Test śrutu KTK

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

I jaki wniosek ???

... do karabinka kupujemy śrut taki , żeby lekko wchodził . Nie ważne czy dobrze lata , jest energetyczny i robi dobre skupienie , ale ważne by lekko wchodził ...

Na Odyna :! ... formujcie sobie nawet z plasteliny ...

Nowy KTK nie lata i nie będzie latał . Ani grzybek , ani płaski , ani szpic . Oztay też nie . Chyba , że ktoś strzela na 5m , to wtedy kompletnie wszystko jedno .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...jakby ktoś chciał poczytać (bo nowym raczej się nie chce, oni wiedzą lepiej przecież)
http://airgun-hunting.pl/srut-diabolo-o ... t1930.html , oraz w tym dziale, u nas: Oztay Diabolo 4,5 - "szukaj".
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

Hiszpan63 pisze:... Nowy KTK nie lata i nie będzie latał...
A to ten śrut (albo OZTAY) co gość na OLX-IE napisał, że jest gwintowany :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2016-02-02, 18:48 przez Jacentus, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Jacku jak by napisał gówniany, to by była w 100% prawda. Mam gdzieś zdjęcie KTK-a wystrzelonego z 20m który utkwił w desce bokiem, na bank nie był to rykoszet. Przemo pisze żeby lekko wchodził, i właśnie dlatego z Gamonia tłukę nadkalibrowym Expresem 4,52 z dobrym skutkiem i lekko wlaza :mrgreen:
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

mironTG pisze:dlatego z Gamonia tłukę nadkalibrowym Expresem 4,52 z dobrym skutkiem i lekko wlaza
Już kiedyś mówiliśmy , ze najlepsze są oznaczenia fabryczne a nie naklejki sklepowe . Czasem mam wrażenie , że wymiar na naklejce wynika z aktualnych braków w sklepowym magazynku a nie wymiarów śrutu .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Czasem mam wrażenie , że wymiar na naklejce wynika z aktualnych braków w sklepowym magazynku a nie wymiarów śrutu .
... a to uważasz , że ta naklejka na exact , to nalepiona w sklepie ?? :shock: ... :lol: :lol: :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Jeśli wpycham do lufy śrut 4,53 ( niekoniecznie exact ) i wchodzi on łatwiej niż 4,50 , to co mogę podejrzewać ? Co najwyżej
producenta lub sklep . Producent zazwyczaj produkuje to co zapewnia największy zbyt i zazwyczaj ma w magazynie wszystko co schodzi . W przypadku sklepu mnożą się trudności . A to zeszło więcej niż się spodziewano , a dostawa dopiero za tydzień . A to zabrakło środków obrotowych żeby zapłacić dostawcy , a w magazynku nadmiar wymiaru 4,50 , a tu sypią się zamówienia na 4,52 mm . Znam ten ból . Sam rodziłem . To znaczy , prowadziłem działalność gospodarczą . Nigdy nie zawiodłem dostawców i chyba klientów , zawsze wolałem zalegać , wbrew ustawie , Urzędowi Skarbowemu , niż zawieść kogoś kto mi zaufał .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

... :noniemoge: ....


... napisz jeszcze , że podmienia się zawartość na oztaya ... :sciana:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Nowy KTK nie lata i nie będzie latał
Znaczy już spie...ł się dokumentnie?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Witku ... jak do tej pory KTK latał zajebiście w większości lufek i to na dystansach spokojnie 50m . Tak teraz nie lata , niemal wszyscy narzekają . I faktycznie ... próbowałem na 30, 50m , a nawet 100 ... niestety wielka kupa .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Zajebiście........ zależy kto strzelał. :> Jednak, jak dla mnie, mimo wszystkich jego wad był to śrut z wyboru do bezstresowego poszczelania (sic!) sobie. To co teraz kupować w tym celu?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

witeg pisze:To co teraz kupować w tym celu?
... generalnie KTK podrożało , a wiele śrutów staniało i są bardziej przystępne . Już dawno przestawiłem się na exacta , H&N , Geco ... w zależności z czego strzelam i do czego .

Jest LOGO Club ... dawno , dawno strzelałem nim z Iżyka 61 ... Na pewno lata lepiej niż KTK obecnie . Wrzuć namiar na PW , to Ci paczuchę podeślę .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)