Dla ciekawskich FWB 300

Sprzęt sprzed 1985 roku

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze, krzysztof

Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Dla ciekawskich FWB 300

Post autor: hyena »

a więc moje FWB 300 ma około 35 lat wygląd ogólny
Obrazek
a to jakiś znak klubowy nie wiem o co chodzi ale będzie problem go usunąć
Obrazek
a tu pare szczegułów z wyglądu
Obrazek
Obrazek
a tu wzorowa korona lufy
Obrazek
jak sami widzicie po oksydzie został jakiś brązowy nalot a cylinder wymaga wypolerowania bo tez coś jest na nim ale nie jest to rdza
Obrazek
tu widzimy uszczelkę cylindra jest praktycznie w idealnym stanie widać smar starałem się go dać mało ale jednak jest go za dużo
Obrazek
dzwignia naciągu nawet jest w dobrym stanie
Obrazek
port ładowania i smar ale karabin nie dizluje
Obrazek
a tak od dołu
Obrazek
Obrazek
a tu chyba znak klubowy
Obrazek
spust i śruby regulacyjne wolę jak na razie tego nie ruszać bo nie wiem o co chodzi jest dwustopniowy i przewidywalny uważam że jest ustawiony idealnie tzw.pierdnięcie muchy
Obrazek
diopter
Obrazek
Obrazek
Obrazek
muszka insert jest trochę za duzy
Obrazek
drewno jest dość jest zajechane co widać wyraźnie nie tylko w tym miejscu
Obrazek
na razie tyle będę go rozbierał i wszystko udokumentuje szczegułowo bo jakośc wykonania jest doskonała a stan techniczny w środku jest bardzo dobry sami zobaczycie

Dzisiaj 15.08.07 byłem sobie postrzelać na działce bo pogoda była ładna oto moja tarcza która
była najlepsza trochę wiało porywami ale nie mocno proszę nie komentować :cisza: odległość lekko ponad 10m a ta trójka to mi uciekło

Obrazek

to śrut z jakego strzelałem nie ma dobrej opini i widać że jakość pozostawia wiele do życzenia

Obrazek

a strzelałem z takiej pozycji

Obrazek

a to tarcza mojej kobiety no nistety lepsza nie patrzcie na góre bo tam strzelałem do gwoździa

Obrazek

ciąg dalszy nastąpi .....
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

mi bardziej leży fwb 150, takie śliczniejsze łoże ;), jak się dorwałem do 150 nie chciałem oddać, ale najpierw sobie sprawię Hw 98 z Leupolde EFR 3-9x33 na pokładzie :D
PFTA
Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian »

o tak, fwb 150 Super sprzęt !! postaram się wkleic na forum jakieś opisy



krystian
Lgm2 + Doc
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

A dla mnie bomba, zawirusowałem się normalnie. Ach i och, więcej nic nie napiszę :D
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Tak więc jest już u mnie. To faktycznie cudo, aczkolwiek trochę pracy wymaga. Spust bajka, bardzo miodny. Naciąga się leciutko, ale to pewnie z powodu posiadanych jouli. Nie miałem za dużo możliwości popykać z niego, wczoraj już się zmierzchało, dziś duży wiatr i brak czasu. taka fotka z 12-13m, pierwszy raz, bez żadnej regulacji z podpórki( kocyk )
Obrazek

A taki widok ukazał się moim oczom po otwarciu paczuszki - Rafał pełen profesjonalizm, oczywiście w pakowaniu :D
Obrazek

A tutaj utrwaliłem przezierniczek, jako że znajduje się obok numer. A co !
Obrazek

Miałem go niezwłocznie wysyłać do lekarza, robić te 11J, ale jakoś nie mogę się z nim rozstać. Chyba go jednak potrzymam z miesiąc, kupiłem lupkę, zobaczymy jak to wyjdzie. Przez ten diopter widzę ale tylko jak jest dobrze widno. Przy zmierzchu już kicha, nie widać celu.
Myślę teraz na jakim montażu założyć lupkę, szyna nie jest zbyt długa, ok 9 cm. Dopiero jak dostanę szkiełko, zmierzę i coś wybiorę.
Potrzymam do większych chłodów, potem stal do lekarza, a drewienko samodzielnie z wielką pomocą naszych forumowych " drewniaków " - mam nadzieję ;)
Jeszcze raz bardzo dziękuję Rafałowi za to, że mi odsprzedał takie cudeńko,
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Ładne skupienie wystrzelałeś. Chciałbym sobie postrzelać z wiatrówki co ma diopter, ponieważ wstyd sie przyznać ale jeszcze nie strzelałem.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Ładne? Z tego co czytałem o możliwościach FWB, to nie trafiłem w tarczę :lol:
A tak na poważnie to kiepsko widziałem, robiło się ciemno, ale po tym co wyszło, widzę jakie możliwości posiada to cudeńko.
daras pisze:Chciałbym sobie postrzelać z wiatrówki co ma diopter, ponieważ wstyd sie przyznać ale jeszcze nie strzelałem.
Nic prostszego, zapraszam :>
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Jako kustosz zazdroszczę, choć troszkę za młoda. :mrgreen: Piękna sztuka !!!
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

dagoo, nie trafiłeś ;) widziałem takie skupienia na 25metrów :P super sprzęcik.Musisz się go jeszcze trochę nauczyć :)
też mi się taki śni po nocach... :)
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Wiem Mariusz, pisałem o tym wyżej, wstyd mi :oops:
Ale poćwiczę, poznam się z nim lepiej i będzie dobrze, mam nadzieję.
Będę trenował, FWB ma wielkie możliwości, ja się dopiero uczę.
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

No niech się chłop cieszy :mrgreen: powiem tak, w sumie niechcący go sprzedałem. Ale ma najlepszy spust jaki dotykałem i to jest najlepszy karabin z jakiego strzelałem. Myślę że taki karabin przerasta moje możliwości trafienia kilkakrotnie. Mam nadzieje że w niedługim czasie zobaczymy pełną krasę tego karabinu po kapitalnej kosmetyce. Mechanicznie jest w idealnym stanie. :mrgreen: :mrgreen: A o orginalności karabinu swiadczą te niemieckie gazety co widać w pudełku :P :P
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

kiedyś na pewno sobie takie FWB sprawię :)
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
RD22

Post autor: RD22 »

Czarek widziałem na zawodach fwb 300 w osadzie 150 piękny karabinek ;) kolega z grupy właśnie z niego strzelał . ;)Działa jak precyzyjna maszyna .Byłem pełen z zachwytu ;) załóż łoże na od 150 i będziesz miał piękny karabinek ;)
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Darek, to kolejne koszta. Chcę zrobić u siebie bakę regulowaną i ogólnie je trochę poprawić/zmodyfikować. A jak, to poszukam tego zdjęcia i wkleję.
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

smaka mi kurde robicie :) skończcie już o tym FWB ;)
wszyscy piszą i piszą, a ja do diabła nawet nie miałem okazji z tego cudeńka postrzelać :/
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38