Leupold XV-II 4-12x40

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Leupold XV-II 4-12x40

Post autor: Cezar »

Doczekałem się w końcu na lupkę. Pierwszym zamysłem był Weaver V16, ale okres oczekiwania bardzo się wydłużył. Zamawiałem u kolegi z komercyjnych z ajłebu.
Trwało to, więc za obustronnym porozumieniem kol Duce pozbył się na moją korzyść swojego lupolda. Parę zdjęć na lgm-ie :
Obrazek Obrazek Obrazek

W związku z tym, że myśląc o V16 nabyłem drogą barterową sunshader od DOT-a, teraz będę musiał troszkę pokombinować, aby zaadoptować go na leupolda... Ale da się ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

Pokombinujemy...
Jak dla mnie jest to górny pułap, wyżej nie ma już co sięgać. Jedynym niuansem w tym zestawie jest montaż, BKL 354. Kupiłem od kolegi, BKL 254 na tubus calowy, on taki mi sprzedał. A jak przyszedł, to się okazało, że jest to BKL, ale różni się jedną cyferką :/
Czyli BKL 354 na tubus 30 mm. Musiałem zastosować taśmę samowulkanizującą, ale z czasem postaram się wymienić, lub zakupić właściwy montaż.
W/g mnie lupka bardzo fajna, obraz żyleta, ostrzy na x4 od ok 8m, na x 10 jest lekkie zamglenie, ale do HFT się w zupełności nada. Biorąc pod uwagę moje doświadczenie i talenta, pozwolę sobie wkleić linka do rzetelnego opisu byłego właściciela, mam nadzieję, że Duce się nie pogniewa :
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=416 ... 2x40+vx-ii
Jest fachowo, dokładnie i wszystko co się powinno o tym celowniku wiedzieć.
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

No ładne cacko. Osłonkę na torarynkę i będzie pasować :)
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

Gratuluję :). Krzyż LR duplex, tak jak w tej recenzji na iweb? Na jakim powiększeniu strzelasz?
PFTA
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Irak pisze:Krzyż LR duplex
Dokładnie, to ta sama lupka co w recenzji, podobno wybierana.
Na razie strzelam na x12 i muszę przyznać, że jest zajefajnie. Ładnie wymusza ustawienie oka, lekkie skrzywienie głowy i ciemność :P
Na 8m jest lekko rozmyty obraz przy paralaksie 25Y, ale powyżej 10 już jest super.
Myślę, że pozostanę przy tym powiększeniu, ma torach rzadko teraz są cele na 8-10 m.
jarn pisze:Osłonkę na torarynkę i będzie pasować :)
Na jutro jestem umówiony z tokarzem, zapewniał, że będzie dobrze ;)
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Co teraz wymyśli nowego. Bo właściwie ma wszystko karabin i celownik. Ciekawe co to będzie :? :mrgreen: :mrgreen:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

hyena pisze:Bo właściwie ma wszystko
Człowiek nigdy nie ma wszystkiego, tak samo jak nie wie wszystkiego ;)
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

No cóż wypadało by strzelić parę razy z twojego cuda i zobaczyć ten niebiański obraz. :mrgreen: Wiesz jestem ciekaw czy to jest wartę swojej ceny, tak naprawdę. Bo suma-sumarum całość nie kosztwała mało.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Rafał, na wódę nie wydaję, na dziwki nie chodzę, więc dlaczego nie ?
Niebiański obraz ? Czy ja wiem, za duży laik jestem, ale widać ładnie :P . Myslę, że warto było, poza tym te dwie kropki na duplexie nie przeszkadzają mi tak jak mil-dot, a wręcz pomagają dyskretnie ;)
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Strzelimy, zobaczymy, czy to prawda. :mrgreen:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

A więc się poprawiłem z tym sunshaderem :)
Pomyślałem, że nie ma sensu robić przejściówek na ten od DOT-a, za dużo kombinacji. Musiałbym jeszcze BC dokupić, a to już bez sensu koszta.
Więc został wykonany nowy sunshader, typowo pod wymiar leupolda. Oczywiście twarde aluminium. Długość bez znaczenia, ma fajnie wyglądać :D
Pierwsza wersja, ale szczerze nie za bardzo przypadła mi do gustu. Jakoś to wypolerowane aluminium mi nie pasował w tym miejscu...
Obrazek Obrazek Obrazek

Więc użyłem lakieru akrylowego w sprayu, parę warstw, z przerwami i suszareczką na utwardzenie...Mnie się teraz podoba :mrgreen:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Także myślę, że teraz mam już prawie wszystko, jeśli chodzi o hobby ;)
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
asterix
Posty: 515
Rejestracja: 2007-12-28, 22:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: asterix »

Czarek gratuluję lupki! :D
a te dwa doty przydadzą się na zawodach HFT :D .Ja mam zero ustawione na 15m więc figurki na 10m i 41m biorę pierwszym dotem i jeśli łapka się nie zatrzęsie to muszą leżec :mrgreen:
Troszkę sprzętu dmuchanego,troszkę dymiącego.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Tak Cezar masz już wszystko ;) który raz my już to słyszymy :mrgreen:

p.s jak zrobić takie coś do mojego PP?
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

maximus pisze:jak zrobić takie coś do mojego PP?
Wziąć i dorobić. Idziesz z lupką do tokarza, mierzy, robi, pasuje, zakładasz :D Proste.
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

A da rady takie coś wkręcić do mojej lupy bo u mnie nie ma odrazu gwintu tylko trochę dalej
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

To juz tokarza, który będzie Ci dorabiał musisz spytać...Wszystko się da, kwestia chcieć i umieć :D
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS