autor: piwko2 »

Przepraszam Hiszpan, że się nie odzywałem, ale zdecydowałem się na zakup Slavii 631. Trafiła się na beżowym.
Jeszcze do mnie nie doszła, ale jak już ją dostanę zdam relację, co i jak.
Może trzeba będzie coś w niej podłubać. Na tę chwilę wiem tylko, że ma wymienioną uszczelkę tłoka, z osady zdjęty lakier i położony olej Schaftol Scherell's Extra Dark.
Na zdjęciach wygląda nieźle, a jak w realu to się zobaczy.
Slavia 631 Lux - stara dobra robota
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

piwko2 pisze: zdecydowałem się na zakup Slavii 631.
... i słusznie ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
wojtektorr85
Posty: 19
Rejestracja: 2016-03-03, 17:38
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: wojtektorr85 »

Chciałem się pochwalić wynikami strzelania z tytulowego karabinka który nie był w żaden sposób modyfikowany. Oddałem po 6 strzałów do każdej tarczy (średnica 14cm) z dystansu ok 45m z pozycji stojącej z podpórką z dachu auta :) Po takich wynikach zapragnąłem strzelić z ok 60m ale wyniki już nie były tak dobre chociaż większość trafień mieściła się w okręgu 4. Przy strzelaniu z 45m brałem poprawkę na opad 1 mil-dot, przy 60m już 3 mil-dot. Poniżej tarcze z odległości 45m. Strzelałem z oryginalnego śrutu KTK.

Obrazek
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

No i piknie . Karabinek byle jaki i bez poprawek . Śrut taki , że wspominać nie warto . I tylko strzelec się sprawdził . :P :mrgreen:
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Bardzo ładnie jak na twoje pierwsze kroki w strzelectwie ,Tytan jak widać sprawdził się w odpowiednich łapkach ;)
Filo pisze: tylko strzelec się sprawdził
No przeca karabin sam nie strzela ;) :)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40